Wednesday, July 17, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Co z tym oczyszczaniem?

Co z tym oczyszczaniem?

Jesteś pewna, że robisz to dobrze?

Uwielbiamy o siebie dbać, każdego dnia spędzamy długie godziny przed lustrem dopracowując każdy szczegół naszego look’u, w którym planujemy spędzić cały dzień. W precyzyjnie stworzonym makijażu załatwiamy przecież masę spraw: tych zawodowych i przyjemnych. Nie należy się jednak łudzić, że los naszej skóry jest istotny tylko za dnia. Czasem musimy dać jej odpocząć, zregenerować się odpowiednio dobraną pielęgnacją. Niedowiarkom sądzącym, że to mało ważne tłumaczymy: choćby po to, by następnego dnia make up też wyglądał pięknie!

uroda, oczyszczanie twarzy, lagenko, kolagen

Pielęgnacja jest ważna! / fot. materiały prasowe

Oznacza to, że podstawą zdrowej, zadbanej cery, która wygląda promiennie jest codzienne oczyszczanie. Tylko jakie będzie najlepsze dla mojej skóry? – pewnie niejedna z Was zadaje sobie podobne pytanie. Wszak na drogeryjnych półkach jest tyle dostępnych kosmetyków do pielęgnacji, że nietrudno się zagubić, a co dopiero wybrać taki, który spełni swoje zadanie!

Idealny kosmetyk to taki, który nie tylko delikatnie i skutecznie oczyści skórę, ale też ją wypielęgnuje. Skład takiego preparatu powinien być stworzony na bazie składników naturalnych, w tym ekstraktów roślinnych. Powinny to być substancje kompatybilne ze skórą, żeby nie powodować uszkodzenia płaszcza wodno-lipidowego. Powinien do tego mieć działanie nawilżające oraz regenerujące. To taka uniwersalna recepta, ale należy też pamiętać o indywidualnych preferencjach cery, warto je poznać.

Warto postawić na pozostające w modzie i mające uznanie branży beauty i wśród konsumentów produkty kolagenowe. Dlaczego? Ich stosowanie zagwarantuje – poza wypielęgnowaną i wolną od zanieczyszczeń – skórą, również młody, promienny wygląd. Codzienna pielęgnacja składa się z kilku zabiegów, z których każdy ma swoją odpowiednią porę i odrębną funkcję. Nie jest to jednak żmudny proces, którego nie da się znieść. Dobór odpowiedniego kosmetyku sprawi, że efekty zrekompensują nam te kilka minut spędzonych przed lustrem. Ważne jest także to, że kosmetyk do pielęgnacji należy od czasu do czasu zmienić, by skóra się nie przyzwyczaiła do niego na tyle, że przestanie reagować. Warto poświęcić na pielęgnację choć połowę tego czasu, który przeznaczamy na makijaż. Skóra nam się odwdzięczy!

Wypróbuj:

https://www.lagenko.pl/produkt/atelo-plyn-demakijazu-colway-300ml/

 

 

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Iza_gozi 28 czerwca, 2018

  To prawda… Stosowałam kosmetyki, które stricte oczyszczaja skórę i efekt był mizerny albo krótkotrwały. Zdecydowanie bardziej zaczęłam zwracać uwagę na to by cokolwiek czego używam do oczyszczania również pielęgnowało skórę i no wlaśnie… Dlatego zaczęłam używać płynu miceralnego Bielendy Carbo Detox

 • Latinka 13 lipca, 2018

  Sama staram się regularnie oczyszczać skórę bo jednak widzę pozytywne efekty oczyszczania. Codziennie
  stosuję olejek do mycia cery
  następnie żel do mycia cery
  potem peeling ( ale dwa razy w tygodniu bo jednak częstsze stosowanie nie jest odpowiednie)

  Raz na jakiś czas dziewczyny warto jest również wybrać sie na jakis profesjonalny zabieg, ponieaz w gabinecie oczyszczanie jest o wiele bardziej dogłębne.Polecam poczytać sobie główine o oxybrazji: https://beautytower.pl/blog/co-to-jest-oxybrazja/ Która ma naprawdę dobre działanie jeśli chodzi o naszą skórę.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ