Tuesday, June 25, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Co z tym brzuchem?

Co z tym brzuchem?

Dr n. med. Tadeusz Witwicki, specjalista chirurg plastyk radzi Czytelniczkom Miasta Kobiet, jak osiągnąć zadowolenie z wyglądu własnego brzucha.

dr Tadeusz Witwicki

dr Tadeusz Witwicki / fot. materiał prasowy

Dr n. med. Tadeusz Witwicki, specjalista chirurg plastyk radzi Czytelniczkom Miasta Kobiet, jak osiągnąć zadowolenie z wyglądu własnego brzucha.

dr Tadeusz Witwicki

dr Tadeusz Witwicki / fot. materiał prasowy

Kobiety rzadko są zadowolone z wyglądu swojego brzucha.

To prawda. Często, mimo osiągnięcia optymalnej masy ciała, redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu stanowi problem. Naszym pacjentkom proponujemy wtedy zabieg Slim Lipo 3D, czyli liposukcję laserową połączoną z termoliftingiem. Metoda ta polega na zastosowaniu fal laserowych o dwóch długościach: jedna niszczy komórki tłuszczowe (adipocyty), a druga wpływa na obkurczanie i odbudowę włókien kolagenowych. Dodatkowo w zabiegu stosuje się mechaniczne usunięcie zniszczonej tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli ssącej (czyli tzw. liposukcję).

Zabieg Slim Lipo 3D można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Dzięki zminimalizowaniu procedur chirurgicznych pacjentki zazwyczaj już następnego dnia mogą wrócić do normalnego życia.

A jeśli skóra na brzuchu jest całkowicie zwiotczała?

Wiotkie powłoki brzucha to duży problem szczególnie u kobiet po przebytych ciążach. Jeśli dieta, ćwiczenia i mniej inwazyjne zabiegi nie dają rezultatu, pozostaje abdominoplastyka, czyli chirurgiczna korekta brzucha. Polega ona na usunięciu skóry i tkanki tłuszczowej między pępkiem i wzgórkiem łonowym. W tej okolicy najczęściej występują rozstępy po ciąży, które przy okazji usuwamy. Można również odessaną, w sposób tradycyjny, tkankę tłuszczową wszczepić np. w piersi, co pozwala jednocześnie na poprawę kształtu brzucha oraz na powiększenie i ujędrnienie piersi.

Chirurgiczna korekcja powłok brzusznych to poważny zabieg, po którym powrót do pełnej sprawności trwa od 7 do 14 dni. W rękach naszego wyszkolonego zespołu zabieg taki jest zabiegiem bezpiecznym, obarczonym niewielką ilością powikłań, a dającym radykalną poprawę wyglądu brzucha nawet w bardzo trudnych przypadkach. Efekty zabiegu utrzymuje się przez wiele lat.

W razie pytań zapraszam do kontaktu: gabinet@drwitwicki.pl, www.drwitwicki.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ