Saturday, July 13, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Czy istnieją specjalne ubezpieczenia przeznaczone dla przedsiębiorców?

Czy istnieją specjalne ubezpieczenia przeznaczone dla przedsiębiorców?

"Dobra polisa" - czyli jaka?

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo / fot. Unsplash

Najbardziej wymagający klienci, którymi niewątpliwie są osoby prowadzące działalność gospodarczą potrzebują rozwiązań idealnie dopasowanych do swoich potrzeb. W polisach indywidualnych i grupowych należy zwracać uwagę na zakres, sumy ubezpieczenia i sposób wypłaty roszczenia, o czym już sporo pisałam w poprzednich artykułach.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo / fot. Unsplash

Warto też sprawdzić, czy w posiadanych polisach jest możliwość, że jeżeli będziecie się Państwo źle czuli, wystąpi temperatura, a będzie to w dowolnym miejscu Polski, podczas negocjacji kontraktu lub zasłużonego urlopu, to przyjedzie do Państwa lekarz, zbada, zaordynuje leki i wypisze ewentualne zwolnienie. Na polskim rynku ubezpieczeniowym są już takie rozwiązania.
W polisie warto też mieć ochronę w razie jakiejkolwiek niedyspozycji zdrowotnej, która nie jest kwalifikowana jako poważne zachorowanie ani poważny wypadek, a powoduje choćby jeden dzień pobytu w szpitalu. Istniejące rozwiązania pozwalają klientowi otrzymać rekompensatę kosztów pobytu w szpitalu w wysokości nawet 1000 złotych.
Warto mieć jeszcze jedno elastyczne rozwiązanie –w sytuacji mniej lub bardziej poważnego wypadku (nawet zerwania torebki stawowej). Wtedy za każdy 1% orzeczonego uszczerbku klient otrzyma 1000 zł i dodatkowo 1500 złotych na koszty prywatnej rehabilitacji.
Dobra, nowoczesna polisa to taka, która zawiera kilka źródeł wypłat na skutek jednego zdarzenia czy to chorobowego, czy wypadkowego. Z tego wynika, że łączna kwota wypłaty może być dość wysoka. Przykładem może być złamanie ręki wymagające zabiegu operacyjnego. Jeśli klient ma dobrze skonstruowany plan ubezpieczeniowy, otrzyma pieniądze z czterech źródeł w ramach jednej polisy. Tak skonstruowana polisa może bywa interesująca dla przedsiębiorcy – nie tylko jeśli chodzi zakres ochrony, ale i kwoty świadczeń. Dodatkowo przedsiębiorca w ramach jednej polisy może ubezpieczyć siebie, członków rodziny i pracowników, ustalając właściwe sumy ubezpieczenia. To taka wisienka na torcie.

Osoby zainteresowane szczegółami zapraszam po bezpłatną poradę, Joanna Dywan, tel. 535 033 542, dywan.joanna@aviva.com.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ