Wednesday, June 19, 2024
Home / Kultura  / Czego słuchają kobiety? Rozrywka w wersji audio

Czego słuchają kobiety? Rozrywka w wersji audio

Odkryj gorące nowości

rozrywka audio

Wyjdź poza schematy i spróbuj czegoś nowego / fot. materiały prasowe

Ogrom dostępnych multimedialnych możliwości spędzania wolnego czasu sprawia, że często trudno zdecydować się na konkretną formę. W końcu oglądanie filmów, seriali czy granie w gry komputerowe potrafi się przejeść każdemu. Warto więc czasem poszukać czegoś nowego i wyjść poza schemat

 

W niniejszym artykule zostaną omówione wyselekcjonowane audiobooki dla kobiet, które można znaleźć w bogatych zbiorach platformy Storytel. Można ich słuchać o każdej porze, bez żadnych ograniczeń w postaci miejsca czy specjalistycznego sprzętu. Wystarczy mieć przy sobie słuchawki oraz telefon, aby automatycznie przenieść się do innego świata.

 

„Planeta Singli” – Ewa Markowska

Dla Ani, nauczycielki muzyki w szkole, największym marzeniem jest znalezienie faceta idealnego. Mimo tragicznego wydarzenia jakim była śmierci ojca nie przestała być romantyczną duszą, unikającą cyników i podrywaczy od siedmiu boleści. W zrealizowaniu swojego celu postanawia założyć konto na coraz popularniejszym portalu randkowym, jakim jest tytułowa Planeta Singli. Tym samym, wbrew swoim oczekiwaniom, poznaje Tomka Wilczyńskiego, prowadzącego telewizyjne show egocentryka. Jednakże bohaterka nie daje za wygraną, dlatego ta dwójka zawiera między sobą umowę: Ania opowie Tomkowi o wszystkich niefortunnych randkach, które to on wykorzysta w swoim programie. On w zamian za to ufunduje szkole nowy fortepian dla dzieciaków. Dla fanów kinowego hitu z 2016 roku z udziałem Macieja Stuhra i Agnieszki Więdłochy będzie to pozycja obowiązkowa.

 

„Jej historia. Portret audio” – różne autorki

Seria “Jej historia. Portret audio” została wydana z okazji Dnia Kobiet, a jej założeniem było przedstawienie historii niezwykłych, lecz niestety nieco zapomnianych dam, którym udało się zmienić polską rzeczywistość. Jak Maria Kwaśniewska, zdobywczyni brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie 1936 roku w kategorii rzut oszczepem, biorąca również aktywny udział w działaniach ruchu oporu w trakcie II Wojny Światowej. Lektorkami opowiadającymi o bohaterkach serii zostały znane z różnych środowisk kobiety, biorące udział w licznych kampaniach związanych z prawami płci pięknej. Począwszy od Joanny Jędrzejczyk, zawodniczki MMA, której to udało się zdobyć mistrzowski pas, a na Marii Sadowskiej, piosenkarce, scenarzystce i reżyserce filmowej, kończąc.

 

„Becoming. Moja historia” – Michelle Obama

W trakcie trwania prezydentury swojego męża, Michelle Obama została jedną z najbardziej znanych kobiet w historii. Dzięki jej obecności w Białym Domu jako Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych, pałac prezydencki otworzył się bardziej na zwykłych ludzi i ich idee.  Przy tym stała się także rzeczniczką oraz swoistą przyjaciółką wielu przedstawicielek płci pięknej na całym świecie. Będąc u boku Baracka Obamy w trudnych chwilach dla kraju, przeżyła ciężar odpowiedzialności, jaki spadł na jej męża, a przy tym zawsze emanowała serdecznością i wyczuciem. Wspomnienia i historia USA z tego okresu, ukazane z jej perspektywy sprawią, że czytelniczki zaproszone do świata Michelle wyjdą stamtąd naładowane nową energią oraz inspiracją do życia. Warto podkreślić, że na Storytel audiobook jest dostępny zarówno w języku polskim jak i angielskim, gdzie czytany jest przez samą autorkę!

 

„Nieodgadniona” – Remigiusz Mróz

Nowa fala rodzimych kryminałów ma się w znakomitej formie, w głównej mierze za sprawą Remigiusza Mroza. W tej książce jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy kreuje postać Kasandry Reimann, która to uciekła od męża za granicę, aby znaleźć tam nowe, lepsze życie. Jedyną bliską osobą przy jej boku jest syn, który nagle znika bez śladu. Jest tylko jeden trop za zaginionym, prowadzący do Opola, w którym mieszka jej były partner. Ile jest w stanie poświęcić bohaterka, aby odzyskać swoje dziecko?

muzyka

Czego słuchają kobiety? / fot. materiały prasowe

„Gerlsy: Grubo albo wcale” – Olga Bołądź, Julita Olszewska, Jowita Radzińska, Magdalena Lamparska

Gerlsy to grupa czterech kobiet pochodzących z różnych środowisk, lecz połączonych wspólnym celem – stworzeniem miejsca, w którym swobodnie mogą dyskutować zarówno o sobie, jak i sprawach dla nich istotnych. Prócz tego są miłośniczkami dobrego kina, w którym to same stawiają pierwsze kroki. Efektem tego są końcowe prace nad filmem „Alicja i żabka”, wyreżyserowanym przez Olgę Bołądź, a napisanym przez cały zespół.

 

Jak same przyznają, znają się i pracują od 3 lat, motywując się wzajemnie do działania. W trakcie odcinka wybierają losową literę alfabetu, a skojarzenia z nią związane stają się tematem rozmowy. Zatem można się spodziewać absolutnie wszystkiego, od macierzyństwa, po seks, zahaczając też o tematy związane z odżywianiem i urodą.

 

„Ty” – Caroline Kepnes

W momencie, w którym rozpoczynająca przygodę z pisaniem Guinebere Beck, odwiedza nowojorską księgarnię West Village, nie może się spodziewać tego, że pracujący tam Joe zakocha się w niej od pierwszego wejrzenia. Jest ona uosobieniem jego marzeń: łączy w sobie pikanterię zachowania i piękny wygląd. W końcu dziewczyna odwzajemnia jego uczucie, wierząc, że jest to mężczyzna przeznaczony właśnie dla niej. Niestety, Beck nie wie, kim naprawdę jest Joe. Fanki trzymających w napięciu romansów będą tą pozycją więcej niż usatysfakcjonowane.

 

„f**k it! RÓB TO, CO LUBISZ” – John C. Parkin

W głowie nowoczesnej kobiety czasem wykiełkuje myśl, spowodowana zapewne tempem życia, dotycząca kierunku rozwoju i sensu działań. Może się to wiązać z brakiem sympatii wobec swojej pracy, podjętych studiów, sposobów na spędzanie czasu czy nawet grupy znajomych osób. Poczucie marnowania życia nigdy nie jest niczym przyjemnym. W swojej książce John C. Parkin pokazuje, że wystarczy impuls, aby się zmobilizować i pokonać przeciwności, które uniemożliwiają spełnienie. Wszystko po to, aby zacząć żyć w pełni!

 

Podsumowanie

Oczywiście nierozsądne byłoby stwierdzenie, że lista ta wyczerpuje temat. Ogromna baza audiobooków i podcastów na platformie Storytel sprawia, że każda kobieta z pewnością znajdzie nie jedną idealną propozycję dla siebie.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ