Wednesday, April 24, 2024
Home / Kuchnia  / Costa Coffee – kawa od serca

Costa Coffee – kawa od serca

Wszyscy wiemy, że najlepsza jest włoska kawa. Potwierdzi to każdy, kto podróżował po słonecznej Italii - Włosi do parzenia pysznej kawy mają po prostu talent. Tak się kiedyś złożyło, że dwóch braci, Włochów otworzyło swoją

Costa Coffee – kawa od serca

Costa Coffee – kawa od serca / fot. materiał prasowy

Wszyscy wiemy, że najlepsza jest włoska kawa. Potwierdzi to każdy, kto podróżował po słonecznej Italii – Włosi do parzenia pysznej kawy mają po prostu talent. Tak się kiedyś złożyło, że dwóch braci, Włochów otworzyło swoją kawiarnię w Londynie, i tak… powstała sieć kawiarni COSTA COFFEE. Kto uważa, że w tzw. masówkach nie można stworzyć kawy od serca, powinien wstąpić do Costa Coffee. Tam można się napić naprawdę wyjątkowej kawy.

Costa Coffee – kawa od serca

Costa Coffee – kawa od serca / fot. materiał prasowy

Najlepsza kawa w Warszawie

W czasie spacerów po warszawskich ulicach możemy napotkać wiele kawiarni i kawiarenek, do których można wstąpić, by napić się kawy, zjeść coś słodkiego i miło spędzić czas. Uważam jednak, że kawa w Costa Coffee to najlepsza kawa w Warszawie! Poza aromatem kawy, urzekła mnie tam również atmosfera – z jednej strony elegancko i gustownie, z drugiej miło i ciepło – jak w domu. Tutaj każdy odnajdzie coś dla siebie. Costa Coffee to kawiarnia zarówno dla tych, którzy w drodze do pracy chcą wstąpić na szybką, dobrą kawę, jak i dla prawdziwych smakoszy, którzy lubią delektować się smakiem kawy i cenią tę różnorodność smaków, którą Costa Coffee może im zaoferować.

Bogactwo smaków i aromatów

Kawy oferowane w Costa Coffee w skrócie możemy podzielić na 2 grupy: short i long coffee. Short coffee to kawy mocne, podawane w malutkich filiżankach. Należą do nich klasyczne espresso, espresso z mlekiem (macchiatto) lub bardzo mocne espresso (ristretto). Long coffee to kawy w większych filiżankach, już nie tak mocne jak poprzednie (poza americano) z dodatkiem spienionego mleka lub czekolady. Do tej grupy należy oczywiście pyszne cappuccino, mocha czy flat white z charakterystycznym wzorkiem na piance. Poza klasycznym wyborem, możemy również skusić się na bardziej fantazyjne kawy z dodatkami, kawy na zimno oraz inne mrożone napoje. Ciekawym wyborem są tutaj kawy corto o intensywnym smaku, podawane w przeźroczystych małych szklankach.

A do kawy…

Masz ochotę na śniadanie, lunch, przekąskę lub deser? W Costa Coffee również znajdziesz coś na ząb. Dużym plusem jest możliwość sprawdzenia wartości odżywczej w produkcie, na który mamy ochotę. Idealna kompozycja na początek dnia: kawa i słodki rogalik. Wolisz coś na słono? Kanapki, wrapy i chrupiące bajgle są naprawdę smaczne. Jeśli lubisz słodkie ciacha, ciasteczka lub muffiny, musisz koniecznie skusić się na deser, a w upalne dni pyszne lody! Jak widać, Costa Coffee to również dobry wybór jeśli chcesz coś zjeść.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ