Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Co zabrać na wakacje? Sprawdź niezbędnik KillyS

Co zabrać na wakacje? Sprawdź niezbędnik KillyS

Co się zmieści w niewielkiej przestrzeni bagażu podręcznego?

Co zabrać na wakacje

fot. materiał Partnera

To już wiadomo oficjalnie – mamy lato! W tym okresie większość z nas szykuje się do wyjazdu krajowego lub zagranicznego. Każdego roku pojawia się pytanie – co zabrać na wakacje? Co prawda mamy już wypracowaną swoją listę rzeczy, bez których nie ruszamy się z domu, ale może powinniśmy pamiętać o czymś jeszcze? Nie ma uniwersalnej listy „must have” na wyjazd, ale są dobre praktyki, których powinno się trzymać, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. W poniższym artykule przyjrzymy się im bliżej!

 

Co zabrać na wakacje? Uniwersalna lista rzeczy, które musisz spakować

Dokumenty

Są niezbędne niezależnie od tego, gdzie się wybierasz. Dowód osobisty czy paszport, ewentualnie prawo jazdy to podstawowe dokumenty, które powinieneś mieć ze sobą. Pamiętaj jednak żeby unikać trzymania ich w jednym miejscu (np. portfel, torebka czy „nerka”). Warto również zadbać o wydrukowanie biletów lotniczych, certyfikatów szczepień covidowych i potwierdzenia rezerwacji hotelowej. Chociaż w telefonie mamy dostęp do tych danych na wyciągnięcie ręki, taka zapobiegliwość bywa przydatna. Wystarczy rozładowany telefon i niepotrzebny stres na wakacjach gotowy.

Polecamy również opisać bagaż podręczny i główny swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonicznym (przy wyjazdach za granicę, koniecznie z numerem kierunkowym do Polski +48).

Apteczka

Na liście rzeczy do spakowania nie może zabraknąć apteczki, a w niej leków. Mimo że dostęp do leków na świecie jest coraz łatwiejszy, zwłaszcza w destynacjach turystycznych, warto mieć swój zapas najpotrzebniejszych medykamentów. Leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, leki na problemy żołądkowe, elektrolity rozpuszczalne w wodzie, plastry i środek antybakteryjny to podstawa. Wszystko to razem niewiele waży i zajmuje mało miejsca, a poczucie bezpieczeństwa, które gwarantuje w kryzysowych sytuacjach, jest bezcenne. Warto przed każdym wyjazdem sprawdzić daty ważności leków.

Telefon i ładowarka

Koniecznie sprawdź, czy kraj, do którego się wybierasz, ma taki sam typ gniazdek jak nasze i czy nie powinieneś zabrać ze sobą przejściówki. Ponadto, na czas podróży warto wziąć ze sobą naładowany powerbank do telefonu.

Nakrycie głowy

Wybierając się do miejsc, gdzie panują wysokie temperatury, warto zabrać ze sobą zwykłą „bejsbolówkę” lub kapelusz. Wiele osób nie docenia ochrony, jaką gwarantują nakrycia głowy i kończy się to odwodnieniem, bólem głowy, a nawet udarem.

Kosmetyczka z podróżnym zestawem niezbędnych akcesoriów

Podczas długiej podróży z pewnością będziesz marzyć o odświeżeniu. W bagażu podręcznym najlepiej, aby znalazła się kosmetyczka w wersji mini, do której zmieścisz nie tylko kosmetyki i podstawowe akcesoria do makijażu, ale też leciutką oraz kompaktową szczotkę do włosów Popsy (wszystkie te produkty ma w ofercie KillyS).

W bagażu koniecznie umieść też chusteczki higieniczne i kompaktową szczoteczkę do zębów z kubeczkiem. Polecamy też zapasowy komplet bielizny – nigdy nie wiadomo, jak potoczy się podróż i czy nie trzeba będzie gdzieś spędzić więcej czasu niż przewidywaliście, np. na lotnisku. Warto być przygotowanym na różne sytuacje.

Kremy z filtrem i okulary przeciwsłoneczne

Pamiętaj, że słońce bywa niebezpieczne i nie należy go lekceważyć. Zawsze warto mieć mocny krem z filtrem, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do mocnego słońca. Tak samo nasze oczy mogą mieć problemy z nadmiarem słońca, więc warto je chronić.

Odpowiednie do pogody ubrania

W zależności od destynacji lista rzeczy do zabrania będzie się różnić. Zawsze jednak przydadzą się buty sportowe, długie spodnie i ubranie z długim rękawem. Ponadto pamiętaj o tym, by zabrać kurtkę przeciwdeszczową. Nagła zmiana pogody to chyba nie jest powód, żeby dać się uziemić w hotelu!

Waluta

Nigdy nie polegaj w 100% na kartach płatniczych. Przy wyjeździe za granicę zawsze trzeba mieć trochę gotówki w walucie kraju, do którego jedziesz albo walucie uniwersalnej jak euro czy dolary.

Co włożyć do wakacyjnej kosmetyczki?

Jeśli masz delikatną i wrażliwą skórę lub włosy to przede wszystkim mydło, szampon lub kosmetyki, z których korzystasz na co dzień, przelane do opakowań turystycznych wielokrotnego użytku. Wprawdzie w hotelach często znajdziemy te artykuły, ale często są to rzeczy kiepskiej jakości, kupowane hurtowo. Jeśli już znasz szczotkę KillyS Popsy, wiesz, jak jest lekka i mocna, a przy tym niewielkich rozmiarów. Sprawdzi się więc nawet na wycieczce w góry lub w torbie plażowej.

Czego nie zabierać na wakacje?

Pamiętaj, że waga i miejsce w walizce są ograniczone, pakowanie należy dokładnie przemyśleć i spakować tylko to, co najpotrzebniejsze. Na dwutygodniowy wyjazd bardziej przyda się kurtka przeciwdeszczowa niż parasol. Jeśli wybierasz się nad morze, warto sprawdzić, czy w hotelu nie ma np. akcesoriów do pływania, jak płetwy czy maski. Nie warto zabierać również zbyt wielu kosmetyków do makijażu a jedynie te ulubione, pianki do golenia, nadmiaru zabawek i książek. Lepiej to miejsce przeznaczyć na aparat fotograficzny, sandały czy przewodnik.

Czego nie wkładać do bagażu podręcznego, jeśli lecimy samolotem?

Pakowanie do podróży samolotem różni się od wyjazdu samochodem czy autokarem. Na pokład samolotu w walizce podręcznej nie możemy zabrać:

 

• płynów powyżej 100ml,

• ostrych przedmiotów (uwaga na nożyczki, cążki, pilnik czy scyzoryk)

• broni,

• chemii i środków łatwopalnych.

 

Jeśli ochrona na lotnisku znajdzie któreś z tych rzeczy, to w najlepszym wypadku je skonfiskuje, w najgorszym – może czekać Cię odpowiedzialność karna.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ