Friday, December 6, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy kosmetyki naturalne są skuteczne? Obalamy mity

Czy kosmetyki naturalne są skuteczne? Obalamy mity

Z natury dla skóry

Kosmetyki naturalne

fot. Adobe Stock

Polskie kosmetyki naturalne szturmem podbijają branżę beauty. Coraz więcej konsumentów jest świadomych tego, co kupuje. A nikt nie chce kupować czegoś, co może mu zaszkodzić albo – w najlepszym przypadku – nie zadziałać. O ile większość osób nie ma wątpliwości co do tego, że kosmetyki naturalne są dla nas bezpieczne, o tyle niektórzy podchodzą sceptycznie co do ich skuteczności. Bo jak krem czy serum, które są wyjątkowo delikatne i łagodne w działaniu, mają zagwarantować wyraźne efekty w walce z trądzikiem albo odwodnioną skórą? Takie przekonanie często wynika z niewiedzy podsycanej powszechnie powtarzanymi mitami. Warto raz na zawsze rozprawić się z nimi!

 

Mit 1: Łagodne kosmetyki naturalne nie mogą być skuteczne

Zacznijmy od najpopularniejszego mitu. Według wielu osób, jeśli coś jest delikatne w działaniu, nie może być skuteczne. Takie myślenie często jest przekazywane przez starsze pokolenia, ponieważ dawniej uważano, żeby aby cieszyć się zdrowiem i urodą, najpierw trzeba się nacierpieć. Polskie kosmetyki naturalne są tego wyraźnym zaprzeczeniem. Rodzima marka Resibo do perfekcji opanowała połączenie dwóch najważniejszych cech swoich produktów – jednoczesnej łagodności i skuteczności w działaniu. To zasługa naturalnego składu, opartego na ekstraktach roślinnych, witaminach i minerałach, bez substancji potencjalnie szkodliwych dla zdrowia, np. ropopochodnych. Tajemnicą dobrej jakości kosmetyków naturalnych są aktywne składniki, które nie muszą mocno wpływać na skórę, wywołując podrażnienia, aby zapewnić oczekiwane rezultaty. Nie od dziś wiadomo, że dla człowieka najlepsze jest wszystko to, co pochodzi wprost z natury.

Mit 2: Długi skład to niezdrowy skład

Taka opinia wynika z przeświadczenia, że długi skład wiąże się z całą listą niezdrowych substancji, np. chemicznych konserwantów. Rzeczywiście czasem tak bywa, ale zawsze warto najpierw przeczytać etykietę. W przypadku kosmetyków naturalnych szybko można się przekonać, że długi skład wynika wyłącznie z zawartości samych naturalnych ekstraktów roślinnych, minerałów i witamin w połączeniu z wodą i cennymi olejami.

Mit 3: Kosmetyki naturalne działają tylko przez chwilę

Wręcz przeciwnie – kosmetyki naturalne zapewniają długofalowe wsparcie naturalnych procesów, które zachodzą w skórze. Dzieje się tak, ponieważ aktywne składniki przenikają głębiej, a z tym wiąże się ich większa skuteczność. W przeciwieństwie do kosmetyków konwencjonalnych nie działają powierzchownie. To popularne produkty dostępne w drogeriach, które niewiele mają wspólnego z naturą, dają wyłącznie doraźne działanie.

Mit 4: Tylko kosmetyki konwencjonalne mogą sobie poradzić z dużymi problemami

W tym miejscu ponownie trzeba wspomnieć o aktywnych składnikach zawartych w kosmetykach naturalnych. Takie produkty to bomby witaminowe, które intensywnie odżywiają, dostarczając skórze cennych witamin i minerałów, nawadniają, wspierając przy tym warstwę hydrolipidową, ale też zwalczają wyraźne niedoskonałości. Każda substancja odgrywa istotną rolę, tak jak retinol H10 i bakuchiol – cenne składniki kremu Game Chaner od Resibo, które w widoczny sposób zmniejszają oznaki starzenia. To przykład na to, że nie trzeba narażać skóry na silne podrażnienia, w tym przypadku retinolem właściwym, ponieważ łagodniejsze alternatywny często są równie skuteczne.

Mit 5: Drogie kosmetyki znanych marek są najlepsze

Wysoka cena kosmetyku często wynika nie z jego skuteczności i wartościowego składu, ale jest uzależniona od znanej marki – to głównie za nią płacimy. Nierzadko dotyczy to kosmetyków konwencjonalnych, które łatwo można znaleźć na półkach w co drugiej drogerii. W praktyce ich działanie opiera się głównie na chwilowej poprawie kondycji skóry, ponieważ tylko powierzchownie maskują niedoskonałości, dając złudzenie skuteczności.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ