Saturday, May 25, 2024
Home / Kuchnia  / Czipsy z batatów

Czipsy z batatów

Ring the belly poleca czipsy z batatów. Są niewiarygodnie pyszne i banalne w przygotowaniu. Do tego mają duuużo błonnika i zero cholesterolu!

Masz ochotę na smaczną przekąskę? / fot. Ring the belly

ringthebellyKażdego dnia powinniśmy zjadać minimum pięć posiłków w równomiernych odstępach czasu. W drastycznej fazie mojej diety, pory posiłków dokładnie odmierzał alarm. No dobrze, ale co jeść, jeśli nie chcesz cały dzień stać „przy garach”, a garść orzechów między ciepłymi posiłkami już dawno ci się znudziła? Polecam czipsy z batatów. Są niewiarygodnie pyszne i banalne w przygotowaniu. Do tego mają duuużo błonnika i zero cholesterolu!

CZIPSY Z BATATÓW

Masz ochotę na smaczną przekąskę? / fot. Ring the belly

Masz ochotę na smaczną przekąskę? / fot. Ring the belly

CO BĘDZIE CI POTRZEBNE?

– Batat i sól gruboziarnista

JAK PRZYGOTOWAĆ CZIPSY?

Nastaw piekarnik do 180 stopni. Istotne jest, aby piekarnik włączony był na opcję termoobiegu. Jeśli dysponujesz jednym batatem, potrzebna ci będzie jedna blacha. Wyłóż ją papierem do pieczenia. Batata pokrój na cienutkie plasterki. Ja w tym celu używam szerokiej obieraczki do ziemniaków Tylko dzięki temu patentowi mam pewność, że kawałki będą wystarczająco cienkie. Wyłóż plasterki na papier tak, aby nie stykały się ze sobą, oprósz gruboziarnistą solą i wstaw do piekarnika. Piecz aż boki plasterków zaczną się unosić. Długość pieczenia zależy od Twojego piekarnika, ale czas przygotowania można oszacować na około 30 minut.

***

Blog Ring the belly został stworzony z myślą o osobach, które jak jego autorka zostały zmuszone do zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych. Przepisy, które w nim znajdziecie to połączenie składników nie tylko eko, ale także prozdrowotnych. Na ringthebelly.com znajdą się sprawdzone potrawy, przekąski i napoje, które dzięki swojej zawartości pomagają nam przenosić góry. Koncepcją bloga są przepisy bezglutenowe, niskotłuszczowe i wegetariańskie.

okładka ring the bellyPoznaj letnie przepisy klikając na okładkę książki Ring the belly

Blog ringthebelly.com dołączył do Miasta Kobiet, gdzie pojawiają się ciekawe przepisy. Zapraszam Was do polubienia profilu www.facebook.com/ringthebelly oraz odwiedzenie strony internetowej www.ringthebelly.com

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ