Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe

Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe

Na tegorocznym Cracow Fashion Week kawiarnia krawiecka Slow Fashion Cafe postawiła na połączenie wiedzy specjalistycznej, trudno dostępnej, a bardzo przydatnej w pracy projektanta, z poznaniem ciekawych osobowości i ich indywidualnego spojrzenia na branżę fashion.

Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe

Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe / fot. materiał prasowy

Na tegorocznym Cracow Fashion Week kawiarnia krawiecka Slow Fashion Cafe postawiła na połączenie wiedzy specjalistycznej, trudno dostępnej, a bardzo przydatnej w pracy projektanta, z poznaniem ciekawych osobowości i ich indywidualnego spojrzenia na branżę fashion.

Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe

Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe / fot. materiał prasowy

W ostatnim tygodniu marca odbędzie się cykl wykładów, oraz Noc Szydełka, Noc Szycia i Noc Konstrukcji, a także pokaz mody. Ubiegłoroczny Warsztat Projektanata cieszył się dużym zainteresowaniem, organizatorki zapowiadają, że w tym roku będzie niemniej ciekawie. Wykłady skierowane są nie tylko do projektantów, ale także do wszystkich pasjonatów mody, szycia, designu oraz osób posiadających lub chcących założyć własną firmę. Noce: Szydełka, Szycia i Konstrukcji zainteresują z kolei każdego, kto chce nauczyć się czegoś nowego lub wymienić się swoją wiedzą z innymi, a także wszystkich, którzy chcą poczuć jaką przyjemność i satysfakcję daje możliwość tworzenia.

We wtorek, 25.03 o 12.00 odbędzie się wykład „Czym jest trend z perspektywy projektanta”.O trendach w modzie opowie Karolina Kosyna, pasjonatka mody, kulturoznawca, trendwatcher, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, doświadczony visual merchandiser, a za chwilę doktor antropologii wirtualnej, która na co dzień zajmuje się analizą i wdrażaniem trendów w strategie biznesowe marek w branży fashion & design, współtworzy agencję 42up i subiektywnie analizuje trendy na www warsztatblog.pl. Będzie można posłuchać o zastosowaniu trendów i trendbooków w pracy projektanta, oraz o tym jak wdrożyć określony trend w projekt, czym się kierować? Dowiemy się też jak wygląda sprawa trendów z perspektywy biznesu.Prelegentka podzieli się również z uczestnikami wykładu wrażeniami z targów Premier Vision, które niedawno odbyły się w Paryżu i zdradzi co będzie się działo w trendach latem 2015 roku ­ czyli w przyszłych sezonach. Drugi wykład w tym dniu, o 14.00, „Praktyczne sposoby rozpoznawania płaskich wyrobów włókienniczych ­ charakterystyka, parametry użytkowe, przeznaczenie” przedstawi Joanna Alvarez, magister inżynier włókiennik w zakresie architektury tekstyliów, dziennikarz, oraz menadżer badań naukowych i prac rozwojowych , a wkrótce doktor nauk technicznych w zakresie technologii materiałowych i wzornictwa tekstyliów. W swojej pracy naukowo­badawczej, na co dzień rozwiązuje branżowe problemy materiałowe i konstrukcyjne, a także współpracuje z biznesem w zakresie projektowania innowacji technologicznych. Z zamiłowania jest krytykiem jakości materiałów, z których powstają kolekcje sieciówek oraz obserwatorem mody ulicznej, postrzeganej jako aktywność, która ma swoje źródło w indywidualnej kreacji, zdolnościach i talencie. W swoim wykładzie zwróci uwagę na fakt, jak ważnym czynnikiem wpływającym na efekt końcowy zaprojektowanego wyrobu odzieżowego lub włókienniczego jest materiał, z którego wyrób powstaje. Umiejętność rozpoznawania współcześnie wytwarzanych wyrobów włókienniczych oraz podstawowa wiedza dotycząca ich rodzajów, parametrów użytkowych i przeznaczenia, z pewnością ułatwią tworzenie wysokojakościowych projektów, zarówno na potrzeby własne, jak i kolekcji przeznaczonych „na wybiegi” i do sprzedaży.

Dzień zakończy o 21.00 Noc Szycia, podczas której uczestnicy będą tworzyć kreacje z męskich koszul.

W środę, 26.03 o 12.00 rozpocznie się wykład „Tworzysz­sprzedaj”. Etsy-­możliwości światowego portalu handmadowego”, podczas którego Zunka Cichos wprowadzi nas w tajniki sprzedaży internetowej. Właścicielka firmy Baboshka, twórczyni autorskiej kolekcji kołnierzy i szelek, od kilku lat sprzedaje swoje prace drogą internetową, a od niedawna prowadzi warsztaty, które pomagają w założeniu i prowadzeniu sklepu internetowego na światowym portalu handmade Etsy. Opowie o swojej twórczości, inspiracjach i doświadczeniach związanych z pracą projektanta, który, w tym przypadku jest nie tylko artystą, ale też swoim własnym menadżerem i handlowcem w jednym. Opowie również, czym różnią się polskie portale dla projektantów od światowego portalu Etsy i co zrobić żeby zaistnieć w tych wirtualnych galeriach. O godzinie 14.00 będzie można wysłuchać wykładu „Content Marketing ­ film w promocji marki”. Filmowiec Edward Smyła, producent stacji TVN i programów dla CNBC World (2007 – 2012), aktualnie pracujący na własny rachunek (CustomCreated.pl.), podpowie co zrobić, by skutecznie promować swój biznes, nie tylko modowy. Przybliży nam pojęcie Content Marketingu i udowodni, że warto po niego sięgnąć: dać coś od siebie, przekazać fragment własnej wiedzy i doświadczenia, czy opowiedzieć własną historię. Pokaże jak za pośrednictwem tego typu marketingu zaprezentować swój potencjał, wyróżnić się na rynku, zyskać zaufanie i lojalność klientów. Uczestnicy wykładu przekonają się, że Content Marketing może z powodzeniem budować sukces korporacji, ale także średnich i drobnych przedsiębiorców, a rodzaj oferowanych usług i produktów nie ma tutaj znaczenia. Aby coś zyskać, najpierw dajmy jednak klientom coś wartościowego od siebie! W trakcie wykładu będzie możliwość zapoznania się z dobrymi przykładami Content Marketingu, a także pracami Prelegenta i zadania mu pytań.

O 21.00 odbędzie się Noc Konstrukcji, podczas której będzie można poznać podstawy tej niezwykle przydatnej projektantowi dziedziny wiedzy.

Cracow Fashion Week w Slow Fashion Cafe zakończy się w sobotę o 18.00 pokazem mody. Oprócz kolekcji Nemeth&Stypulska: „Projekt Sukienka”, będzie można zobaczyć ubrania projektu Anny Gawor, kolekcję Pauliny Bżdzikot „Warszawskie Tempo”, oraz stroje zrealizowane przez Kursantki na warsztatach szycia prowadzonych w kawiarni. Podobnie jak w przypadku poprzednich kolekcji właścicielek pracowni, również sukienki z tej najnowszej, będzie można uszyć na jednodniowych warsztatach w Slow Fashion Cafe już od kwietnia! Więcej informacji na www.slowfashioncafe.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ