Friday, April 19, 2024
Home / Kultura  / Recenzje  / CWK w Jasionce: „Dwóch Wielkich Nieobecnych – Beksiński – Wajda”

CWK w Jasionce: „Dwóch Wielkich Nieobecnych – Beksiński – Wajda”

Zobacz, co wyniknie z połączenia dwóch wybitnych artystów

Wielkie otwarcie już 25 listopada 2016 r.! / fot. materiały prasowe

W dniach 25.11 – 2.12.2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbędzie się wystawa zatytułowana „Dwóch Wielkich Nieobecnych – Beksiński – Wajda”, poświęcona twórczości wybitnych polskich artystów – Zdzisława Beksińskiego i  Andrzeja Wajdy

Wielkie otwarcie już 25 listopada 2016 r.! / fot. materiały prasowe

Wielkie otwarcie już 25 listopada 2016 r.! / fot. materiały prasowe

Dzięki licznym wydarzeniom, takim jak Forum Inteligentnego Rozwoju czy Kongres 590, jakie do tej pory odbyły się w CWK, ten wielofunkcyjny obiekt stał się centrum życia towarzyskiego, kulturalnego oraz osiągnięć technologicznych województwa podkarpackiego. Dzięki pierwszej w Polsce, wspólnej wystawie prac dwóch niezwykłych Polaków, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce stało się nie tylko miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych, ale również przestrzenią promocji kultury i sztuki, otwartą dla wszystkich, chcących bliżej poznać osiągnięcia wybitnych polskich artystów.

Dzięki dogodnej lokalizacji w sąsiedztwie zmodernizowanego portu lotniczego w Jasionce, 10 minut od ścisłego centrum Rzeszowa, jak również nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym przy projektowaniu obiektu, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce stało się idealnym miejscem organizacji wszelkiego rodzaju targów wystaw, konferencji czy kongresów.

W dniu 25.11.2016 r. jego potencjał zostanie wykorzystany podczas kolejnego wyjątkowego wydarzenia jakim jest oficjalne otwarcie wystawy „Dwóch Wielkich Nieobecnych – Beksiński – Wajda”.
Po raz pierwszy prace dwóch wielkich polskich artystów będą miały okazję spotkać się w nowoczesnej przestrzeni naszego Centrum. Celem wystawy ma być przybliżenie ich twórczości, która skupiała się na różnych płaszczyznach ich działalności artystycznej.

„Nasze zaangażowanie w ten projekt jest pewnego rodzaju podziękowaniem dla obu twórców za ich nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury i sztuki”– mówi Agata Brożek, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 70 prac. Grafiki komputerowe Zdzisława Beksińskiego pochodzą z Muzeum Historycznego w Sanoku, natomiast rysunki i szkice Andrzeja Wajdy z Galerii Bagno 2 w Warszawie. Wystawie będzie towarzyszyć premiera autobiograficznego filmu dokumentalnego „Andrzej Wajda – Moje Inspiracje”, w którym mistrz odsłania tajniki swojego warsztatu reżyserskiego opowiadając m.in. o swojej fascynacji twórczością wybitnych polskich malarzy oraz o czerpaniu inspiracji z ich dzieł przy realizowaniu filmów i spektakli teatralnych. Film jest znakomitą promocją polskiego malarstwa i przypomnieniem najważniejszych dzieł przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce.
Wystawa potrwa do 02.12.2016 r. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • amazing roofing companies 19 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Read More Info here to that Topic: miastokobiet.pl/cwk-w-jasionce-dwoch-wielkich-nieobecnych-beksinski-wajda/ […]

  • 카지노 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More here on that Topic: miastokobiet.pl/cwk-w-jasionce-dwoch-wielkich-nieobecnych-beksinski-wajda/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ