Tuesday, April 23, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Czy warto myć auto myjką ciśnieniową?

Czy warto myć auto myjką ciśnieniową?

Czy ktoś wie, która metoda zużywa mniej wody?

Mycie samochodu to nie jest akcji

fot. Envato

Każdy właściciel auta doskonale wie, że pojazd musi być myty systematycznie. Chodzi tu nie tylko o jego wygląd, ale również bezpieczeństwo podczas jazdy. Poza tym rzadko myty samochód może ulegać awariom. Jednak ci sami właściciele aut zadają sobie pytanie, jaki sposób mycia samochodu jest najskuteczniejszy. Samochód można bowiem umyć na myjni automatycznej, na myjni ręcznej bądź zrobić to samodzielnie. Każdy z tych sposób ma swoje zalety i wady

 

Mycie samochodu na myjni automatycznej

Mycie samochodu na myjni automatycznej jest dość skuteczne. Takie myjnie dobrze usuwają różnego rodzaju zabrudzenia. Trzeba jednak wiedzieć, że korzystanie z tego typu myjni wiąże się także z pewnym ryzykiem. Mowa tu o tym, że myjnie automatyczne mogą uszkodzić auto. Takie ryzyko występuje w sytuacji, kiedy korzysta się z myjni mało profesjonalnej i rzadko serwisowanej. W przypadku takich myjni automatycznych pojazd może zostać uszkodzony przez zużyte szczotki maszyn myjących, które niestety mogą doprowadzić do zarysowania lakieru. Dodać tu trzeba jeszcze fakt, że co prawda myjnie ręczne są w stanie usunąć zabrudzenia z karoserii, to jednak nie radzą sobie zbyt dobrze z miejscami trudno dostępnymi.

Mycie auta na myjni ręcznej

Innym rozwiązaniem jest korzystanie z myjni ręcznych. Cieszą się one sporą popularnością wśród kierowców. Wynika to z tego, że takie myjnie są dość tanie, szeroko dostępne, a mycie samochodu trwa dość krótko. Co jednak ważne, mycie auta na myjni ręcznej często nie jest do końca skuteczne. Jest tak zwłaszcza wtedy, kiedy pojazd jest dość mocno zabrudzony. Często wówczas po samym myciu wydaje się, że samochód jest czysty, ale kiedy wyschnie, zauważalne zaczynają być mniejsze lub większe zabrudzenia, których niestety nie udało się usunąć.

Samodzielne mycie samochodu

Alternatywą dla myjni automatycznej i ręcznej jest samodzielne umycie swojego samochodu. Takie rozwiązanie ma konkretną zaletę. Mowa tu o dokładności. Myjąc auto samodzielnie, ma się dużo więcej czasu, a zatem można je umyć bardzo precyzyjnie. Podczas mycia dokładnie widać wszystkie elementy, także te trudno dostępne. Dzięki temu można dotrzeć w każdy zakamarek i umyć każdy centymetr samochodu. Takie rozwiązanie jest także tańsze w porównaniu z korzystaniem z myjni automatycznych i ręcznych. Aby jednak samodzielne mycie rzeczywiście było skuteczne, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu.

Sprzęt niezbędny do ręcznego mycia auta

Aby skutecznie umyć samochód samodzielnie, przede wszystkim należy się wyposażyć w urządzenie wysokociśnieniowe. Dzięki dobrej jakości myjce ciśnieniowej mycie przebiegnie szybko, łatwo, przyjemnie i oczywiście bardzo skutecznie. Takim urządzeniem jest z pewnością myjka Karcher, która cechuje się łatwą obsługą i wysoką jakością. Co ważne, stosowanie takiej myjki pozwala na usunięcie nawet wyjątkowo uporczywych zabrudzeń bez większego wysiłku. Warto także podkreślić, że tego typu myjką ciśnieniową czyścić można nie tylko auto, ale i motocykl, rower, różnego rodzaju sprzęty i narzędzia. Ma ona zatem zastosowanie uniwersalne.

 

Sam sposób działania myjki ciśnieniowej jest bardzo prosty. Usuwa ona zabrudzenia pod wpływem wysokiego ciśnienia. Nie trzeba zatem stosować tu żadnego szorowania karoserii. Marka Karcher posiada w swoim asortymencie różne modele myjek ciśnieniowych. Ciekawym rozwiązaniem jest na pewno myjka ciśnieniowa Karcher K3, która posłużyć może nie tylko do czyszczenia samochodu czy roweru, ale również tarasu, mebli ogrodowych oraz powierzchni płaskich w domu. Inną ciekawą propozycją jest myjka Karcher K7. To co wyróżnia to urządzenie, to nowoczesny silnik i technologia chłodzenia wodą, dzięki której myjka służyć można przez długie lata.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ