Thursday, June 20, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Czy małe jest piękne? – niedomówienia w kwestii rozmiaru penisa

Czy małe jest piękne? – niedomówienia w kwestii rozmiaru penisa

Czy Polacy mają małe penisy?

Para rozmawiająca na czerwonym tle

Czy małe jest piękne? – niedomówienia w kwestii rozmiaru penisa / fot. materiał prasowy

Okazuje się, że pytanie o rozmiar penisa nawet w celach naukowych jest w naszym kraju tematem tabu. Takie wnioski nasuwają się podczas lektury badania przeprowadzonego przez prof. Zbigniewa Izdebskiego „Seksualność Polaków 2011”

 

Z ponad trzech tysięcy respondentów na to konkretne pytanie odpowiedziało jedynie 237 mężczyzn. Co więcej, byli to mężczyźni zadowoleni z rozmiaru swojego członka (jedynie 3% respondentów odpowiedziało negatywnie). Prof. Zbigniew Izdebski ma wątpliwości dotyczące osób, które nie zaznaczyły żadnej odpowiedzi. Uznaje za wysoko wątpliwe tłumaczenie, że reszta pytanych mężczyzn nie przeprowadziła pomiarów. Wtóruje mu prof. Zbigniew Lew-Starowicz, przyznając, że jest to jeden z tematów najbardziej zawstydzających mężczyzn. Nic dziwnego, że poszukując rozwiązania swoich problemów z niewielkim rozmiarem penisa, mężczyźni najczęściej działają w absolutnej tajemnicy przed partnerkami.

Mimo to, wszystkie dostępne badania jednocześnie stwierdzają, że polscy mężczyźni na tle innych narodowości wypadają całkiem dobrze. Z tych, przeprowadzonych przez prof. Zbigniewa Izdebskiego wynika, że uśredniony rozmiar polskiego penisa w stanie wzwodu wynosi 17,26 cm. Co ciekawe, coraz więcej kobiet i mężczyzn deklaruje, że rozmiar nie ma dla nich znaczenia. Inaczej uważa 1/3 mężczyzn i ¼ kobiet. To prawda, że braki natury można nadrobić finezją sztuki miłosnej, grą wstępną i odpowiednią pozycją. Co jednak zrobić, gdy rozmiar ewidentnie przeszkadza w osiągnięciu spełnienia?

 

Przeczytaj też: Duży problem małego penisa. 7 pytań, które wstydziłbyś się zadać swojemu lekarzowi

 

Po pierwsze, w stałym związku konieczna jest rozmowa na ten temat. Może się bowiem okazać, że misterna sieć niedomówień i pretensji, pleciona jest jedynie własnymi kompleksami i podejrzeniami. Partnerka niekoniecznie musi pożądać większego członka, a jedynie domagać się także innych rodzajów stymulacji. Seks jest bardzo ważną, integralną częścią egzystencji partnerów życiowych, dlatego nie warto zostawiać tej kwestii samopas i łudzić się, że czas wszystko rozwiąże. Wątpliwości dotyczące zachować erotycznych powinny być rozwiewane na bieżąco, nim staną się poważnymi problemami i pośrednimi przyczynami większości kłótni.

Jeżeli jednak okaże się, że zarówno dla mężczyzny, jak i jego partnerki powiększenie członka wydaje się być dobrym krokiem, przed rozmową o ingerencji chirurgicznej, warto przyjrzeć się innym dostępnym rozwiązaniom. Z pomocą może przyjść asortyment dostępny w sklepach dla dorosłych z preparatami służącymi poprawie życia intymnego. Należy bowiem pamiętać, że operacja pozwala na obiektywne niewielkie wydłużenie penisa, a kluczowym parametrem dla kobiety jest raczej jego grubość.

Powiększanie penisa za pomocą dostępnych w renomowanych sex shopach żelów (jak na przykład stworzony na bazie aktywnych składników pochodzenia naturalnego preparat powiększający członka PeniSizer) to rozwiązanie bardzo często wystarczające i bezpieczne. Kosmetyki tego typu pobudzając ciała jamiste do wzrostu i wzmagając napływ krwi do prącia przynoszą efekt nasilonej (większej i lepiej ukrwionej) oraz twardszej erekcji oraz zwiększonej kondycji seksualnej.

Zatem mając problem z rozmiarem członka swojego partnera namów go na eksperymenty. Wypróbujcie nowe pozycje i dostępne produkty naturalne, które na pewno nie zaszkodzą a mogą skutecznie pomóc Wam obu, i kto wie, czy dzięki temu ogromny orgazm nie przyćmi niewielkich niedoskonałości anatomii.

Oceń artykuł
5 komentarzy
 • juzniemały 3 maja, 2015

  Ja zafundowałem sobie kurację http://sizepower.pl/ i jestem zadowolony. Efekt to dodatkowe 4,5 cm w ciągu trzech miesięcy. Teraz nie muszę się wstydzić tego co mam w spodniach

 • Adam 27 czerwca, 2015

  Najważniejsza jest szczera rozmowa, to prawda, jednak sam wiem jakie bywa trudne. Ze swojej strony polecam tabletki , w naturalny sposób pomogą facetom.

 • Metod 21 stycznia, 2016

  Jeśli planujecie powiększanie tabletkami czy pompkami polecam przed zakupem spojrzeć na rankingu na htpp://wiecejmeskosci.pl
  Po za rankingami jest tam również ciekawy plan ćwiczeń i wiele ciekawych artykułów o męskiej sferze intymnej, także warto zajrzeć.

 • Metod 21 stycznia, 2016

  Ps. poprawy link do strony o której wspominałem: http://wiecejmeskosci.pl

 • Bartek 13 lutego, 2017

  Utworzyła nam się tutaj lista środków na powiększanie męskości, od siebie dorzucę jeszcze http://www.smedyczny.pl/dla-mezczyzn/xtrasize/ i teraz pytanie, czy one się czymś różnią?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ