Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy karma dla psa Fitmin for Life pomaga radzić sobie z nadwagą czworonoga?

Czy karma dla psa Fitmin for Life pomaga radzić sobie z nadwagą czworonoga?

Tak, psy też miewają nadwagę

karma dla psa

fot. Envato Elements

Karma dla psa Fitmin Dog for Life jest chwalona z wielu powodów. Ale czy sucha karma premium Fitmin for Life pomoże Ci pokonać nadwagę Twojego pupila?

 

Czym ryzykujesz, gdy Twój psiak ma nadwagę lub cierpi na otyłość? Badania wskazują, że takie pupile mają krótszą średnią długość życia. Prócz tego ryzyko wystąpienia u nich cukrzycy lub problemów z sercem jest dość duże. Ich stawy są nadmiernie obciążone, co może skutkować bólem i niechęcią do poruszania się. A wówczas trudno o zrzucenie nadmiarowych kilogramów.

Czy istnieją karmy odchudzające? Niekoniecznie. Można jednak zapewnić psu karmę o prawidłowym składzie. Fitmin for Life składa się w większości ze świeżego mięsa. Co ważne, składniki pochodzenia zwierzęcego są w niej pełnowartościowe, ponieważ podczas obróbki nie poddaje się ich długiej ekspozycji na wysoką temperaturę.

Dobry skład karmy dla psa Fitmin for Life zapewnia łatwe trawienie

Wielu psich opiekunów przyznaje, że po zmianie karmy na Fitmin problemy z trawieniem ich pupili dość szybko zniknęły. A to, wprost mówiąc, oznacza, że ich psy przestały mieć wzdęcia i zaparcia. Zdajesz sobie sprawę, w jakim stanie jest psiak, który nie może się swobodnie wypróżnić lub cierpi na częsty ból brzucha, prawda? Spacery mogą wówczas trwać długo, a jednak Twój pupil jest osowiały i nie chce się bawić. I nic w tym dziwnego.
Jeśli chcesz uniknąć takiego efektu, zamów Fitmin for Life Adult. Pamiętaj, że istnieją osobne produkty dla psów ras dużych, które potrzebują dodatkowych składników wspomagających ich stawy. Dla szczeniąt i suk w ciąży lub połogu możesz zamówić Fitmin for Life Puppy.

karma dla psa

fot. Envato Elements

Karmy Fitmin Purity ułatwiają życie psom uczulonym na gluten

Gluten również może powodować zaparcia lub biegunkę. A nawet problemy z oddychaniem i skórą u osób uczulonych na ten składnik wielu popularnych zbóż. Psy także mogą cierpieć na nietolerancję glutenu. Fitmin zaprojektował dla nich suche karmy Purity, które są bezzbożowe.
Wyjątkiem w tej serii jest karma Fitmin Purity Semimoist Rice. Jak wskazuje nazwa, zawiera ona ryż, czyli zboże. Jest to jednak jedno z niewielu zbóż z natury pozbawionych glutenu.

Nie zapominaj o ruchu! To ważne nawet przy kompletnej karmie dla psa

Kupując Fitmin, zapewniasz swojemu psiakowi spore ułatwienie w trawieniu i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Nie oznacza to jednak, że nagromadzone wcześniej dodatkowe kilogramy znikną samoistnie bez żadnego wysiłku. Dlatego zachęcaj psiaka do zabaw w domu i na spacerach. Zacznij od drobnych aktywności, jak rzucenie piłki lub przeciąganie liny. Później przejdziesz do bardziej dynamicznych rozrywek, które wymagają od niego biegania i skoków.

A co z psim seniorem? Dla niego jest karma dla psa Fitmin Light

Twój przyjaciel wkroczył już w wiek podeszły? Nie chce się ruszać, bo zostawia to młodszym? Psi seniorzy powinny być w dwójnasób pod regularną opieką weterynaryjną. Mniej energetyczna karma jakości premium może jednak obudzić w nich szczenięcą radość. Karma Fitmin Light&Senior może być zresztą podawana również młodszym psiakom z nadwagą. Jeśli samo przejście na zdrową karmę nie wystarczy, rozważ ten produkt także przy młodszym zwierzęciu.

Gdzie znajdziesz karmy Fitmin? W sklepie, który sprzedaje jedzenie dla zwierzaków o dobrym składzie na każdą kieszeń. Odwiedź nas na BazarPupila.pl. Chętnie doradzimy Ci karmę, która wzmocni Twojego psa.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ