Saturday, July 20, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Czy warto brać kredyt na ślub?

Czy warto brać kredyt na ślub?

Tę decyzję warto podjąć z chłodną głową

Kredyt na ślub

fot. Pexels

Od szczęśliwej decyzji do przysięgi przed ołtarzem czeka Cię długa droga, aby przygotować wymarzony dzień tak, jak tego od zawsze pragniesz. Niestety organizacja ślubu i wesela wiąże się z ogromnymi wydatkami, których to narzeczeni często nie są w stanie pokryć z własnej kieszeni, czy nawet przy wsparciu rodziców

 

Pojawić się może zatem pytanie: czy warto brać kredyt na ślub i organizację wesela? Aby pomóc Ci w podjęciu tej kolejnej ważnej decyzji, przygotowaliśmy kilka analiz i wskazówek, na które warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

Ile kosztuje organizacja ślubu?

Nie ma co ukrywać rzeczywistości – ślub i wesele są niezwykle kosztownymi, choć naprawdę pięknymi wydarzeniami. Wystarczy rzut oka na związane z nimi wydatki – szacowane i na pewno nie wszystkie, aby zrozumieć z jak dużymi sumami przyszła Młoda Para musi się zmierzyć.

 

Organizacja wesela w 2024 roku – o jakich kosztach nie można zapomnieć?

• Menu – 300 – 550 zł/osoba
• Alkohol – 4000 zł
• Tort – 2000 zł
• Poprawiny – 150-250 zł/osoba

 

Do wyżej wymienionych kwot może dojść dodatkowy wydatek na wynajęcie sali weselnej, oprawa muzyczna, fotograf obrączki, dekoracje oraz zakup strojów ślubnych dla panny młodej i pana młodego. Rozważając, czy warto brać kredyt na ślub i wesele przede wszystkim patrz na ilość osób, bo to od tego czynnika w głównej mierze jest zależna kwota końcowa. Jeszcze kilka lat temu przyjęcie weselne na 100 osób kosztowało około 60 tys. złotych – dzisiaj mowa nawet o raz większym wydatku.

Jak sfinansować wymarzony ślub i wesele?

Rozważając możliwości finansowania tak ważnego wydarzenia – ważne jest, by rozważyć różne dostępne scenariusz finansowania. Pomoże to na znalezienie ostatecznej odpowiedzi na pytanie o to, czy warto brać pożyczkę na ślub i wesele. Wśród kilku różnych opcji mamy do wyboru pożyczkę gotówkową, płatność ratalną za niektóre usługi, czy tez pomoc rodziców. Najczęściej jednak ostateczna forma finansowania wybierana przez narzeczonych sprowadza się właśnie do kredytu gotówkowego na dowolny cel. To wymaga dodatkowego researchu celem znalezienia możliwie najtańszej i najbardziej dopasowanej do potrzeb oferty.

Gdzie wziąć kredyt na ślub i wesele? Oferty

Jeśli już zdecydowaliście i wiecie, że kredyt gotówkowy to opcja, której Wam trzeba aby spełnić marzenie o ślubie idealnym – czas przyjrzeć się ofertom dostępnym na rynku. Różnego rodzaju kalkulatory kredytowe, rankingi i porównywarki kredytów gotówkowych online mogą zdecydowanie ułatwić realizację tego zadania.

 

Na jakie parametry przede wszystkim zwracać uwagę podczas analizy ofert kredytu na ślub i wesele?

1. Wysokość oprocentowania i jego wpływ na zadłużenie
2. Ubezpieczenie i jego wysokość
3. RRSO – jeden z najważniejszych parametrów
4. Dodatkowe koszty kredytu – mniej i bardziej oczywiste

 

Analiza wyżej wymienionych pomoże na podjęcie świadomej decyzji dotyczącej tego, czy warto brać kredyt na ślub i wesele. Aby ułatwić Ci i Twojej drugiej połowie zadanie jeszcze bardziej – oto krótki przegląd przykładowych ofert banków, które pomogą Wam rozeznać się w możliwościach dostępnych aktualnie na rynku:

 

• Kasa Stefczyka daje możliwość spłacania kredytu do max. 84 miesięcy przy oprocentowaniu 15,99 % na kwotę od 5 000 do 15 000 zł (RRSO – 17,22 %)
• PEKAO S.A. – tutaj mamy okres spłaty 12 – 120 miesięcy przy oprocentowaniu 10,45 % i kwocie rzędu 1 000 – 250 000 zł (RRSO – 11,55 %)
• Citi Handlowy – proponuje okres spłaty 9 – 120 miesięcy i oprocentowanie 9,79 % dla kwot w zakresie 1 000 – 150 000 zł (RRSO – 10,35 %)

Kredyt gotówkowy na ślub — to dobry pomysł?

Zatem odpowiedź na pytanie czy warto brać kredyt na ślub i wesele ma bardzo indywidualny charakter i wymaga rozważenia wielu zmiennych. Najważniejsze jest zdroworozsądkowe podejście i działanie bez pośpiechu. Rozważenie wszystkich za i przeciw, a nade wszystko zastanowienie się nad tym, czy wejście na nową drogę życia z takim obciążeniem finansowym to na pewno dobry pomysł.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ