Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy warto kupić ubezpieczenie assistance na podróż wakacyjną?

Czy warto kupić ubezpieczenie assistance na podróż wakacyjną?

W końcu tylko patrzeć następnych wakacji

assistance podczas podróży samochodem

fot. Jorge Saavedra / Unsplash

Podróż wakacyjna za granicę to sposób na kapryśną, polską pogodę. Jeśli wybierzemy wczasy w Hiszpanii, Grecji, Chorwacji czy we Włoszech, właściwie mamy pewność, że będzie ciepło. Słoneczna pogoda jest jedną z głównych składowych udanego wypoczynku, obok znakomitego towarzystwa, pięknego miejsca docelowego i relaksu. Do tego przepisu na idealny urlop należałoby dodać również bezpieczeństwo wszystkich uczestników podróży. Dlatego zanim wyjedziemy własnym autem na wakacje, zastanówmy się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia assistance

 

Czym jest ubezpieczenie assistance?

Pierwszą rzeczą jaka może nam się przydarzyć, to awaria pojazdu, która uniemożliwi dalszą podróż oraz realizację planów wakacyjnych. Aby zabezpieczyć się przed takim zdarzeniem, warto mieć dobre assistance w podróży. Zakres assistance powinien obejmować wszelkie zdarzenia poza granicami RP, mieć jak najwyższe limity holowania oraz różne przydatne opcje, takie jak doraźna pomoc na drodze, auto zastępcze, transport osób, organizacja dalszej podróży, pomoc tłumacza czy natychmiastowa pomoc medyczna.

 

Do grona takich fakultatywnych, dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych zaliczyć możemy właśnie assistance. Zapewnia ono pomoc w drodze, na przykład wtedy, gdy przydarzy nam się awaria, wypadek czy kradzież pojazdu. Zakres assistance możesz dopasować do własnych wymagań w zakresie ochrony ubezpieczeniowej.

Usługi w ramach ubezpieczenia assistance

Na co możemy liczyć, wykupując ubezpieczenie assistance? W UNIQA mamy przygotowane różne warianty ochrony – obowiązujące na terenie Polski lub na terenie Polski i Europy. Pomoc świadczona jest 24 godziny na dobę, po zgłoszeniu telefonicznym.

Pakiety assistance w UNIQA różnią się zakresem usług i mogą uwzględniać:

 

• udzielenie informacji w razie wypadku, awarii lub kradzieży auta,
• holowanie samochodu osoby poszkodowanej,
• otwarcie auta po zatrzaśnięciu w nim kluczyków,
• uruchomienie pojazdu w przypadku rozładowania akumulatora,
• pomoc w razie zatankowania niewłaściwego paliwa lub jego braku,
• wynajem samochodu zastępczego,
• zorganizowanie i opłacenie noclegu,
• usługę kierowcy zastępczego,
• opiekę medyczną,
• pomoc przy zmianie koła,
• transport pasażerów i kierowcy,
• informacje o trasach przejazdów, utrudnieniach w ruchu.

 

Jeśli chodzi o holowanie, to w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, możemy ustanawiać limity takiej usługi. W przypadku opcji Mini assistance obowiązuje limit do 75 km od miejsca wypadku, a w pakiecie Midi – do 75 km, ale nie tylko od miejsca wypadku, ale i awarii. W najwyższym pakiecie Prestiż assistance w UNIQA nie ma ograniczeń odnośnie do holowania na terenie Polski, a w Unii Europejskiej gwarantujemy taką usługę na odległość aż 1200 km.

Pomoc medyczna podczas podróży po kraju

Bardzo ważnym elementem assistance i dodatkiem do ubezpieczenia samochodu OC lub pakietu OC+AC w UNIQA jest Pomoc Medyczna 24. Zapewnimy wsparcie medyczne nie tylko wtedy, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku podczas podróży wakacyjnej, ale też w sytuacji nagłego zachorowania. Taka opcja obejmuje ubezpieczonych, czyli właścicieli pojazdów, oraz osoby bliskie, które pozostają z nimi we wspólnym gospodarstwie domowym. Działa ona na terenie całej Polski. Zorganizujemy wszystkim chorym lub poszkodowanym pomoc medyczną i pokryjemy koszty świadczeń takich, jak wizyty u lekarza, wizyty domowe, transport medyczny czy badania diagnostyczne.

Czy nie wystarczy nam podstawowe ubezpieczenie OC pojazdu?

Powinnością każdego posiadacza pojazdu mechanicznego jest zawarcie umowy ubezpieczenia OC, które chroni przed ponoszeniem finansowych skutków zdarzeń drogowych, w których są poszkodowani. Ubezpieczyciel pokrywa odszkodowania za szkody osobowe i majątkowe. Również i za granicą honorowane jest polskie ubezpieczenie samochodu OC albo zielona karta, jaką w UNIQA wydajemy bezpłatnie do każdego wykupionego u nas ubezpieczenia OC lub pakietu OC i AC.

Czy jednak OC zapewni nam taką ochronę w podróży wakacyjnej, jakiej oczekujemy? To zależy. Nie obejmuje np. naprawy samochodu w miejscu awarii czy też pomocy prawnej i medycznej. To podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które obowiązkowo musi posiadać każdy właściciel pojazdu.

 

Pomimo faktu, że assistance nie jest ubezpieczeniem wymaganym prawnie, to jego posiadanie może przynieść wiele korzyści, które mogą okazać się nieocenione w czasie podróży wakacyjnej własnym autem.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ