Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy taniec to sport?

Czy taniec to sport?

Właśnie, jakie profity płyną z tańca?

Taniec

fot. Unsplash

Atrakcyjny wygląd, szczupła sylwetka i pięknie zarysowane mięśnie to ideał, którego pragnie większość z nas. Niestety niewiele osób może pochwalić się naturalnie zgrabnym ciałem, bez konieczności stosowania diety czy treningu, dlatego też tak dużo ludzi decyduje się na różnorodne aktywności fizyczne. Co jednak w przypadku, kiedy konieczność powtarzania stale tych samych ruchów podczas ćwiczeń na siłowni brzmi jak najgorszy koszmar? Alternatywą jest kurs tańca, łączący w sobie przyjemne z pożytecznym!

 

Czy kurs tańca to dobry sposób na ćwiczenia?

Z różnych powodów ludzie decydują się rozpocząć regularną aktywność fizyczną. Niektórzy szukają w niej odreagowania od pracy czy innych obowiązkowych zajęć i traktują jako formę relaksu i sposób na nadwyżkę energii po dniu spędzonym przy komputerze. Inni pragną zrobić coś dobrego dla siebie i swojego ciała, a także zadbać o sylwetkę i pięknie wyrzeźbione ciało. Dla jeszcze innych sport jest stylem życia i odgrywa ogromną rolę na co dzień. Bez względu na motywację jedno jest pewne – sport to zdrowie. Jest jednak mnóstwo osób, które pomimo szczerych chęci nie cierpią ćwiczeń na siłowni, fitnessu, czy też sportów grupowych. Wówczas idealną alternatywą jest kurs tańca! Podczas pląsów na parkiecie można spalić niemal tyle samo kalorii, co w przypadku tradycyjnych form sportowych, wymodelować sylwetkę, a jednocześnie nabrać pewności siebie, zyskać nowe umiejętności i znajomych.

Dlaczego warto uprawiać taniec?

Trudno przecenić korzyści, płynące z zajęć tanecznych w szkole tańca. Przede wszystkim jest to wyjątkowo interesująca forma aktywności fizycznej, łącząca w sobie szereg zróżnicowanych zalet, do których zaliczyć można zwiększoną wytrzymałość, lepszą koordynację ruchową oraz kondycję. Regularne uczestniczenie w kursie tańca w połączeniu ze zbilansowaną dietą, jest także sprawdzonym sposobem na utratę nadprogramowych kilogramów i to w najprzyjemniejszy możliwy sposób – poprzez zabawę. Bez względu na technikę, taniec działa także zbawiennie na samopoczucie i akceptację własnego ciala. Czy to salsa, czy taniec brzucha, czy też zwyczajny taniec użytkowy, działa uspokajająco, powoduje wzrost naturalnych endorfin, zwiększa poczucie własnej wartości i pozwala odkryć dotychczas skrywane pokłady pewności siebie i uroku osobistego.

Na jaki kurs tańca się zapisać, aby schudnąć?

Każdy rodzaj ruchu wpływa pozytywnie na zmianę sylwetki i modelowanie ciała. Nie da się ukryć, że są jednak techniki, które szybciej pozwolą uporać się z niechcianymi kilogramami. Na jaki kurs tańca najlepiej się zapisać, jeśli zależy nam na szybkim schudnięciu? Z pewnością zaliczyć można do nich tańce takie jak:

 

• Zumba
• Capoeira
• Salsa
• Batuka
• Dancehall

 

Co jeśli jednak nie odnajdujesz się w żadnej z powyższych technik? Nic na siłę! Aby treningi przynosiły pożądany efekt, a zarazem zachęcały do kolejnych zajęć w szkole tańca, najważniejsza jest dobra zabawa.

Co daje taniec?

Regularne zajęcia w ramach kursu tańca gwarantują fantastyczne efekty, daleko wykraczające poza utratę kilogramów. Bardzo ważne jest jednak stosowanie się do pewnych reguł, bez których nawet najwytrwalsze treningi na nic się nie zdadzą. Przede wszystkim nie wolno przesadzić, podobnie jak i w każdym innym sporcie, również w tańcu najważniejsza jest systematyczność, nie zaś jednorazowy wycisk. Równie istotna jest dieta, która stanowi podstawę odchudzania zawsze i wszędzie. Ostatnim elementem jest dobór techniki tanecznej w taki sposób, aby myśl o kolejnych zajęciach sama w sobie była przyjemnością i zachętą do treningu.

 

Artykuł powstał we współpracy z Dance Atelier

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ