Friday, May 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy są naturalne farby do włosów?

Czy są naturalne farby do włosów?

Jeśli zmieniać kolor, to naturalnie

Naturalne fartby do włosów

fot. Pexels

Naturalne farby do włosów? One naprawdę istnieją! To nowoczesne produkty do koloryzacji, które umożliwiają skuteczne i trwałe pokrycie włosów wybranym kolorem. Wybierz odcień dopasowany do Twojego typu urody i daj się ponieść naturalnej koloryzacji

 

W ostatnich latach rynek produktów do koloryzacji przechodzi intensywną transformację. Dlaczego? To proste! Kobiety i mężczyźni farbujący włosy coraz częściej za najważniejsze kryterium wyboru uznają skład i jakość farby. Tę tendencję potwierdzają badania, w których ponad 70% dorosłych osób twierdzi, że producenci farb powinni rezygnować z substancji chemicznych na rzecz naturalnych komponentów.

 

Czym są naturalne farby do włosów i dlaczego uznaje się je za najzdrowsze dla włosów i skóry głowy? Sprawdzamy!

Włosy farbowane naturalnymi farbami

fot. Pexels

Naturalne farby do włosów – co to jest?

Jako naturalne farby definiuje się te produkty, w których składzie przeważają ekstrakty pochodzenia roślinnego. Ale to nie wszystko! Równie istotny jest fakt, że ze składu naturalnych preparatów do koloryzacji włosów są wyeliminowane szkodliwe substancje chemiczne lub ich zawartość została ograniczona do niezbędnego (i uzasadnionego!) minimum.

Ekstrakty roślinne, czyli podstawa naturalnych farb do włosów

W najlepszych produktach z tej kategorii komponenty roślinne mogą stanowić nawet 90% składu! W ekologicznych i naturalnych farbach do włosów za uzyskanie wymarzonego koloru, w idealnym odcieniu i perfekcyjnym nasyceniu, przede wszystkim odpowiadają kwasy roślinne i kwasy owocowe. To między innymi kwas cytrynowy, kwas winny, kwas jabłkowy oraz kwas mleczny z trzciny cukrowej.

Chemia? Tych substancji nie znajdziesz w składzie naturalnych farb do włosów!

Najzdrowsze farby do włosów nie będą zawierały amoniaku, bez którego jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić skuteczną i trwałą koloryzację. Amoniak nie tylko podrażniał skórę głowy i niszczył delikatne włosy, ale również sprawiał, że koloryzacja była zabiegiem śmierdzącym.

 

W składzie wysokiej jakości naturalnych farb nie powinno być również PPD, parabenów, silikonów, nadtlenku wodoru, rezorcyny i niklu, a także alkoholu i sodu.

Wszystkie wymienione wyżej substancje, wchodzące w skład klasycznych farb do włosów, bardzo często powodowały podrażnienia skóry głowy i negatywnie odbijały się na wyglądzie oraz kondycji włosów.

Naturalny blond włosów

fot. Pexels

Czy naturalne farby są bezpieczniejsze niż te zwykłe?

Oczywiście! To najzdrowsze farby do włosów, które mogą być bezpiecznie stosowane również przez większość alergików i osób posiadających szczególnie wrażliwą skórę głowy i delikatne włosy. Za właściwości koloryzacyjne są tu odpowiedzialne wspomniane wyżej kwasy roślinne i owocowe.

Dodatkowo w składzie farb naturalnych znajdziesz między innymi proteiny sojowe, owsiane, pszenne i ryżowe, których zadaniem jest intensywne odżywienie i nawilżenie farbowanych kosmyków.

 

Ponadto w recepturze naturalnych farb może również znaleźć się wyciąg z wierzby oraz olejek arganowy. Wyciąg z wierzby zapewni Twoim włosom skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, a olejek arganowy zminimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień czy niepożądanych reakcji alergicznych.

Naturalne włosy

fot. Pexels

Jakie naturalne farby do włosów wybrać?

Trend zwrotu ku naturze w kosmetologii jest bardzo wyraźny. Kolejni producenci kosmetyków koloryzujących wprowadzają do swoich ofert naturalne farby do włosów. Jakie produkty wybrać?

Naszą uwagę przyciągnęła oferta Biokap. To marka specjalistycznych farb aptecznych (dostępnych wyłącznie w aptekach oraz na stronie labpharma.pl), wyróżniających się naturalnym i całkowicie bezpiecznym składem.

Produkty Biokap mogą być używane przez alergików oraz do koloryzacji każdego typu włosów, w tym włosów wrażliwych, delikatnych, przerzedzonych i wypadających.

 

Naturalne farby do włosów Biokap dostępne są w szerokiej palecie kolorów, w czterech kategoriach: Nutricolor, Nutricolor Delicato, Delicato Rapid (zapewniająca skuteczną koloryzację w 10 minut!) i Delicato+. To łącznie ponad 50 rewelacyjnych odcieni, wśród których z pewnością znajdzie się ten idealny dla Ciebie!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ