Thursday, July 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Czy elektryczne suszarki do prania są ekologiczne?

Czy elektryczne suszarki do prania są ekologiczne?

Ekologia w domowej pralni

Suszarka x 2

fot. Pixabay

Dziś w znacznie większym stopniu niż kiedykolwiek przedtem zwracamy uwagę na nasze środowisko. Każdego dnia docierają do nas informacje o zagrożeniach otaczającego nas ekosystemu. Będąc świadomymi konsumentami, chcemy podejmować decyzje, które będą korzystne dla nas, ale nie zaszkodzą otaczającej nas naturze. Dotyczy to także urządzeń elektrycznych. Coraz częstszym elementem i wyznacznikiem, na jakie zwracamy uwagę podczas zakupów urządzeń elektronicznych, jest ich energooszczędność. Jak pod tym względem wypadają suszarki bębnowe do prania? Czy są ekologiczne?

 

Suszarka bębnowa a zużycie prądu

Elektryczna suszarka bębnowa to urządzenie, do którego przekonuje się coraz więcej osób. Jej rosnąca popularność wynika przede wszystkim z faktu, że to sprzęt, który jest w stanie sprawić, że nasze ubrania będą suche w znacznie krótszym czasie, niż ma to miejsce w sytuacji, gdy schną na zewnątrz lub są rozwieszone na klasycznej suszarce. Jednocześnie w przypadku suszarek bębnowych można spotkać się z opiniami, że urządzenia te są niewarte zakupu, gdyż podczas suszenia generują bardzo dużo prądu, co z kolei sprawia, że są to nieekologiczne rozwiązania. Jak zatem jest w rzeczywistości?

 

To, ile prądu będzie generować nasza suszarka bębnowa, zależy od jej klasy energetycznej, a także specjalnych programów lub modułów, w jakie została wyposażona. Dlatego też, jeśli zależy nam na tym, aby nasza suszarka była skuteczna, ale jednocześnie nie wpływała niekorzystnie na wysokość zużycia prądu, warto sięgnąć po rozwiązanie, jakim jest suszarka bębnowa z pompą ciepła.

Suszarka z pompą ciepła a wpływ na środowisko

Dlaczego suszarka bębnowa z pompą ciepła to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na niższych rachunkach za prąd i mniejszym wpływie na środowisko? Pompa ciepła zastosowana w nowoczesnych suszarkach w przeciwieństwie do starszych modeli wyposażonych w grzałkę tworzy zamknięty obieg. To powoduje, że wytworzone w ten sposób ciepło nie ucieka, a zostaje wykorzystane przez Twoje urządzenie. W ten sposób zmniejsza się pobór energii elektrycznej.

 

Kolejny bardzo ważny element mający wpływ na nasze środowisko to suszenie ubrań przez suszarkę z pompą ciepła w niższej temperaturze. To sprawia, że do wysuszenia prania potrzeba znacznie mniej energii niż w przypadku modeli, które nie posiadają pompy ciepła. Dodatkowo, suszenie w niższej temperaturze jest o wiele bardziej korzystne dla naszych ubrań i umożliwia suszenie także bardzo delikatnych i wymagających tkanin. Dzięki temu w suszarce bębnowej z pompą ciepła od Electrolux możesz wysuszyć zarówno puchową, outdoorową kurtkę, jak i jedwabną koszulę bez obaw o ich uszkodzenie.

Suszarka bębnowa – dlaczego warto?

Dlaczego warto sięgnąć po suszarkę bębnową z pompą ciepła od Electrolux? To idealny wybór dla Ciebie, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie naszego środowiska. Ograniczenie zużycia energii, choć w przypadku jednej osoby może wydawać się bezcelowe, w rzeczywistości wprowadza znaczącą różnicę. Oprócz tego suszarki bębnowe z pompą ciepła działają korzystnie na same tkaniny. Wiele osób rezygnuje z tych urządzeń w obawie, że bezpowrotnie uszkodzą ich ulubione ubrania, które wykonane są z wymagających materiałów. W rzeczywistości nie ma powodów do obaw. Pompa ciepła i możliwość suszenia w niższej temperaturze, jak i obecność odpowiednich programów chronią Twoje ubrania, dzięki czemu mogą one pozostać z Tobą na znacznie dłużej.

 

Modele suszarek bębnowych Electrolux zostały również wyposażone w programy suszenia, które eliminują zagniecenia, jakie bardzo często powstają w cyklu prania. Dlaczego jest to istotne? Możliwość usuwania zagnieceń w cyklu suszenia sprawia, że nie musisz dodatkowo prasować swoich ubrań. Co więcej, są one gotowe do założenia tuż po wysuszeniu. Jest to ułatwienie, które wielu z nas pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu i przeznaczyć go na relaks i odpoczynek.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ