Tuesday, June 25, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Cracow Fashion Awards 2012

Cracow Fashion Awards 2012

Cracow Fashion Awards – konkurs dla młodych projektantów mody po raz czwarty otworzy Cracow Fashion Week

Cracow Fashion Awards – konkurs dla młodych projektantów mody po raz czwarty otworzy Cracow Fashion Week.

CRACOW FASHION AWARDS 2011

Zdjęcie 1 z 7

Anna Kapica - Prudencio Aguilar, fot. Piotr Kierat

W sobotę 24 marca 2012 roku w Nowohuckim Centrum Kultury zostanie zaprezentowanych prawie 50 nowatorskich kolekcji, które zawalczą o tytuł Kolekcji Roku, statuetkę SAPU, prestiżowe nagrody oraz staże ufundowane przez partnerów pokazu.

W konkursie Cracow Fashion Awards biorą udział innowacyjne i nowoczesne kolekcje absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Zobaczymy konfekcje wpisujące się w bieżące tendencje, wybiegające w przyszłość lub czerpiące inspiracje z przeszłości. Gościnnie swoją nową kolekcja ukaże światu Łucja Wojtala – absolwentka SAPU z lat poprzednich, stażystka Johna Galliano. Kolekcja miała premierę we włoskim wydaniu Vogue’a!

Internauci będą mogli głosować na zaprezentowane kolekcje na stronie www.ksa.edu.pl od środy 28 marca od godz. 15.00 do środy 4 kwietnia do godz. 15.00. Na zwycięzcę i głosujących czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Galerię Kazimierz, Hotel Hilton Garden Inn, Centrum Kształcenia Językowego „The Point” oraz Krakowskie Szkoły Artystyczne. Kolekcje młodych projektantów oceni Rada Mediów oraz Rada Wysokich Krawców w składzie: Jerzy Antkowiak, Joanna Błażejowska, Anna Jatczak, Ilona Kanclerz, Monika Onoszko oraz Ewa Jagielska-Żak.

W trakcie Cracow Fashion Week będzie działo się wiele. Organizatorzy zapraszają na warsztaty w Muzeum Narodowym, wystawy w Empiku i w Nowohuckim Centrum Kultury, wykłady i spotkania poświęcone tematyce modowej a także pokazy autorskich kolekcji młodych projektantów. Okazją dla wszystkich miłośników mody będzie sesja zdjęciowa do drugiej części albumu Doroty Wróblewskiej „Fashion Peope Poland”, która odbędzie sie 27 marca na Rynku Głównym.

„Miasto Kobiet” jest patronem medialnym wydarzenia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ