Wednesday, April 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Czemu ważne jest równomierne podparcie całego ciała podczas snu? Najlepszy materac piankowy

Czemu ważne jest równomierne podparcie całego ciała podczas snu? Najlepszy materac piankowy

Dlaczego materace piankowe stają się coraz bardziej popularne i który model zapewni ci długi i relaksujący sen?

materac piankowy

Czemu ważne jest równomierne podparcie całego ciała podczas snu? / fot. materiały prasowe

Sen jest jedną z ważniejszych czynności, które wykonujemy w ciągu doby. Bez snu człowiek jest w stanie wytrzymać zaledwie około 70 godzin, ponieważ po przekroczeniu tej granicy zaczynają się zaburzenia akcji serca, a także poważne halucynacje

 

Bez snu człowiek jest w stanie wytrzymać zaledwie około 70 godzin, ponieważ po przekroczeniu tej granicy zaczynają się zaburzenia akcji serca, a także poważne halucynacje. Zła jakość sny jest tak także bardzo szkodliwa, ponieważ skutkuje obniżonym poziomem koncentracji, złym samopoczuciem, rozdrażnieniem, czy nawet apatią. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli jeździmy samochodem, gdyż brak koncentracji może być brzemienny w skutkach. Regularne wysypianie się jest możliwe, jeśli śpimy na odpowiednim materacu. Wbrew pozorom, to na czym śpimy, ma kolosalny wpływ na naszą jakość snu. Dlaczego materace piankowe stają się coraz bardziej popularne i który model zapewni ci długi i relaksujący sen?

Odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas snu, to brak bólu pleców o poranku!

Ułożenie naszego kręgosłupa podczas snu jest kluczowe, ponieważ to właśnie nieodpowiednia pozycja podczas snu odpowiedzialna jest za bóle pleców o poranku, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy bagatelizować. Z tego powodu wybór odpowiedniego materaca nie tylko zapewnia nam regenerujący sen, ale także zdrowy kręgosłup. Na rynku jest teraz wiele różnych rodzajów materaców, lecz niektóre z nich są popularniejsze od pozostałych. Materace piankowe podbijają salony z materacami, ponieważ są niezwykle wygodne i doskonale podpierają kręgosłup podczas snu.

Materace z pianką VISCO, czyli poznaj i poczuj technologię, którą doceniło samo NASA

Materace piankowe, są obecnie najpopularniejszym rodzajem materaców. Spowodowane jest to jakością pianki poliuretanowej, która pozwala na najbardziej naturalne ułożenie kręgosłupa. Pianka Visco, nazywana także pianką memory, lub pianką termoelastyczną posiada niezwykłe właściwości, ponieważ pod wpływem ciepła dopasowuje się do wszystkich ludzkich krzywizn. To sprawia, że ma się często wrażenie, iż materac zapamiętał naszą budowę anatomiczną. Pianka termoelastyczna ma dość długą historię sięgającą lat 80. ubiegłego wieku, a jako pierwsi docenili jej zalety naukowcy z NASA. Obecnie pianka termoelastyczne VISCO używana jest do produkcji wysokiej klasy materaców, które słyną z najwyższego poziomu wygody.

 

materace piankowe

Materac, który łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy i właściwości – poznaj markę Curem! / fot. materiały prasowe

Materac, który łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy i właściwości – poznaj markę Curem!

Zaawansowane materace zbudowane są z kilku różnych warstw pianek, dzięki czemu łączą w sobie wszystkie zalety ich poszczególnych rodzajów. Szukając idealnego materaca, warto zainteresować się zaawansowanymi technologicznie materacami od Curem by Hilding Anders. Materac .exe wykorzystuje wszystkie nowoczesne technologie, dzięki czemu jest polecany dla najbardziej wymagających klientów. Jest on zbudowany z kilku warstw pianek, które charakteryzują się różnymi właściwościami. Pierwszą z nich jest pianka Serene, która wyposażona została technologię SAT (Supportive Air Technology). Ta zaawansowana technologia pozwala na bardzo równomierne podparcie całej powierzchni ciała podczas snu. Kolejną warstwą jest pianka Visco, czyli wspomniana wyżej pianka termoelastyczna, która dostosowuje się do kształtu ludzkiego ciała. Głównym rdzeniem piankowego materaca curem .exe jest pianka Fusion, której głównym zadaniem jest jak najlepsze podparcie kręgosłupa. Pianka Fusion posiada 7 stref twardości, co sprawia, że materac idealnie dopasowuje się do każdej leżącej na nim osoby. Kolejną ważną kwestią, jest termoregulacja materaca, ponieważ wysokiej jakości pianki pozwalają na odprowadzanie temperatury i wilgoci z materaca, co sprawia, że jest on doskonałą propozycją dla wszystkich alergików. Co więcej, pokrowiec materaca jest antybakteryjny. Zeo Case sprawia, że materac mogą użytkować zarówno małe dzieci, jak i osoby zmagające się z uczuleniem, czy astmą. Materac objęty jest 20letnią gwarancją, dzięki czemu mamy pewność, że nie ulegnie on odkształceniom, czy nieprawidłowej pracy.

Materac .exe, to najwyższa jakość sygnowana prestiżową marką Curem by Hilding Anders.


Artykuł został przygotowany we współpracy z https://www.zdrowykregoslup.pl

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ