Tuesday, March 5, 2024
Home / Kuchnia  / Czarne Lody hitem lata 2017!

Czarne Lody hitem lata 2017!

Próbowałyście już czarnego detoksu?

Lody na zdrowie? / fot. Instagram/ Kimbygrace

Detoks dalej w modzie. Nic dziwnego, że hitem nadchodzącego lata będą… czarne lody. Są bardzo fotogeniczne, podobno smaczne i co najważniejsze – zdrowe. Ich głównym składnikiem jest bowiem węgiel aktywny. O zbawiennych właściwościach „czarnego złota” pisałyśmy przy okazji przeglądu kosmetyków. Ale żeby to jeść?

Lody na zdrowie? / fot. Instagram/ Kimbygrace

Lody na zdrowie? / fot. Instagram/ Kimbygrace

Pionierami w tworzeniu trendów kulinarnych są nowojorczycy. Nic dziwnego, że kiedy czarne lody pojawiły się na ulicach Nowego Jorku, od razu  szturmem opanowały Instagram. Prawda jednak jest taka, ze czarne lody od dawna znane są Azjatom, którzy robią je z czarnego sezamu.

Wróćmy jednak do tych amerykańskich – goth ice cream. Czarne lody produkowane są z popiołu kokosowego (Black Coconut Ash), czyli zwęglonych łupin orzecha kokosowego. To on odpowiedzialny jest za intensywny kolor czerni. Do tego dochodzą wiórki kokosa i mleczko kokosowe, które nadają lodom orzeźwiający, przyjemny smak.

„Cuando la voluntad se impone,el talento aparece?” • • Tag sameone who would eat it♥ • • #heladogotico #gothicecream #gothsummer #veranogotico #blackicecream #goth #frasestumblr #the_goth_is_cute

Post udostępniony przez †Goth & grunge♥ (@the_goth_is_cute)

Niektórzy wierzą, że węgiel aktywny ma właściwości oczyszczające. Pamiętacie z dzieciństwa czarne tabletki, którymi raczeni byliśmy na okoliczność sensacji żołądkowych? No właśnie. Nic dziwnego, że ze względu na swoje detoksujące właściwości, lody tak szybko zyskały sobie zwolenników. Nie ma jednak żadnych badań, które potwierdzałyby, że dzięki czarnym lodom zgubimy kilogramy. Może i lepiej. Lody jedzmy przede wszystkim dla przyjemności!

Gdzie w Krakowie możecie spróbować mrocznych lodów? Znalazłyśmy je przy ulicy Staromostowej. Znacie inne adresy?

AK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • sahabatqq 5 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More here to that Topic: miastokobiet.pl/czarne-lody-hitem-lata-2017/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ