Wednesday, May 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Co wziąć pod uwagę przy zakupie domu?

Co wziąć pod uwagę przy zakupie domu?

Ułatwiamy jedną z najważniejszych decyzji życia

Co wziąć pod uwagę przy zakupie domu?

Spełnij swoje największe marzenie / fot. materiały prasowe

Kupno domu jest dla wielu z nas prawdziwym marzeniem. Coś w tym jest – własny ogródek, garaż, nierzadko dużą odległość od zgiełku miasta… To naprawdę zachęcająca perspektywa. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kupno domu, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego jest trudnym zadaniem. Nie musicie się jednak obawiać tego kroku – dziś postaramy Ci się maksymalnie go ułatwić. Co więc jest niezwykle ważne w przypadku podejmowania decyzji?

 

Nowa lokalizacja

Kiedy chcemy się gdzieś przeprowadzić, prawdopodobnie pierwszym z elementów, które weźmiemy pod uwagę, będzie lokalizacja nowego miejsca zamieszkania. Musi być ona odpowiednio dogodna, gdyż nie tylko to tam będziemy rozpoczynać i kończyć nasz dzień, lecz również to w tejże okolicy będziemy zapewne spędzać sporą ilość czasu. Właśnie dlatego, na szczycie naszych potrzeb powinno postawić się bliskość najróżniejszej infrastruktury i długość dojazdu do niej. Pamiętajmy o tym, że długie dojazdy na zakupy czy do szkoły naszych dzieci wcale nie muszą trwać tak długo!

 

Sprawdź ofertę dewelopera Dom Moich Marzeń i sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie!

 

Spokój i wyrachowanie

Niezwykle ważnym czynnikiem jest zachowanie spokoju podczas oceny interesujących nas domów. Dobrze wiecie, że czasami wprost zakochujemy się w danej nieruchomości od pierwszego wejrzenia i ciężko wyzbyć się wrażenia, że to właśnie ten dom jest bezsprzecznie najlepszym. To bardzo niebezpieczna pułapka, gdyż możemy wtedy nie zauważyć pewnych wad, które są niezwykle kłopotliwe. Właśnie dlatego mamy dla Was pewien zestaw rad:

 

– oglądajcie dane nieruchomości więcej niż jeden raz, pozwoli to wam na obiektywne spojrzenie na jej cechy,
– w miarę możliwości rób to w towarzystwie specjalisty budowlanego,
– nieruchomości warto oglądać za dnia, światło dzienne potrafi zadziałać zbawiennie w kwestii wszelkich pęknięć czy innych tego typu defektów,
– sprawdźcie stan wszystkich instalacji: odkręćcie maksymalnie wszystkie krany, zapalcie wszystkie światła itp.
– oceń stan podłogi i szczelność okien; to zdecydowanie pozwoli wam na ewentualne zaoszczędzenie pieniędzy.

 

Podsumowanie

Zakup domu na własność jest niezwykle ważnym momentem w życiu każdego z nas. Gdy będziecie poszukiwać idealnej nieruchomości, pamiętaj o radach, które dziś Wam podarowaliśmy. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś, co stanie się Waszym domem na lata. Pamiętajcie – spokój i wyrachowanie to klucz do waszego sukcesu i szczęścia.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Kama 25 czerwca, 2019

  Polecam sprawdzić w jakim standardzie wybudowany jest dom oraz z jakich materiałów. O ile jeszcze wykończenie będzie mozna bez problemu poprawić to już wybudować domu na nowo raczej się nie da.

  Poza tym od stanu deweloperskiego zaczynają się największe wydatki. Kiedyś wydawało mi się, ze samo wykończenie domu jest drogie, ale nie! Wydatki zaczynają się dopiero przy wykończeniu. Szczególnie jeśli zależy nam na dobrym standardzie.

  Polecam kupować w sklepach internetowych bo dzięki temu mozna znacznie zaoszczędzić. Polecam zerknąć sobie tutaj:
  https://trend-home.pl

  W sklepie kupicie wiele ciekawych designerskich mebli i dodatków.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ