Sunday, May 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Co wiemy po premierze najnowszego iPhone’a 15?

Co wiemy po premierze najnowszego iPhone’a 15?

Smartfon z coraz wyższej półki

iPhone 15

fot. Pexels

Za nami premiera najnowszej odsłony iPhone’a 15, flagowego produktu firmy Apple. I jak każda premiera, ta również wzbudziła ogromne zainteresowanie, szczególnie że smartfon od Apple cieszy się niesłabnącą popularnością od daty swojej premiery w 2007 roku. Co wiemy o nowej jego wersji? Sprawdźmy

 

Nowy iPhone 15 to aż 4 specyfikacje smartfona do wyboru

Apple przyzwyczaiło klientów do tego, że każdy nowy model pojawia się w więcej niż jednej specyfikacji. Tym razem producent poszedł o krok dalej i przygotował, aż cztery wersje smartfona.

 

Są to odpowiednio:
•  iPhone 15
•  iPhone 15 Plus
•  iPhone 15 Pro
v Iphone15 Pro Max

 

Główne różnice pomiędzy poszczególnymi modelami dotyczą wielkości ekranu:
•  6,1 cala mają wersja podstawowa iPhone 15 oraz iPhone Pro
•  6,7 cala wersja Plus oraz Pro Max

Pozostałe, mniej widoczne różnice tkwią m.in. w materiale, z którego powstaje smartfon, wykorzystanej technologii (Pro Mottion) oraz tzw. dodaniu nowości pod nazwą „Przycisk czynności” w wersji Pro i Pro Max.

 

USB-C – udogodnienie, które ucieszy wszystkich

Jedną z największych nowości w iPhone 15 jest port USB-C, który zastąpił dotychczasowe złącze Lightning. To udogodnienie, które ucieszy wszystkich użytkowników Apple, ponieważ USB-C jest uniwersalnym standardem, który pasuje do niemalże wszystkich urządzeń. Dzięki temu nie trzeba będzie już posiadać dwóch ładowarek – wystarczy jeden kabel USB-C do ładowania. Złącze USB-C, w które wyposażono nowszy model jest też szybsze od Lightning.

Przycisk czynności (akcji) to większa intuicja i zarządzanie smartfonem

Kolejną nowością w iPhone 15 jest przycisk czynności, który pojawił się w wersach Pro i Pro Max. Pozwala on na zaprogramowanie w dowolny sposób tak, aby ułatwić użytkownikowi jeszcze wygodniejsze korzystanie z telefonu. Jak widać, Apple wciąż stara się zaskakiwać swoich wiernych klientów mikro nowościami, które jeśli nawet nie są widoczne na zewnątrz, to dają wartość dodatkową i mogą skłonić do wyboru tego, a nie innego modelu.

Podsumowanie

iPhone 15 to z całą pewnością kolejny mały krok naprzód, jeśli chodzi o smartfon od Apple. 4 specyfikacje, kilka kolorów plus nowości w postaci USB-C oraz nowego przycisku to elementy, które mają szansę przyciągnąć uwagę całkiem nowych klientów, którzy dotychczas jedynie rozważali zakup smartfona z logo z nagryzionym jabłkiem. Jeśli rozważasz zakup nowego smartfona, warto śledzić informacje płynące ze sklepów z elektroniką.

 

Wiele z nich, chcąc przyciągnąć do siebie klientów, może oferować różnego rodzaju zachęty cenowe. Przed nami okres wzmożonych zakupów w tym m.in. Black Friday, Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Zakup iPhone’a może być doskonałym pomysłem na prezent czy dla nas samych, czy dla najbliższych.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ