Saturday, April 20, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / CFW: Tydzień mody nie tylko z odzysku

CFW: Tydzień mody nie tylko z odzysku

Cracow Fashion Week łączy modę z ekologią. Sprawdź!

Pat Guzik kolekcja x Kasia Bielska / fot. materiały prasowe

Okazuje się, że modę da się połączyć z filozofią, zwłaszcza tą związaną z ochroną środowiska. Na własne oczy przekonamy się o tym podczas Cracow Fashion Week 2017 (18-26 marca), którego tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Fashion&ecology”

Cracow Dashion Week 18-26 marca 2017 / fot. materiały prasowe

Cracow Dashion Week 18-26 marca 2017 / fot. materiały prasowe

Partnerami wydarzenia są międzynarodowe organizacje, walczące o odpowiedzialną modę: PETA, Fashion Revolution oraz Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie.
CFW rozpocznie konkurs Cracow Fashion Awards, który jest równocześnie pokazem dyplomowym adeptów krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. W jury zasiądą osobowości polskiej mody, m.in. duet MMC Ilona Majer i Rafał Michalak, Dorota Wróblewska i Gosia Sobiczewska. Krakowski tydzień mody zwieńczy pokaz kolekcji No Waste. Czy można mówić o wyższości ubrań stworzonych z materiałów pochodzących z odzysku nad tymi z największych domów mody? Zobaczymy. W czasie imprezy będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Szczególnie polecamy debatę na temat społecznej odpowiedzialności mody i biznesu. Do Kina Pod Baranami zapraszamy na projekcje filmów o etyce w modzie, m.in. w aspekcie wykorzystywania produktów zwierzęcych w produkcji odzieży.

Pat Guzik kolekcja x Kasia Bielska / fot. materiały prasowe

Pat Guzik kolekcja x Kasia Bielska / fot. materiały prasowe

Co: Cracow Fashion Week
Gdzie: Kraków (ICE, Novotel Krakow Centrum, Studio Zabłocie, Niebieski Art Hotel & Spa, Forum Przestrzenie, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Pauza In Garden, Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie)
Kiedy: 18-26 marca 2017
Więcej: http://cracowfashionweek.com/cracow-fashion-week-2017/

AK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ