Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy alkohol na prezent może być oryginalny? Sprawdzamy!

Czy alkohol na prezent może być oryginalny? Sprawdzamy!

Alkohol na prezent: tak czy nie?

karafki na stole

Nie wiesz, jaki wybrać alkohol na prezent? / fot. Pixabay

Jednym z najpopularniejszych prezentów, jaki otrzymujemy i dajemy, jest alkohol. Wybór jest w tym przypadku bardzo duży: zaczynając od wódki, poprzez wina, szampany, aż do koniaków i whisky. Jest wiele kryteriów, którymi powinniśmy się kierować podczas zakupu trunku. Jaki alkohol wybrać na prezent? Jak sprawić, żeby był oryginalny?

Dobry alkohol na prezent

Jak wybrać dobry alkohol na prezent? Bardzo ważną rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności podczas wybierania alkoholu na prezent, jest to, jak wygląda. Warto podkreślić, że nawet napój z półki premium nie zyska niczyjej aprobaty jeśli jego prezencja pozostawia wiele do życzenia. Powinniśmy starannie przemyśleć to, jak zapakujemy podarunek, a będzie to już połowa sukcesu.
Jeśli szukamy najprostszej i szybkiej opcji, najlepiej postawić na zakup napoju w wyróżniającej się na tle innych, oryginalnej butelce. Sugerujemy na przykład poszukanie wersji limitowanych, których wersje są często bardzo reprezentatywne. Jeśli nie mamy takich pod ręką, możemy wybrać wersję, która idzie w parze z elegancką tubą bądź kartonem. Pokaże to, że włożyliśmy szczególną staranność w przygotowanie podarunku.

Spersonalizowany alkohol na prezent

Alkohol na prezent z dedykacją

Oczywiście, przy wyborze trunku kierujemy się wysoką jakością danego alkoholu, ale nie tylko. Kiedy na przykład musimy wybrać pomiędzy nieco gorszym trunkiem a reprezentatywnym opakowaniem oraz lepszym napojem i prezencją, która nie przyciąga wzroku, skłaniamy się w stronę pierwszej opcji. Następnie, zwróćmy uwagę na wiek trunku, oczywiście o ile jest to taki rodzaj, gdzie się on liczy, jak na przykład armaniak.
Jeśli kupujemy prezent dla amatora, osoby, która nie za dobrze zna się na markach, a tym bardziej nie jest profesjonalnym degustatorem, możemy zyskać aprobatę jeśli postawimy na alkohol, gdzie na etykiecie butelki widnieje dość „zaawansowany” wiek. Przyjęło się, że im alkohol starszy, tym lepszy, co oczywiście nie jest jednoznacznie prawdziwym stwierdzeniem, niemniej jednak podarowanie starszego trunku może okazać się doskonałym pomysłem.

Alkohol na prezent dla mężczyzny

Co najważniejsze, powinniśmy dowiedzieć się, co lubi pijać dana osoba, na przykład na spotkaniach biznesowych oraz czy dobrze zna się na mocnych alkoholach. Naturalnie, jednym z najbardziej klasycznych rozwiązań, a co za tym idzie bezpiecznych, jest podarowanie butelki whisky typu single malt. Wiele rodzajów whisky możemy znaleźć obecnie na półkach prawie każdego marketu.
Alternatywą dla klasycznej whisky może być armaniak, który uda nam się dostać w nieco niższych cenach, przez co możemy skłonić się tutaj w stronę starszej butelki wyższej jakości. Do wyboru pozostaje nam także wódka, którą warto jednak zarezerwować na mniej formalne okoliczności; będzie to dobry prezent na przykład dla członka naszej rodziny. Duży wybór wysokiej jakości alkoholi znajdziesz na Krest.pl — to specjaliści, dzięki którym szybko zdobędziesz sporo wiedzy o wybranych rodzajach alkoholi.


Prezencja alkoholu na prezent jest ważna

Alkohol na prezent dla kobiety

Jeśli myślimy o prezencie dla kobiety, to warto pomyśleć o spersonalizowanym podarunku. Na przykład, na rynku dostępne są obecnie eleganckie etykiety czy pudełka. Na nich możemy umieścić specjalną dedykację dla danej osoby, życzenia lub komentarz. Tego typu spersonalizowany prezent sprawi, że osoba przez nas obdarowywana zyska nie tylko dobry alkohol, ale i świetną pamiątkę.
Doskonałym prezentem dla kobiety będzie także wino. Warto jednak wcześniej zapytać się, czy woli ona propozycje wytrawne, czy też słodkie. Jeśli nie ma takiej możliwości lub musimy zdecydować się szybko, najbezpieczniejszą opcją będą półsłodkie i półwytrawne wersje, które stanowią złoty środek. Egzamin na szóstkę zdadzą także szampany, zwłaszcza jeśli chcemy podarować prezent w ramach celebracji ważnej okazji.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • https://alkotherapy.pl 23 stycznia, 2023

    Alkohol jako prezent to świetne rozwiązanie. Wszystko zależy jednak od kontekstu. Nie zawsze będzie on preferowany. Na przykład urodziny – zdecydowanie tak, ale boże narodzenie, już nie bardzo..ciekawy artykuł.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ