Saturday, June 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy dewocjonalia na prezent to dobry pomysł?

Czy dewocjonalia na prezent to dobry pomysł?

Ważne, aby każdy dostał to, co mu sprawi radość

dewocjonalia na prezent

fot. Freepik

Obecnie wiara odgrywa zdecydowanie inną rolę, niż miało to miejsce kiedyś. Jakiś czas temu, szczególnie istotny był jej społeczny wymiar, natomiast w dzisiejszym świecie jest ona indywidualną sprawą każdego człowieka. Niegdyś taki prezent  w większości przypadków okazywał się dobrym pomysłem. Natomiast dziś nie jest to już takie oczywiste. W tym artykule udzielimy odpowiedzi na pytanie, czy dewocjonalia na prezent to dobry pomysł

Komu podarować dewocjonalia?

Wręczanie dewocjonaliów w formie prezentu szczególnie sprawdzi się w przypadku wydarzeń, związanych z uroczystościami kościelnymi. Taki podarunek niewątpliwie okaże się miłym gestem i będzie stanowił pamiątkę na całe życie. Sklep z dewocjonaliami  warto odwiedzić w sytuacji, kiedy zostaliśmy zaproszeni na chrzest, bierzmowanie czy pierwszą komunię. Niektórzy decydują się również wręczyć dewocjonalia na prezent ślubny. W tym wypadku należy zachować jednak pewną dozę ostrożności, ponieważ pomimo faktu, że ślub odbył się w kościele, wcale nie jest powiedziane, że tego typu podarunek przypadnie do gustu parze młodej.

 

Dewocjonalia na prezent w postaci obrazu o charakterze religijnym czy różańca wykonanego z wyszukanych surowców może być odpowiedni również dla najstarszych członków rodziny. Idealnymi okazjami do ich wręczenia będą imieniny czy urodziny. Warto jednak pamiętać o tym, że zanim zdecydujemy się na wręczenie takiego podarunku komukolwiek, powinniśmy się upewnić, że nie zranimy tym samym jego przekonań i uczuć religijnych. Wiara to bardzo delikatny temat i z całą pewnością należy zachować ostrożność w tej kwestii.

Jakie dewocjonalia sprawdzą się w roli prezentu?

Jeżeli podejmiemy już decyzję o tym, że dewocjonalia będą odpowiednim podarunkiem na daną okazję, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą sklepów je oferujących. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że w wyżej wymienionych możemy spotkać się z rozmaitymi artykułami o charakterze religijnym i powinniśmy zdecydować, który z nich sprawdzi się najlepiej na daną uroczystość. Opcji jest wiele i z całą pewnością będzie w czym wybierać. Poszukując dewocjonaliów na prezent dla najmłodszych członków rodziny, którzy będą przyjmować chrzest, powinniśmy rozważyć zakup pamiątki chrztu świętego w formie książeczki lub obrazka. Jeżeli poszukujemy odpowiedniego prezentu na Pierwszą Komunię, to w tym wypadku najlepiej sprawdzą się medaliki lub krzyżyki wykonane ze złota lub srebra, a także różańce umieszczone w ozdobnym, prezentowym pudełku.

Gdzie kupić dewocjonalia na prezent?

Dewocjonalia na prezent możemy kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych. Co ciekawe, bardzo często są to produkty nowoczesne, które stanowią nietuzinkowy dodatek do modernistycznych wnętrz, a w przypadku biżuterii – do stylizacji. Poszukując odpowiedniego produktu dla siebie lub swoich bliskich, warto odwiedzić katolicki sklep internetowy, którego ofertę znajdziemy pod adresem liturgiczny.pl. Jego niezwykle szeroki i atrakcyjny asortyment sprawi, że każdy znajdzie w nim dokładnie to, czego szuka.  

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ