Sunday, July 21, 2024
Home / Kultura  / Czy masz odwagę bronić wiary?

Czy masz odwagę bronić wiary?

„Bóg nie umarł” to najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. W Polskich kinach od 6 marca

Plakat promujący film | fot. materiały prasowe

„Bóg nie umarł” to najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. W polskich kinach od 6 marca

Plakat promujący film | fot. materiały prasowe

Plakat promujący film | fot. materiały prasowe

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…

Zobacz polski zwiastun filmu. 

– Chcieliśmy, żeby widzowie wyszli z kina podbudowani, żeby poczuli w sobie energię i chęć pokazywania innym, że Bóg nie umarł. On żyje w nas i dokonuje swego dzieła każdego dnia poprzez każdego z nas. Chcielibyśmy jednocześnie w pewnym sensie wyposażyć widzów w pewność siebie i przekonanie o własnej wartości, żeby łatwiej im przychodziło znajdywanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania – mówi David A.R. White jeden z producentów filmu, który wcielił się w postać pastora Dave’a .

– Naszym celem jest kręcenie filmów, które będą pomagały ludziom zbliżyć się do Jezusa Chrystusa i skuteczniej okazywać mu swoją miłość. Bóg nie umarł to fantastyczny film, ponieważ z jednej strony pokazuje, że Bóg ciągle istnieje, a z drugiej pomaga chrześcijanom zrozumieć, w jaki sposób rozmawiać z ludźmi niewierzącymi i udowadniać im, że Bóg z nami jest i nigdy nas nie opuścił – mówi Lisa Arnold, koproducentka „Bóg nie umarł”.

Zapraszamy do kin.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ