Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy kolagen faktycznie przyda się każdemu?

Czy kolagen faktycznie przyda się każdemu?

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry i paznokci, a także wzmocnić stawy i włosy – zainwestuj w dobry kolagen

młode kobiety w okularach przeciwsłonecznych i w kolorowych koszulach leżą na deskach

Kolagen działa na skórę – działa on także na nasze włosy i paznokcie / fot. Pexels

Stosowanie kolagenu stało się popularne dopiero w ostatnich kilkunastu latach – a przecież tak naprawdę już od dawna wiadomo, że to właśnie on ma największą szansę pomóc nam w zachowaniu swojej młodości. Wszyscy chcemy możliwie, jak najdłużej dobrze się czuć i dobrze wyglądać – ale nie jest to też takie proste. Na każdym kroku czyhają na nas zagrożenia, z którymi trudno jest walczyć

 

Spójrzmy chociażby na to, jak w codziennym życiu szkodzimy swojej skórze. Narzekamy na to, że pojawiają się na niej zmarszczki – a czy robimy cokolwiek, aby temu zapobiec? Całe lato spędzamy opalając się na plaży i w ogóle nie korzystamy z dostępnych kremów z filtrem – nie wspominając już o tym, że powinno się je nakładać tak naprawdę przez cały rok.

Do tego dochodzą jeszcze nałogi, które obecnie są tak samo powszechne u kobiet i u mężczyzn – palenie papierosów, picie alkoholu. Nie dbamy o swój sposób odżywiania się, bo wydaje nam się, że przyjdzie jeszcze czas na zmiany i teraz możemy sobie „pofolgować”. Warto jednak pamiętać, że nasz organizm nie działa w taki sposób – nie poczeka on na to, aż my będziemy gotowi coś w końcu zmienić.

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry i paznokci, a także wzmocnić stawy i włosy – zainwestuj w dobry kolagen. Pamiętaj jednak, że nawet on nie będzie w stanie Ci pomóc – jeśli na co dzień będziesz w dalszym ciągu podejmować złe wybory. Każda nasza decyzja ma znaczenie – a im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej dla nas. Nie możemy przecież przez cały czas oczekiwać, że nasz organizm będzie działał idealnie – skoro to my popełniamy tutaj błędy i robimy to tak naprawdę świadomie.

Kolagen w jedzeniu

Musisz wiedzieć, że jeśli chcemy uzupełniać to białko także w naturalny sposób to jest to oczywiście możliwe – trzeba tylko pamiętać, że z pożywieniem nie damy raczej rady spożyć takiej dawki kolagenu, jaka jest nam faktycznie potrzebna. Jeśli chcesz wiedzieć jakie są przykłady występowania kolagenu w jedzeniu, to kliknij w link i się dowiedz więcej na ten temat.

Naturalnie kolagen znajdziemy w galaretkach rybnych i wieprzowych, w żelatynie, w kurzych łapkach. Można go czerpać z ryby w galarecie, z galaretek owocowych czy podrobów. Sposobów jest wiele – ale także tutaj liczy się regularność. Nie każdy lubi tego typu potrawy i zwykle to sprawia, że decydujemy się jednak kupić sobie kolagen w innej formie.

kolagen w jedzeniu

Kolagen w jedzeniu / fot. Pexels

Jak zażywać kolagen?

Przede wszystkim skup się na tym, aby zażywać kolagen bardzo regularnie – nie możesz zapominać o poszczególnych dawkach, bo wtedy efekty mogą w ogóle się nie pojawić. Zastanów się koniecznie nad tym, czy chcesz zastosować kolagen w tabletkach, proszku lub płynie – każdy z nich działa dobrze, więc chodzi tutaj raczej o naszą wygodę podczas zażywania kolagenu. To Tobie ma takie rozwiązanie pasować, bo przecież będziesz z wybranego kolagenu korzystać przez całe miesiące lub lata.

Kolagen na skórę

To przede wszystkim kobietom bardzo podoba się działanie kolagenu na skórę – w końcu to one bardziej przejmują się zmarszczkami i chcą im zapobiegać. A dlaczego lepszym rozwiązaniem nie będzie tutaj zakup kremu w drogerii? Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale kolagen nie przenika przez skórę – dlatego też kremy zwyczajnie nie mogą być skuteczne.

Na tym etapie warto uświadomić sobie, że to spadek poziomu kolagenu po 25 roku życia sprawia, że zaczynamy mieć te zmarszczki – w tym tkwi problem. Oczywiście styl życia też ma znaczenie i warto sobie raczej pomagać, a nie szkodzić – ale uzupełnienie poziomu kolagenu to podstawa, jeśli chcemy zlikwidować nieestetyczne bruzdy na twarzy. Mnóstwo kobiet wydaje swoje pieniądze na takie produkty, które na pewno nigdy nie zadziałają – a za które tylko bardzo dużo zapłacimy. Nie ma to większego sensu.

Kolagen pomoże Ci nie tylko pozbyć się zmarszczek – może on również zlikwidować przebarwienia i widoczne na skórze krostki. Stanie się ona wygładzona, dobrze nawilżona i promienna – bez względu na Twój wiek. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno to, że kolagen w naszym organizmie występuje naturalnie – uzupełniając go nie ryzykujemy więc żadnych skutków ubocznych. Dostępne w sklepach i drogeriach kremy nie zapewnią Ci tego samego – tam zwykle tak czy inaczej znajdują się jakieś substancje chemiczne.

Warto wiedzieć też, że tak samo skutecznie, jak kolagen działa na skórę – działa on także na nasze włosy i paznokcie. Staną się one mocniejsze i poprawi się ich wygląd. Włosy przestaną na pewno wypadać i mogą też zacząć szybciej rosnąć. Twoje paznokcie nie będą się już tak szybko łamały i płytka zostanie wzmocniona. Na efekty oczywiście trzeba tutaj będzie trochę poczekać, bo kolagen warto przyjmować przez długi czas – ale będą one dzięki temu trwałe i doskonale widoczne.

Kolagen na stawy

Mnóstwo osób zaczyna przyjmować kolagen nie po to, aby lepiej wyglądać – ale po to, aby wzmocnić swoje stawy. Nie da się zaprzeczyć temu, że ze zmarszczkami można normalnie funkcjonować i nie utrudnia to raczej w żaden sposób naszego życia – a ból stawów potrafi już jednak sporo skomplikować. Tym bardziej więc dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie kolagenu jeszcze wtedy, gdy nic nam nie dolega – w ten sposób działamy profilaktycznie i zapobiegamy późniejszym problemom.

Kolagen na stawy

Kolagen na stawy / fot. Pexels

Kolagen najbardziej tak naprawdę przydaje się sportowcom, osobom starszym i ludziom walczącym z nadwagą. Dlaczego? Chodzi tutaj oczywiście o obciążenie i zużycie stawów. U sportowców często mamy do czynienia z przetrenowaniem – próbują oni bardzo dużo osiągnąć w krótkim czasie i zaczynają niestety przesadzać. Osoby z nadwagą każdego dnia narażają swoje stawy na duże obciążenie i to między innymi właśnie dlatego tak często specjaliści przestrzegają nas przed przybieraniem na wadze – może to być dla nas bardziej niebezpiecznie niż nam się wydaje.

Ludzie starsi korzystają ze swoich stawów już na tyle długo, iż mają one prawo być mocniej zużyte – nie jest to nic nadzwyczajnego. W każdej z wymienionych sytuacji warto zainwestować swoje pieniądze w dobrej jakości kolagen – po to, aby faktycznie móc sobie pomóc i móc szybko zaobserwować pierwsze rezultaty. Bardzo istotne jest to, aby zażywać taki kolagen regularnie.

Pamiętaj o tym, że przyjmowany kolagen w tabletkach, w proszku, czy w płynie nie zwalnia Cię z odpowiedzialności za swój organizm – dalej musisz jeść zdrowo i unikać używek. Nie możesz się opalać bez kremu z filtrem i wciąż musisz regularnie odwiedzać gabinet specjalisty. Profilaktyka jest w życiu ważniejsza niż Ci się wydaje.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ