Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Śnieżnobiały uśmiech pomimo lata ‒ to jest to!

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów warto powierzyć fachowcom / fot. Canva

Wiele z nas marzy o pięknym, zdrowym i białym uśmiechu. Z zazdrością patrzymy na gwiazdy w telewizji, które mają nieskazitelnie białe i lśniące zęby. Dzisiaj, dzięki szeroko rozwiniętej stomatologii i wielu możliwościom, jakie nam daje, także my możemy mieć piękne, białe zęby

 

Uśmiech kluczem do sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie. Niestety nie wszyscy lubią się śmiać. Dla niektórych uśmiechanie się jest krępujące i wstydliwe. Powodem może być wada zgryzu lub nieestetycznie wyglądające, zżółknięte lub z przebarwieniami zęby. Na szczęście, obecnie możemy zaradzić zarówno jednemu jak i drugiemu problemowi. Leczeniem wad zgryzu zajmują się ortodonci, natomiast wybielić zęby możemy spróbować w domu lub w gabinecie stomatologicznym.

Metody wybielania zębów

Metod wybielania zębów jest kilka. Niektórzy, z różnych przyczyn, najpierw chcą spróbować metod domowych. Decydując się na domowe wybielanie zębów musimy być świadomi tego, że efekty mogą być niezadowalające. Sami nie usuniemy przebarwień ani kamienia nazębnego. Może udać nam się jedynie wybielenie zębów o 1-2 tony. Do domowego wybielania służą specjalne pasty, żele, paski, sztyfty oraz nakładki-szyny. Zdecydowanie najlepsze efekty przynosi wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Najlepiej, gdy zabieg przeprowadzony jest przez doświadczonego w tej dziedzinie stomatologa. Może on zaproponować wybielanie poprzez nakładki z żelem, naświetlanie lub wybielanie laserem.

Wybielanie zębów ‒ przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegowi wybielania zębów może poddać się większość z nas. Jest kilka sytuacji, kiedy przeprowadzenie zabiegu jest niemożliwe. Należą do nich niektóre choroby ogólnoustrojowe (np. nowotwory) oraz choroby jamy ustnej (np. próchnica, stan zapalny dziąseł, afty, nadżerki, odsłonięte korzenie zębów). Przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest także okres ciąży i karmienia piersią. Zabiegu nie przeprowadza się u osób poniżej 16 roku życia oraz u uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu.

Za marketing medyczny odpowiada Simpliteca.com.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ