Tuesday, July 23, 2024
Home / Seks  / Czemu orgazm trwa tak krótko? 5 sposobów, jak osiągnąć, przedłużyć i ulepszyć Wielkie O

Czemu orgazm trwa tak krótko? 5 sposobów, jak osiągnąć, przedłużyć i ulepszyć Wielkie O

Instruktor pilatesu, Rafał Popiela zdradza skuteczne i sprawdzone patenty na osiągniecie mocnego orgazmu. Bez pracy nie ma kołaczy

mocny orgazm

Jak pomóc swojemu ciału przeżywać długi i mocny orgazm? Kilkoma ćwiczeniami / fot. krakenimages / Unsplash

Dlaczego orgazm trwa tak krótko? Ponieważ za mało poświęcamy mu uwagi na długo przed tym, jak wejdziemy do sypialni. Pamiętaj, że w przypadku mężczyzn zdolność do przeżywania orgazmu jest wrodzona, kobiety muszą się go nauczyć.
Oto 5 prostych ćwiczeń inspirowanych metodą Pilatesa, które pomogą wam w osiągnięciu wielokrotnego orgazmu. Niemożliwe? Panie i panowie – zapraszam na matę, a następnie do łóżka

 

Czym jest orgazm?

Co to jest orgazm? Według opracowania „Orgazm człowieka z perspektywy fizjologicznej” (dr hab. n. med. Piotr Gałecki, dr n. med. Andrzej Depko, dr n. zdr. Sylwia Jędrzejewska, dr n. med. Monika Talarowska):

Orgazm kobiety – różnorodny, przejściowy szczyt odczuwania intensywnej przyjemności, powodujący zmieniony stan świadomości, połączony zazwyczaj z niezależnymi od woli, rytmicznymi skurczami mięśni dna miednicy z towarzyszącymi skurczami zwieraczy cewki i odbytu oraz z miotonią powodującą ustąpienie przekrwienia związanego z podnieceniem seksualnym (często częściowym), a także dobrostan psychiczny i zadowolenie.

Orgazm męski – gwałtowne nasilenie intensywności doznań erotycznych połączone z szybkimi rytmicznymi skurczami prostaty, cewki moczowej i mięśni u podstawy prącia, w wyniku których dochodzi wytrysku nasienia. 

Naukowcy zwracają uwagę na to, że anatomicznego punktu widzenia, orgazm to stan najwyższej ekstazy trwający zaledwie kilkadziesiąt sekund, któremu towarzyszą różnorodne objawy – reakcje fizjologiczne, takie jak przyspieszony oddech, mimowolne skurcze mięśni czy wzrost ciśnienia tętniczego. Pozytywnymi skutkami orgazmu jest rozluźnienie, ukojenie, spokój. Podczas orgazmu uwalniają się oksytocyna, prolaktyna oraz endorfina. Koktajl hormonów, jaki serwujemy organizmowi, to potężna dawka zdrowia. Kobiecy orgazm, w przeciwieństwie do męskiego, jest zjawiskiem wyuczonym. Co to oznacza? Że panie same muszą nauczyć się a nawet wyćwiczyć umiejętność odczuwania rozkoszy. Jak pomóc swojemu ciału przeżywać długi i mocny orgazm? Kilkoma ćwiczeniami.

Dowiedz się: Dlaczego kobiety udają orgazm i co sądzą o tym mężczyźni?

 

Jak osiągnąć mocny orgazm?

Ćwiczenia Kegla u kobiet

Potocznie zwane „ćwiczenia Kegla” wzmacniają mięśnie dna miednicy, które są odpowiedzialne za łatwiejszy poród i brak problemów z nietrzymaniem moczu. Dzięki prostym treningom, poprawisz także swoje seksualne zdrowie i osiągniesz przyjemność. Jak mocne mięśnie Kegla wpływają na lepszy seks?

Efekty z ćwiczeń mięśni dna miednicy u kobiet to:

☑ rozluźnienie mięśni pochwy,
☑ mniej bolesne stosunki,
☑ poprawa krążenia krwi w pochwie i dnie miednicy,
☑ zwiększenie podniecenie seksualnego,
☑ ułatwienie w osiągnięciu mocnego orgazmu,
☑ zwiększenie nawilżenia pochwy.

Ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn

Jak to działa u facetów?
Słabe mięśnie dna miednicy u mężczyzn są często powodem przedwczesnych wytrysków.
Niekontrolowany wytrysk jest efektem odruchu, który zachodzi w rdzeniu kręgowym i części współczulnego układu nerwowego. To łaskoczące odczucie przychodzi z zaskoczenia. Gdy dochodzi do wytrysku, mamy do czynienia z pobudzonym penisem, napiętymi mięśniami dna miednicy i mięśniami brzucha, głębszym oddechem. Kiedy mięśnie dna miednicy u mężczyzn są słabe – stają się napięte. Napięte to jednak nie to samo co silne. Posiadacz mocnych mięśni z łatwością kontroluje swój wytrysk i zadowala się zwykłą ejakulacją. Efekt? Twój partner dłużej może realizować twoje potrzeby.

Wzmacnianie mięśni Kegla u mężczyzn i kobiet

A teraz przejdźmy do części praktycznej.

Ćwiczenie mięśni Kegla jest dyskretne i możesz wykonywać je zawsze i wszędzie. Na początek propozycja dla mniej zaawansowanych.

Mięśnie dna miednicy należy ćwiczyć jak każde inne – w tym przypadku rutyna jest pożądana. Dzięki regularnym treningom zachowasz formę i zobaczysz, a raczej poczujesz ich zbawienne efekty.

Zacznij od serii 10 krótkich skurczów, tak jakbyś starał/a się powstrzymywać strumień moczu.

Przytrzymaj przez sekundę – rozluźnij – znowu przytrzymaj przed sekundę – a następnie zrelaksuj się.

Następnie wykonaj serię 10 średnich skurczów:

5 sekund – relaks – 5 sekund – relaks.

Z czasem możesz przedłużać czas napinania mięśni. Na sam koniec ćwiczeń skurczowych wykonaj dwa długie skurcze trwające od 30 sekund do 1 minuty.

5 ćwiczeń na przedłużenie orgazmu

Dla ambitnych: mięśnie Kegla można wzmacniać paroma innymi ćwiczeniami. Pamiętaj o prawidłowym oddechu, który ma ogromny wpływ zarówno na jakość twojego treningu, jak i samo szczytowanie. Wdech nabierasz nosem, wydychasz ustami – jakbyś chciał/a zdmuchnąć świece na torcie. Uwaga. Poniższe ilustracje nie odzwierciedlają wymienionych pozycji. Dokładną instrukcję znajdziesz w opisach ćwiczeń.

1. MOSTEK

ćwiczenie na mocny orgazm

1. Ćwiczenie – Mostek / il. Canva

Doskonałe ćwiczenie – prawidłowo wykonane potrafi uaktywnić mięśnie dna miednicy.

1. Połóż się na podłodze z ugiętymi kolanami pod katem 90 stopni.
2. Zrób wdech, przyciśnij pięty do podłogi.
3. Wykonując wydech, unieś biodra z ziemi, ściskając mocno pośladki, ścięgna podkolanowe i dno miednicy. Opierając się na górnej części pleców i ramionach, kształt twojego ciała w dół od kolan powinien przypominać prostą linię.
4. Zatrzymaj pozycje przez 2 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej.
5. Wykonaj około 15 powtórzeń w 3 seriach.

2. TABLE TOP czyli POZYCJA STOŁU

otwarty blat

2. Ćwiczenie – Top Table / il. Canva

Ćwiczenie, które stanowi podstawę wielu pozycji i ruchów podczas treningu techniki Pilatesa.
Dodając odstęp pomiędzy udami, oprócz mięśni brzucha – aktywujesz również mięśnie bioder i dna miednicy.

1. Zacznij od oparcia pleców na podłodze i ugięcia kolan, tak aby uda były prostopadle do podłogi, a golenie równoległe do niej.
2. Mięśnie brzucha powinny być napięte, a wewnętrzna strona ud powinna być aktywna. Nogi się stykają.
3. Kontrolowanym ruchem zacznij powoli opadać nogami w jedną stronę – rozdzielając przy tym nogi. Uważaj, by przeciwna strona górnej części ciała nie odstawała od podłogi.
4. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą stronę.
5. Wykonaj około 15 powtórzeń w 3 seriach.

3. PRZYSIADY

przysiady na mocny orgazm

3. Ćwiczenia – przysiady / il. Canva

Angażują największe mięśnie ciała i przynoszą jedna z największych korzyści pod względem poprawy siły. Wykonując ten fundamentalny ruch, upewnij się, że twoja postawa jest solidna, zanim dodasz jakikolwiek opór – np. ciężarki lub butelki wody mineralnej.

1. Stań w pozycji wyprostowanej, stopy rozstaw nieco szerzej niż szerokość barków, palce lekko podnieś, by ciężar ciała spoczywał na piętach.
2. Zegnij kolana, odepchnij biodra i przyciągnij dolną część pleców do tylu – jakbyś zamierzała usiąść na krześle.
3. Opuść się w dół, aż uda będą równolegle do podłoża, trzymając ciężar ciała na piętach.
4. Wyprostuj nogi i wróć do pozycji wyjściowej.
5. Wolniejsze prostowanie nóg pozwoli na większe zaangażowanie mięśni dna miednicy.
6. Wykonajcie około 15 powtórzeń w 3 seriach.

4. PTAK – PIES

Ćwiczenie o intrygującej nazwie pomoże wam nabrać równowagi i stabilności, zaangażuje mięśnie całego ciała, w tym dna miednicy.

1. Zacznij na czworakach: z nadgarstkami pod ramionami i kolanami pod biodrami. Twoje plecy powinny być proste, a szyja neutralna (patrz na podłogę).
2. Napnij tułów i podciągnij łopatki w dół pleców w kierunku bioder. Aby rozpocząć ruch, jednocześnie wyprostuj i unieś lewą nogę i prawą rękę, utrzymując miednicę i barki w pozycji neutralnej. Przytrzymaj około 2 sekundy.
3. Zegnij i opuść nogę i rękę do pozycji wyjściowej, zachowując stabilność korpusu.
4. Następnie zmień pozycję, podnosząc prawą nogę i lewą rękę.
5. Wykonaj około 20 powtórzeń w 3 seriach.

ćwiczenia pilates na wzmocnienie orgazmu

Trenowanie wybranych pozycje z pilatesu może wzmocnić wasze doznania seksualne / il. Pixabay

5. BALETNICA

Ćwiczenie baletnicy jest rozwinięciem ćwiczeń skurczowych. Uaktywnia także mięśnie ud i bioder.

1. Zacznij w pozycji stojącej, opierając ręce na oparciu krzesła. Stopy w pozycji „baleriny” – piety się dotykają, stopy otwarte na 45 stopni. Pozycja miednicy – neutralna.
2. Weź głęboki wdech, następnie razem z wydechem ugnij kolana (pięty cały czas dotykają podłogi) i podwiń miednice do przodu napinając przy tym mięśnie pośladków i dna miednicy – tak jakbyś chciał/a zapiąć jeansy. Zatrzymaj skurcz i wytrzymaj w tej pozycji 2 sekundy.
3. Wraz z wdechem wróć do pozycji wyjściowej.
4. Podobnie jak z ćwiczeniami skurczowymi – możesz wydłużać czas skurczów, trzymając miednice podwiniętą coraz dłużej.

 

Zobacz koniecznie: 
Kobiety to lubią: Rafał Popiela

O ekspercie

rafał popiela

Rafał Popiela / fot. Piotr Werner

Rafał Popiela – dyplomowany nauczyciel metody Pilatesa oraz jogi.
Absolwent Krakowskiej Akademii Tańca i Experimental Academy of Dance w Salzburgu. Jako nauczyciel pilatesu, Rafał skupia się na na przekazywaniu wiedzy na temat utrzymywania płynności, wzmaganiu pozytywnej energii oraz nauce technik treningowych angażujących różne mięśnie ciała.
Obecnie Rafał prowadzi indywidualne zajęcia pod marką BodyComplex w Brukseli i online.

Erotyka, seks, tabu, ciało. Piszę o sprawach, o których inni wolą milczeć.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ