Monday, May 27, 2024
Home / Kultura  / Czarny Łabędź

Czarny Łabędź

Klasyczne kompozycje Czajkowskiego i imponująca choreografia dopracowana do perfekcji – oto „Jezioro łabędzie” w mistrzowskim wykonaniu Moscow City Ballet

moscow city ballet jezioro labedzie

Jezioro łabędzie, fot. Moscow City Ballet

Co: „Jezioro łabędzie”, Moscow City Ballet
Gdzie: Warszawa, Sala Kongresowa, pl. Defilad 1; Kraków, Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 35
Kiedy: 18 grudnia – Warszawa, 22 grudnia – Kraków

Klasyczne kompozycje Czajkowskiego i imponująca choreografia, w której każdy ruch dopracowany jest do perfekcji – oto „Jezioro łabędzie” w mistrzowskim wykonaniu rosyjskiego baletu. Dziewczęta zaklęte w powabne łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci. Bo taniec dla Moscow City Ballet to już nie miłość, nie perfekcja, ale istna obsesja, którą najlepiej wyraża dyrektor artystyczny Victor Smirnov-Golovanov: „Mieszkają we mnie wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, księciem, królem myszy – oni żyją we mnie”. Można odnieść wrażenie, że to sen, a wszystko dzieje się naprawdę. Historia jak z filmu. Albo z bajki. Z lekką nutką schizofrenii.

moscow city ballet jezioro labedzie

Jezioro łabędzie, fot. Moscow City Ballet

Czy wiesz, że… w ciągu ostatnich kilku lat przedstawienia Moscow City Ballet obejrzało w Polsce ponad 120 tysięcy osób? Podczas tegorocznego tournée oprócz „Jeziora łabędziego” grupa wystawi także „Romea i Julię” oraz „Dziadka do orzechów”.

Dziadek do orzechow balet

Dziadek do orzechów, fot. Moscow City Ballet

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ