Tuesday, March 5, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / CRYO – potrójna moc wyszczuplania

CRYO – potrójna moc wyszczuplania

Kriolipoliza, lipolaser i kawitacja ultradźwiękowa – każda z tych technik oddzielnie wielokrotnie się sprawdzała w redukcji tkanki tłuszczowej. A jaki dadzą efekt sprzężone w jednym urządzeniu?

Cryo - potrójna moc wyszczuplania

Cryo - potrójna moc wyszczuplania / fot. fotolia

Kriolipoliza, lipolaser i kawitacja ultradźwiękowa – każda z tych technik oddzielnie wielokrotnie się sprawdzała w redukcji tkanki tłuszczowej. A jaki dadzą efekt sprzężone w jednym urządzeniu?

Cryo - potrójna moc wyszczuplania

Cryo – potrójna moc wyszczuplania / fot. fotolia

To specjalność nowego aparatu CRYO – przeboju na rynku urządzeń wspomagających odchudzanie i pierwszego urządzenia, które w trakcie jednego zabiegu wykorzystuje dwie technologie: kriopolizę + kawitację lub lipolaser + kawitację.

Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda schładzania tkanki tłuszczowej w celu wywołania lipolizy (rozpadu komórek tłuszczowych). Poprawia ona kontur ciała i redukuje tkankę tłuszczową. Wykonywana urządzeniem CRYO umożliwia zastosowanie takiej technologii zamrażania, która selektywnie atakuje komórki tłuszczowe, nie naruszając innych tkanek. Specyfiką zabiegu jest to, że proces apoptotycznej śmierci komórek, który jest jego celem, rozpoczyna się dopiero po około 3 dniach od jego wykonania.

Po kolejnych dwóch tygodniach martwe komórki w sposób naturalny usuwane są przez krew i limfę, a następnie organizm przetwarza je podobnie jak inne tłuszcze z pożywienia. Po upływie około 90 dni w organizmie spada ogólna liczebność komórek tłuszczowych. Wynik – zauważalna, możliwa do zmierzenia redukcja tkanki tłuszczowej już po 4-8 tygodniach.

Kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ temperatura i ciśnienie są podczas niego przez cały czas kontrolowane, i nie pozostawia na skórze żadnych śladów.

Lipolaser, czyli tzw. zimny laser, służy do zabiegów w gabinetach kosmetycznych, spa i medycyny estetycznej. Pod wpływem jego światła, wnikającego do komórek tłuszczowych, trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe i glicerol (metabolity), które następnie są zamieniane w energię. Lipolaser nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie w sposób znaczny i kontrolowany redukuje ich zawartość i objętość. Proces ten można porównać z suszeniem winogron, które w ten sposób zamieniają się w rodzynki. Efekty w postaci utraty centymetrów w obszarze poddanym działaniu lasera widać już po pierwszym zabiegu. Lipolaser również działa tylko na komórki tłuszczowe, nie uszkadzając sąsiednich tkanek ani naczyń krwionośnych.

Kawitacja ultradźwiękowa to nieinwazyjna i bezbolesna metoda modelowania sylwetki. Jest alternatywą dla liposukcji, dlatego też nazywa się ją liposukcją nieinwazyjną lub lipolizą. Na skutek działania fal ultradźwiękowych w tkance tłuszczowej tworzą się wibrujące mikropęcherzyki, które rozbijają trójglicerydy na diacyloglicerydy. Te z kolei w stanie płynnym są wchłaniane przez układ limfatyczny i wydalane z moczem. Zabieg tą metodą wyraźnie redukuje tkankę tłuszczową na brzuchu, udach, pośladkach, biodrach i ramionach, jest więc wskazany dla osób, które chcą wyszczuplić swoją sylwetkę bez uciekania się do ingerencji chirurga. Efekty są bardzo zadowalające już po pierwszym zabiegu.

W krakowskim Studio Urody Angel, 31-103 Kraków, ul. Felicjanek 25, tel. 12 429 11 59, www.studioangel.pl.

 Zabieg aparatem CRYO trwa godzinę i kosztuje 1500 zł

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ