Monday, June 24, 2024
Home / Moda  / Moda dziecięca  / Czy wiesz jak rozpoznać profesjonalny facepainting?

Czy wiesz jak rozpoznać profesjonalny facepainting?

Żelazny punkt programu imprezy dla maluchów

Facepainting

fot, materiał Partnera

Facepainting zagościł na dobre na większości imprez, organizowanych dla dzieci. Maluchy przepadają wracać do domu z twarzami przemalowanymi w kocie lub psie pyszczki. Ale jak rozpoznać malarza-profesjonalistę, który nie zepsuje imprezy?

 

Czas. To kluczowy element tej układanki. Znacie ten ból czekania z dzieckiem w kolejce gdy impreza toczy się obok? Doświadczony facepainter jest szybki. I nie mówimy tu o trzech wąsach i kropce na nosie. Profesjonalista wyczaruje magię w zaledwie 3 minuty!

 

Wzór i precyzja. Na stronach internetowych możemy znaleźć wiele prostych wzorów, korzystają z nich początkujący animatorzy. Nie bójcie się jednak skorzystać z malowania gdy tych wzorów nie ma przy stanowisku. To oznacza tylko, że facepainter ma już je wszystkie w głowie i woli stworzyć coś kreatywnego i niepowtarzalnego.

fot. materiał Partnera

Higiena. Zwróćcie szczególną uwagę na czystość stanowiska pracy. Osobna gąbeczka do każdej buzi, regularnie zmieniana woda, przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo skóry Waszych dzieci ale także na efekt końcowy malowania.

 

Jakość farb. Gdy stanowisko jest czyste warto dopytać o farby jakich używa facepainter. Na rynku mamy już całkiem bogaty asortyment świetnych jakościowo farb do ciała. Piękne kolory, delikatna konsystencja, to już nie są czasy tłustych plam rozmazanych przy pierwszym dotyku.

fot. materiał Partnera

Zaufaj. Doświadczenie pokazuje, że aby uniknąć płaczu na koniec, lepiej uzgadniać wzór z dzieckiem a nie rodzicem. Zaufaj własnemu dziecku, jeśli Tobie marzy się motylek, a Twojej córce kotek, niech każda namaluje sobie swoje własne życzenie 🙂

 

Szacunek. I mała dygresja. Jeśli już udało Wam się trafić w dobre ręce, doceńcie je. Ta praca choć daje wiele radości, bywa też bardzo męcząca. Postarajcie się o miła atmosferę w kolejce, dzieci patrzą. To ma być przyjemność, a nie stres. Wszystkie czekające dzieci na pewno zostaną pomalowane, a jeśli kolejka jest już zamknięta pomóż dziecku zaakceptować to, że my również mamy czekające na nas rodziny i chcemy do nich wrócić o czasie.

fot. materiał Partnera

Wszystkiego kolorowego!

tekst: Aga Kijak
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ