Sunday, May 26, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Co wybrać, firanę gotową czy kupowaną na metry

Co wybrać, firanę gotową czy kupowaną na metry

Firany gotowe, czy kupowane na metry? Które rozwiązanie wydaje się być lepsze, bardziej praktyczne i zarazem ekonomiczne? Z tego typu wątpliwościami zmaga się pewnie wiele osób, które stojąc przed koniecznością aranżacji okna starają się wybrać

Firany gotowe, czy kupowane na metry? Które rozwiązanie wydaje się być lepsze?

Firany gotowe, czy kupowane na metry? Które rozwiązanie wydaje się być lepsze? / fot. Pexels / Pixabay

Firany gotowe, czy kupowane na metry? Które rozwiązanie wydaje się być lepsze, bardziej praktyczne i zarazem ekonomiczne? Z tego typu wątpliwościami zmaga się pewnie wiele osób, które stojąc przed koniecznością aranżacji okna starają się wybrać jak najlepszą opcję z możliwych. Aby jednak móc udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi na te pytania, należy określić zarówno rozmiar okna, jak i stylistykę wnętrza oraz porównać to z osobistymi oczekiwaniami.

 

 

Dlaczego warto wybrać firany gotowe?

Pierwszym rozwiązaniem, który stanie się punktem naszych rozważań, będzie zakup gotowej firany. W jakiej sytuacji ta propozycja stanowi udany wybór i co tak naprawdę oznacza? Jak sama nazwa wskazuje, firany gotowe określają rodzaj tkaniny, która nadaje się do użytku zaraz po wyjęciu z opakowania. W przeciwieństwie do swoich odpowiedniczek, nie wymagają marszczenia, obszywania, albowiem są tak przygotowane, aby od razu powiesić je na oknie. Ważnym czynnikiem jest jednak określenie ich prawidłowego rozmiaru, albowiem są szyte na standardowe wymiary okien. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy okna znajdujące się w domu nie zaliczają się do tych w pełni wymiarowych. Aby mieć pewność, że wybrana firana pasuje do naszego pomieszczenia, należy sprawdzić jej długość i szerokość.

Gotowe firanki skrywają w sobie mnogość zalet. Bez wątpienia są komfortowe, albowiem nie wymagają podejmowania jakichkolwiek czynności zmierzających do ich odpowiedniego zaaranżowania. Idealnie sprawdzą się podczas aranżowania okna o standardowych wymiarach.

 

 

Firana na metry jako alternatywa dla gotowej

Zamiennikiem dla klasycznej, gotowej firany są te kupowane na metry. Również one posiadają wady i zalety. Największym atutem decydującym o ich popularności jest czynnik finansowy. Wybierane najczęściej wtedy, gdy dysponujemy ograniczonym budżetem przeznaczonym na wystrój okna. Jednak to, że są tanie, nie oznacza, że są mniej atrakcyjne od tych gotowych firanek. Najbardziej popularne są te z woalu, albowiem materiał nie tylko nie kurczy się i nie zaciąga, ale również jest tani i stwarza nieograniczone możliwości dowolnego formowania i układania. Alternatywą dla woalu jest tiul – lekki, delikatny i romantyczny. A do tego, pozwalający na nieskomplikowane pofalowanie. Oba te materiały, choć piękne w swojej prostocie, nakładają obowiązek prasowania. Jeśli zatem poszukujemy gotowej firanki czy tez kupowanej na metry, polecanym wyborem jest markizeta. To tkanina, której nadrzędną zaletą jest brak konieczności prasowania. Stanowi materiał imitujący siatkę, o wielkości oczek uzależnionych od osobistych preferencji.

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Kinga 25 września, 2019

    Warto jest na pewno zastanowić się nad tym jakie jest przeznaczenie firanki i tym samym odpowiednio dobrac materiał z jakiego jest wykonana firanka. Firany z gęstszych tkanin często zestawiane są z zasłonami i służą nie tylko do dekoracji wnętrza, ale także do osłony okna przed promieniami słonecznymi. Sama mam taka firanę w salonie. Delikatne tiule czy organtyny przepuszczą do salonu więcej światła, dlatego doskonale sprawdzą się w oknach wychodzących na północ. Zdecydowałam sie na takie firany do sypialni, gdzie nie mam zasłon.

    Jesli szukacie inspiracji na meble oraz dodatki polecam zerknać sobie tutaj;
    https://trend-home.pl/pl/menu/stoliki-kawowe-i-lawy-388.html

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ