Sunday, May 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy jestem podsłuchiwany?

Czy jestem podsłuchiwany?

Podsłuch i mini kamerę można zamontować praktycznie wszędzie

Podsłuchy mogą mieć postać nawet pinezki czy guzika od płaszcza / fot. materiały prasowe

Afera z podsłuchami w warszawskich restauracjach za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego spowodowała, że wiele instytucji, firm, polityków i osób prywatnych zaczęło interesować się kwestią wykrywania podsłuchów. Istnieje wiele narzędzi pozwalających sprawdzić, czy w danym otoczeniu znajduje się tzw. pluskwa do podsłuchu

Podsłuch i mini kamerę można zamontować praktycznie wszędzie / fot. Unsplash / Monica Silva

Ryzyko bycia podsłuchiwanym

W dzisiejszych czasach, przy znacznej miniaturyzacji urządzeń elektronicznych, podsłuchy mogą mieć postać nawet pinezki czy guzika od płaszcza. Poza tym, takie urządzenia i nowinki technologiczne są powszechnie dostępne, w niewysokiej cenie, dlatego coraz więcej osób z nich korzysta w różnym celu, np. żeby sprawdzić lojalność partnerską, odkryć, co też mówią o pracodawcy pracownicy w stołówce zakładowej, albo żeby skontrolować, co mówi i jak zachowuje się niania, która zajmuje się naszym dzieckiem.
Sprzęt szpiegowski, w tym podsłuchy, są łatwo dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Każdy może je nabyć i wykorzystać. W związku z tym wielu z nas może być podsłuchiwana i nawet o tym nie wiedzieć. Na szczęście można to sprawdzić i zmniejszyć ryzyko, że padniemy ofiarą nielegalnego podsłuchu lub ukrytej kamery.

Podsłuchy mogą mieć postać nawet pinezki czy guzika od płaszcza / fot. materiały prasowe

Jak szukać podsłuchów?

W maskotce, za obrazem, w książkach, czy pod sufitem w żarówce żyrandolu? Podsłuch i mini kamerę można zamontować praktycznie wszędzie. Jego znalezienie przy wykorzystaniu wyłącznie własnych zmysłów jest trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Nie daje ono całkowitej gwarancji sukcesu.
Zupełnie inaczej jest w przypadku szukania urządzeń szpiegujących przez profesjonalistów. Elektroniczne wykrywanie podsłuchów, jakie oni stosują, pozwoli odkryć, czy w naszym domu, w firmie czy w dowolnym innym pomieszczeniu, albo w samochodzie, nie ma podsłuchu.
Posługują się oni nowoczesnymi i zaawansowanymi pod względem technologicznym urządzeniami, które umożliwiają przeprowadzenie badań anty podsłuchowych. Taki tryb działania pozwala wykryć każde urządzenie szpiegowskie, w zasadzie w dowolnym miejscu i to w krótkim czasie. Profesjonalne działania antyszpiegowskie pozwalają na wykrycie podsłuchów analogowych, cyfrowych, radiowych, uśpionych czy IR. Specjaliści zajmują się wykrywaniem lokalizatorów GPS w samochodach, dyktafonów w autach, oprogramowania szpiegowskiego zainstalowanego bez zgody klienta na jego telefonie i komputerze. Pomogą wykryć ukryte kamery, zakamuflowane dyktafony i podsłuchy. Bardzo ciekawą usługą jest zabezpieczanie anty podsłuchowe pomieszczeń i spotkań, z którego korzystają przede wszystkim biznesmeni i politycy.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • banner printing prices 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: miastokobiet.pl/czy-jestem-podsluchiwany/ […]

  • 사설토토 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Information here to that Topic: miastokobiet.pl/czy-jestem-podsluchiwany/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ