Monday, June 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Na niechciane włoski tu i tam

Depilacja laserowa

fot. The lazy artist gallery / Pexels

Na temat depilacji laserowej wiele zostało już powiedziane. Pomimo tego wciąż krąży wiele mitów na jej temat, a jest to przecież najskuteczniejszy sposób pozbywania się zbędnego owłosienia. W jaki sposób przebiega zabieg i co warto wiedzieć na jego temat?

 

1. Depilacja laserowa ‒ jakie efekty ma zabieg depilacji laserowej?
2. Jak przygotować się na depilację laserową?
3. Laserowe usuwanie włosów ‒ kiedy należy zrezygnować z zabiegu depilacji laserowej?
4. Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?
5. Jak pielęgnować ciało po zabiegu depilacji laserowej?

 

Jak przygotować się do zabiegów depilacji laserowej i co należy wiedzieć na ich temat? Dowiedzmy się więcej.

Depilacja laserowa ‒ jakie efekty ma zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa uznawana jest obecnie za najskuteczniejszą metodę pozbywania się niechcianego owłosienia. W przeciwieństwie do depilacji woskiem czy tradycyjnej depilacji maszynką, zabiegi depilacji laserowej są znacznie bardziej wydajne. Dzieje się tak, ponieważ w ich trakcie dochodzi do bezpośredniego uszkodzenie mieszka włosowego przy pomocy wiązki światła lasera. Niektóre zabiegi pozwalają pozbyć się owłosienia na całe lata. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju lasera, koloru włosów i wielu innych kwestii. Niektóre rodzaje zabiegów dają efekt trwały, ewentualnie wymagają powtarzania co kilka lat w celu utrzymania rezultatów. Inne jednak, jak na przykład depilacja laserowa przy wykorzystaniu technologii IPL zazwyczaj działają przez kilka miesięcy. Po tym czasie konieczne jest powtórzenie zabiegu. Aby jednak cała procedura była nie tylko skuteczna i bezpieczna, ale także przyjemna, konieczne jest skorzystanie z usług dobrego specjalisty. Najlepsza klinika medycyny estetycznej Kraków to gwarancja najlepszych rozwiązań w tym zakresie.

Jak przygotować się na depilację laserową?

Aby usunięcie niechcianego owłosienia depilacją laserową mogło przebiec w odpowiedni sposób, konieczne jest przygotowanie się do zabiegu. Przede wszystkim, ważne jest, aby została przeprowadzona próba laserowa w celu sprawdzenia, czy nie występuje niepożądana reakcja ciała na laser. Powinien zostać także przeprowadzony dokładny wywiad, aby ustalić, czy zabieg usuwania owłosienia może zostać wykonany. Dzień przed wykonaniem depilacji konieczne jest zgolenie maszynką włosów z tego obszaru ciała, który ma podlegać zabiegowi. Co więcej, należy pozbyć się wszelkich kosmetyków ze skóry. Konieczne jest zatem umycie i wysuszenie ciała.

 

Przed zabiegiem należy także unikać opalania się i stosować krem przeciwsłoneczny oraz zrezygnować z leków powodujących rozrzedzenie krwi. Nawet do około 6 tygodni przed terminem depilacji laserowej należy także unikać ingerencji we wzrost włosów, a zatem nie depilować ich przy pomocy elektrycznych depilatorów, pęsety czy kremów do depilacji. Zakazana jest także depilacja woskiem. Na dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest zrezygnowanie z herbat ziołowych, samoopalaczy, peelingów chemicznych, antybiotyków. Tydzień przed zabiegiem zabronione jest stosowanie kremów z substancjami takimi jak izotretionina, kwasy owocowe czy retinol.

Laserowe usuwanie włosów ‒ kiedy należy zrezygnować z zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg usuwania włosów laserem nie zawsze może zostać wykonany. Zrezygnować z niego powinny przede wszystkim kobiety w ciąży. Nie zostanie on także wykonany na osobach, które chorują na padaczkę, nowotwór, choroby skóry lub posiadają rozrusznik serca albo zażywają leki fotouczulające bądź retinoidy. Depilacja laserowa nie może być także wykonywana na skórze, na której występują wrzody, pęcherze, przebarwienia czy różnego rodzaju rany lub na świeżej opaleniźnie. Osoby będące krótko po zabiegach chirurgicznych również nie mogą poddać się depilacji laserowej.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Przede wszystkim, depilacja laserowa nigdy nie jest czymś jednorazowym ‒ zazwyczaj konieczne jest wykonanie serii zabiegów, w liczbie od sześciu do dziewięciu. Całość rozpoczyna się spotkaniem ze specjalistą, który przeprowadza wywiad i próbę laserową. Dzięki temu można mieć pewność, że właściwy zabieg będzie bezpieczny. Najczęściej dopiero następne spotkanie to depilacja laserowa. Specjalista, który przeprowadza zabieg kieruje światło lasera na wybrany fragment skóry pacjenta. Całość trwa stosunkowo krótko. W zależności od pacjenta depilacja laserowa może wydać się nieco bolesna. Po zabiegu skóra może być podrażniona.

Jak pielęgnować ciało po zabiegu depilacji laserowej?

Po zabiegu depilacji skóra bywa zaczerwieniona, może być nawet nieco bolesna. Najczęściej wszystkie skutki uboczne ustępują bardzo szybko – najdłużej mogą utrzymywać się do trzech dni. Po wykonaniu depilacji konieczne jest odpowiednie zadbanie o skórę, aby nie doprowadzić do silniejszego podrażnienia. Należy zatem unikać gorących kąpieli i stosowania produktów złuszczających. Odradzane jest korzystanie z basenów przynajmniej przez 48 godzin od zabiegu i opalanie przez minimum 4 tygodnie. Nie wolno także przyjmować środków fotouczulających.

 

Dobra depilacja laserowa Kraków to dla wielu osób szansa na pozbycie się wstydliwego problemu, jakim jest nadmierne owłosienie. Pozwala ona zaoszczędzić czas i pieniądze, które marnowane są na tradycyjną depilację, dodaje pewności siebie i pozwala lepiej poczuć się we własnej, nieustannie gładkiej i pozbawionej włosków skórze. Zdecydowanie warto skorzystać z tej nowoczesnej możliwości.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ