Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / ,,Czy depilacja laserowa jest dla mnie?”

,,Czy depilacja laserowa jest dla mnie?”

Obalamy największe mity na temat laserowego usuwania owłosienia!

Obalamy mity! / fot. materiały prasowe

Depilacja laserowa jest bolesna i długotrwała, a dodatkowo nieprzeznaczona dla blondynek oraz osób z ciemną lub opaloną skórą – to najczęściej powtarzane mity na temat zabiegów laserowego usuwania owłosienia. Część z nich wynika nie tyle z naszej niewiedzy, co po prostu braku świadomości na temat tego, jak bardzo w ostatnich latach rozwinęła się dziedzina laseroterapii. Trzeba przyznać, że jeszcze do niedawna depilacja laserowa nie należała do najprzyjemniejszych i najkrótszych zabiegów, a dodatkowo, faktycznie była przeznaczona wyłącznie dla osób o jasnej skórze i ciemnych włosach. Prawdziwy przełom w zakresie epilacji nastąpił wraz z wkroczeniem na rynek dwóch urządzeń laserowych: lasera diodowego Vectus i aleksandrytowego Motus. Oba te urządzenia – jako jedyna w Polsce – wykorzystuje warszawska Klinika Miracki. Z pomocą ekspertów z zakresu laseroterapii, obalamy największe mity dotyczące epilacji laserowej.

Obalamy mity! / fot. materiały prasowe

Mit 1: Depilacja laserowa boli

To przekonanie, które wynika najczęściej z opinii na temat depilacji laserowej wykonywanej przy pomocy laserów starszej technologii, a także urządzeń usuwających zbędne owłosienie światłem IPL. Rzeczywiście, pierwsze narzędzia służące do epilacji, czyli trwałego usuwania włosów, powodowały trudny do zniesienia ból, czasem nawet mimo zastosowanego wcześniej znieczulenia. Najnowsze urządzenia laserowe, takie jak lasery Vectus czy Motus, działają bardzo selektywnie, dlatego nie podrażniają skóry i nie powodują oparzeń. Dodatkowo, zostały wyposażone w specjalne systemy chłodzące, które minimalizują ból i zwiększają komfort pacjenta podczas zabiegu.

,,Lasery do depilacji, którymi dysponują specjaliści z naszej kliniki, mają przewagę technologiczną nad poprzednimi systemami służącymi do epilacji. Nowoczesne lasery, dostępne w Klinice Miracki, charakteryzuje większa skuteczność w usuwaniu zbędnego owłosienia, a także brak uciążliwych dolegliwości bólowych w trakcie i po zabiegu. Do tej pory właśnie ból budził największe obawy pacjentów. Prawdziwym przełomem w tej dziedzinie jest Motus – pierwszy niemal całkowicie bezbolesny laser do epilacji, który został wyposażony w specjalną płytkę chłodzącą skórę pacjenta do 15 stopni Celsjusza. Całkowitą bezbolesność depilacji laserem Motus potwierdzają opinie naszych zadowolonych pacjentów” – przyznaje dr Krzysztof Miracki, ekspert laseroterapii i miłośnik nowoczesnych technologii, wykorzystywanych w medycynie estetycznej.

Mit 2: Depilacja laserowa – zabieg trwa długo

Nowoczesne lasery do depilacji, w porównaniu do urządzeń starszej generacji, oferują nie tylko skuteczny sposób usuwania owłosienia, lecz także znacznie krótszą procedurę zabiegową. W przypadku starszych laserów depilacja mogła trwać od 30 minut do nawet kilku godzin, w zależności od wielkości depilowanej powierzchni. Nowoczesne technologie pozwalają natomiast skrócić ten czas nawet kilkakrotnie. Na przykład laser Vectus, którym dysponują specjaliści z Kliniki Miracki, może wykonać precyzyjną depilację na plecach dorosłego mężczyzny w zaledwie piętnaście minut, podczas gdy usuwanie owłosienia z okolicy pach trwa niespełna kilka minut! Zmniejszeniu uległa też liczba zabiegów, które trzeba wykonać, aby całkowicie pozbyć się owłosienia – przy urządzeniach starszego typu konieczne było niekiedy wykonanie dziesięciu i więcej zabiegów, podczas gdy dziś zadowalające efekty można uzyskać po wykonaniu serii 4-6 zabiegów.

Mit 3: Depilacja laserowa nie jest dla osób z jasnymi włosami

Jasne włosy stanowiły problem dla starszych metod laserowego usuwania owłosienia. Zbyt mała ilość barwnika w strukturze włosów sprawiała, że jasne włosy były dla laserów praktycznie niezauważalne. Dodatkowo, mieszki jasnych włosów są głębiej położone w skórze, więc lasery starszej generacji miały kłopot z dotarciem do cebulki włosa. Nowoczesne systemy do epilacji laserowej, w tym przełomowy w tej dziedzinie laser Motus, radzą sobie z tymi problemami doskonale.

Lasery działają na zawarty w cebulce włosa barwnik – melaninę, której naturalne blondynki mają znacznie mniej niż posiadaczki ciemnego i grubego owłosienia.

,,Nowoczesna technologia zastosowana w laserze Motus pozwala na skuteczną epilację włosów jasnych i delikatnych. To możliwe dzięki zastosowaniu właściwej długości fali laserowej. Urządzenie jest w stanie wychwycić nawet niewielkie ilości melaniny, co pozwala na skuteczną epilację nawet najjaśniejszych włosów” – tłumaczy Olga Bienias, kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem w Klinice Miracki.

Mit 4: Depilację laserową można wykonywać tylko zimą

Choć dziedzina laseroterapii przeszła w ostatnich latach ogromny rozwój, do dziś nadal często pokutuje mit, że zabiegi z wykorzystaniem laserów można wykonywać jedynie zimą. Według powszechnych opinii, zabiegi wykonywane wiosną lub latem zwiększają ryzyko poparzenia skóry czy powstania przebarwień, ze względu na otrzymanie dużej dawki promieni świetlnych podczas terapii laserowej. Prawda jest jednak taka, że wystarczy odpowiednio zabezpieczyć skórę przed działaniem promieni słonecznych przy pomocy wysokich filtrów UV i unikać opalania na kilka tygodni przed zabiegiem i bezpośrednio po epilacji. Jak rozpoznać, czy skóra jest już gotowa na laserowe usuwanie owłosienia? Obecnie problem ten rozwiązuje unikalna technologia Skintel, w którą został wyposażony laser Vectus. Inteligentny czytnik pomiaru poziomu melaniny w skórze pacjenta pozwala na precyzyjne dostosowanie parametrów lasera do fototypu skóry, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu i chroni przed niepożądanymi skutkami ubocznymi. Oczywiście nadal nie możemy poddać się zabiegowi ze świeżą opalenizną i opalać się po jego wykonaniu, jednak lista ograniczeń w stosowaniu depilacji laserowej staje się coraz krótsza.

Więcej informacji na temat nowoczesnych laserów do depilacji znajdziesz na stronie:

http://klinikamiracki.pl/zabieg/epilacja-laserowa-motus-deka/

 

Epilacja laserowa Motus Deka

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Belezo Innovation 19 lutego, 2019

    Dal osób zainteresowanych depilacją laserem Motus na dolnym śląsku, polecam: https://belezo.pl/motus-ax

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ