Friday, April 12, 2024
Home / Kuchnia  / Czy dieta pudełkowa to dobre rozwiązanie?

Czy dieta pudełkowa to dobre rozwiązanie?

Z pudełeczka smacznie, zdrowo i na czas

Dieta pudełkowa

fot. materiał Partnera

Dieta pudełkowa stała się w ostatnim czasie bardzo modna. W okresie pandemii, gdy nie mogły funkcjonować w normalnym trybie bary i restauracje, a wiele osób zaczęło pracować zdalnie, catering dietetyczny zyskał na popularności. Dlaczego warto zdecydować się na dietę pudełkową?

 

Catering dietetyczny oferuje coraz więcej firm. Coraz więcej również osób rozumie, iż mimo zabiegania, warto zdrowo się odżywiać. Świadomość w zakresie dbania o zdrowie wzrasta, więc niewiele osób korzysta na co dzień z lokali oferujących fast-foody. Catering dietetyczny nie jest propozycją tylko dla odchudzających się. Każdy, kto chce zmienić swoje nawyki żywieniowe, może skorzystać z ciekawej oferty, jaką jest dieta pudełkowa. Poznań i okolice to teren działania profesjonalnej firmy Pan Catering, w której można skonsultować się z dietetykiem i dobrać zbilansowane posiłki do indywidualnych potrzeb. 

Na czym polega dieta pudełkowa?

Określenie dieta pudełkowa może niektórym kojarzyć się z jedzeniem prosto z opakowań, niechlujnym, w biegu. Jednak jest to wyobrażenie nieprawdziwe. Dieta pudełkowa to dania zaplanowane przez wykwalifikowanego specjalistę od żywienia, pakowane do pudełek, aby można było je wygodnie dostarczyć do domu klienta. Korzystają z niej osoby, które chcą zdrowo się odżywiać, a także osiągnąć poprzez właściwe żywienie konkretny cel. 

 

Dietę pudełkową wybierają najczęściej sportowcy, osoby pragnące stracić nadmiar wagi, osoby cierpiące na różne schorzenia oraz zapracowane, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie.

Jej główne zalety to:
• oszczędność czasu,
• zbilansowany jadłospis, czyli dostarczenie organizmowi niezbędnych składników w prawidłowych proporcjach,
• odpowiednia kaloryczność,
• pięć dokładnie odmierzonych, urozmaiconych posiłków dziennie.

Catering dietetyczny Poznań ‒ profesjonalizm i indywidualne podejście

Obecnie w każdym mieście działają firmy, oferujące catering dietetyczny. W Poznaniu zajmuje się tym Pan Catering. Właściciele, dyplomowani dietetycy, stworzyli firmę od zera. Ich priorytetem jest bezpośredni kontakt z klientem  i dopasowanie usługi do jego indywidualnych potrzeb. Pan Catering proponuje różne rodzaje diet. Dla osób chcących po prostu spożywać codziennie pełnowartościowe, zdrowe dania, powstała dieta Premium, składająca się z pięciu posiłków. 

Inne diety to np. odchudzające, przygotowywane według limitu kalorii, zestawy wegetariańskie, lekkostrawne, bez pszenicy i laktozy, dania dla najmłodszych. Sportowcy, spędzający dużo czasu na treningach wybierają dietę Sport, która uwzględnia ich zwiększone zapotrzebowanie na białko, witaminy, mikro i makroelementy. Do biura doskonała jest dieta Biuro – trzy posiłki cateringu dietetycznego, dostarczająca niezbędnych składników i zwiększająca produktywność.

 

Dieta pudełkowa jest więc pomysłowym i dobrym rozwiązaniem. Można powiedzieć więcej ‒ dla niektórych osób jest to możliwość idealna, pozwala odżywiać się najlepiej, jak to możliwe, bez tracenia cennego czasu na gotowanie.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ