Sunday, June 23, 2024
Home / Moda  / Co warto wiedzieć o firmie Nike?

Co warto wiedzieć o firmie Nike?

To logo znają pod każdą szerokością geograficzną

buty Nike

fot. materiał Partnera

Obecnie jedną z najbardziej znanych firm, oferującą produkty sportowe, jest Nike. Każdy, kto ma do czynienia z aktywnością fizyczną dobrze wie, że ta marka gwarantuje wysoką jakość wykonania, komfort i długi czas eksploatacji. Jednak na temat samej firmy Nike niewiele osób wie coś więcej. A szkoda ‒ jest to temat niezwykle interesujący

 

1. Blue Ribbon Sports ‒ jaka jest historia marki Nike?
2. Buty Nike ‒ co oferuje marka, jeżeli chodzi o obuwie?
3. Co jeszcze warto wiedzieć na temat marki Nike?

 

Jaka jest historia marki Nike Inc i co warto wiedzieć o oferowanych przez nią produktach? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Blue Ribbon Sports ‒ jaka jest historia marki Nike?

Pierwotnie marka, która dzisiaj znana jest na całym świecie jako Nike funkcjonowała pod nazwą Blue Ribbon Sports. Założyli ją William Bowerman, będący trenerem lekkoatletyki oraz Phil Knight w 1964 w Washington County. Na początku firma zajmowała się dystrybucją butów Onitsuka Tiger w stanie Oregon. W 1966 roku powstał pierwszy sklep stacjonarny Blue Ribbon Sports. Następnie marka intensywnie się rozwijała: pojawiały się nowe modele obuwia, chwytliwe slogany reklamowe (takie jak „There is no finish line”, co znaczy: „Meta nie istnieje”) promowały kolejne produkty, nawiązywano także współprace ze znanymi sportowcami. Jedną z bardzo znanych osób, której nazwiskiem sygnowano nawet całą linię odzieży był Michael Jordan ‒ to właśnie od niego nazwane zostały buty Air Jordan. Powstawały kolejne slogany reklamowe, takie jak znany do dzisiaj „Just do it”. Innowacyjne technologie i rewolucyjne pomysły sprawiły, że dzisiaj z Nike współpracują takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo, LeBron James, Kevin Durant, Rafael Nadal czy Tiger Woods.

Czerwone buty Nike

fot. materiał Partnera

Buty Nike ‒ co oferuje marka, jeżeli chodzi o obuwie?

Obecnie Nike znane jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości butów sportowych. Dostępne są na przykład doskonałe buty do koszykówki. Marka oferuje także obuwie do biegania, codziennego noszenia, treningów fitness i wielu innych dziedzin. W zasadzie każdy sportowiec ma szansę znaleźć obuwie dla siebie. Warto zauważyć, że jedną z najważniejszych cech butów Nike jest niezwykła wygoda noszenia. Dzięki zastosowanym technologiom i nowoczesnym rozwiązaniom można mieć pewność, że wybrany model będzie komfortowy i wytrzymały. Szeroki wybór akcesoriów sportowych i produktów marki Nike znaleźć można na stronie https://mybaze.com/pl/katalog/nike/. Warto zapoznać się z jej ofertą i zakupić produkty idealnie dopasowane do swoich potrzeb, które przez długi czas będą służyć swoim właścicielom.

białe buty Nike

fot. materiał Partnera

Co jeszcze warto wiedzieć na temat marki Nike?

Marka Nike, będąca ogromnym przedsiębiorstwem w swojej historii, przeszła przez wiele niezwykłych sytuacji. Z tego powodu wiąże się z nią wiele ciekawostek. Przykładowo, niewiele osób wie, że pierwszym sportowcem-celebrytą, który podpisał z Nike kontrakt zobowiązujący do noszenia tylko obuwia tej firmy był rumuński tenisista Ilie Nastase. Ciekawy może być także fakt, że obecnie to właśnie Nike jest jedną z największych firm, zajmujących się dystrybucją i produkcją odzieży i butów sportowych. Fanów marki zainteresuje także z pewnością fakt, że największy sklep stacjonarny firmy znajduje się w Londynie. Jest on zamieszczony pod adresem 236 Oxford Street i ma aż cztery piętra. Co więcej, warto wiedzieć także, że nazwa firmy, zmieniona 30 maja 1971 roku z Blue Ribbon Sports na Nike pochodzi od greckiej bogini zwycięstwa – Nike. Marka ta to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań dla wszystkich, którzy zainteresowani są sportem i chcą zainwestować w wysokiej jakości produkty.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ