Sunday, May 26, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Curtain bangs kochały Brigitte Bardot, Billie Eilish, Dakota Johnson. Sprawdź, czy pasuje tobie!

Curtain bangs kochały Brigitte Bardot, Billie Eilish, Dakota Johnson. Sprawdź, czy pasuje tobie!

Grzywka z lat 60. to prawdziwy hit ostatnich lat

Brigitte Bardot w czerwonej sukience z grzywką curtain bangs

Grzywka curtain bangs to włosowy hit lat 60 / fot. Flickr

Sharon Tate wylansowała ją w filmie „Oko diabła” a Brigitte Bardot blond pasmami zachwycała w dramacie „Pogarda”. Dziś, spod symetrycznie odpadających kosmyków, zerkają z ekranów na nas Selena Gomez, J.Lo czy Doda. Sprawdź, czy grzywka z lat 60. pasuje i tobie

 

Curtain bangs – dla kogo?

Swobodnie opadające kosmyki włosów po obu stronach twarzy, to właśnie curtain bangs. Dla kogo sprawdzi się grzywka rodem z epoki dzieci kwiatów? Taka stylizacja będzie odpowiednia dla kobiet, które są posiadaczkami okrągłej twarzy. Zwisające kosmyki włosów, okalające twarz niczym kurtyna, sprawią, że buzia optycznie będzie wysmuklona i wydłużona. Curtain bangs to również świetna opcja, by złagodzić ostre rysy twarzy. Jeśli jesteś posiadaczką pięknej, acz masywnej żuchwy, czy dużego czoła, koniecznie zapuść grzywkę. Fryzura nie tylko ukryje mankamenty, ale doskonale podkreśli nasze atuty – uwydatni kości policzkowe i doda fryzurze objętości. Odpowiednia jej stylizacja oraz cięcie, dodatkowo sprawią, że włosy będą wydawać się gęściejsze. Grzywka curtain bangs, będzie pasowała do kobiet w każdym wieku. Jest zwiewna i delikatna, przez co dodaje młodzieńczego, dziewczęcego uroku. Doskonale o tym wie Billie Eilish, piosenkarka, która nie boi się eksperymentowania ani z kolorem ani z cięciem.

 

Jak zrobić curtain bangs?

 

Mimo, że wygląda na bardzo prostą stylizację, do jej wykonania, przyczynia się wiele czynników. Przede wszystkim kluczowa jest duża staranność i wiedza, by otrzymać dobrze zrobioną curtain bangs. Jak zrobić i czy można wykonać grzywkę samemu w domu? Stylizacja, którą nosiły gwiazdy filmowe z lat 60. jest efektem starannego cięcia oraz cieniowania. Aby zrobić taką grzywkę, trzeba wydzielić bardzo cienkie pasma tuż nad linią czoła i mocno je wycieniować. Wbrew pozorom taka technika jest bardzo skomplikowana i trudna do samodzielnego wykonania. Rozsądnym wyjściem jest wizyta u fryzjera, który posiada specjalny sprzęt a przede wszystkim ostre, fryzjerskie nożyczki. W Internecie można znaleźć wiele wpisów użytkowniczek, które proszą o porady odnośnie samodzielnego wykonania grzywki curtain bangs. Tutorial i porady jak wykonać stylizację w stylu Sharon Tate, są dostępne na każdym portalu internetowym, jednak trzeba mieć na uwadze, że samemu można zrobić sobie włosową krzywdę.

Jako fryzjer, samemu nie polecam jej robić. Nie wystarczą tutaj dobre nożyczki. Trzeba strzyc odpowiednią techniką i ze względu na włosy, jak i nożyczki, bo można je stępić po pierwszym użyciu. Nie mogą się ruszać oba noże, tylko jeden. Fryzjer strzyże nożyczkami jak gilotyną

– radzi fryzjerka na portalu urodowym

Fryzjer obcina klientce grzywkę curtain bangs

Efekt curtain bangs ciężko osiągnąć samemu w domu. Najlepiej udać się do fryzjera / fot. Canva

Zobacz również: Spalone włosy – jak je uratować? O rady pytamy trycholożkę

Jak ułożyć curtain bangs? Krok po kroku

Odpowiednie cięcie jest podstawą ładnej curtain bangs. Jak układać grzywkę, by po powrocie z salonu fryzjerskiego, długo cieszyć się uzyskanym efektem? Do samodzielnej stylizacji, potrzebne będą kosmetyki, zapewniające termoochronę, suszarka oraz koniecznie okrągła szczotka. 

 

  1. Zwilż włosy – mokre, są bardziej podatne na stylizacje.
  2. Wydziel przedziałek – ułóż dwa równe pasma włosów po obydwu stronach czoła.
  3. Użyj kosmetyku z termoochroną – ochroni włosy przed wysoką temperaturą
  4. Zacznij suszyć – nabierz pasmo na okrągłą szczotkę, wywijając włosy na zewnątrz. Można skorzystać również z innych sprzętów by uzyskać ładny efekt curtain bangs. Jak układać grzywkę prostownicą? To bardzo proste, tak samo jak ze szczotką, należy pasma lekko wywinąć.
  5. Użyj lakieru – przedłuży trwałość stylizacji.

Idąc do fryzjera, warto pokazać zdjęcie interesującej nas inspiracji grzywki curtain bangs. Pinterest to serwis, na którym z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie look.

Grzywka curtain bangs – fryzury gwiazd

Brigitte Bardot 

Nicole Richie

Dakota Johnson

 

Selena Gomez

Gigi Hadid

Sienna Miller


Billie Eilish

Hailey Biber

Lily Collins

Maffashion

Doda

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)


Sara Boruc

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Sara Boruc MANNEI (@mannei_is_her_name)


Aga Woźniak-Starak

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak)

Dominika Inglot

Przeczytaj teraz: Warkocze bokserskie krok po kroku – jak je zrobić?

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ