Kiedyś słowo „laminowanie” znaliśmy jako określenie wykorzystywane w branży meblarskiej. Dotyczyło ono pokrywania powierzchni laminatem aby uzyskać dodatkowe odporności na ewentualne usterki. W dzisiejszych czasach laminacja brwi stała się popularnym zabiegiem w salonach piękności. Decyduje się na niego coraz więcej klientów, nie tylko kobiety, ale także panowie. Co to jest laminacja brwi? Na czym polega? Na pytania odpowiada stylistka oraz właścicielka salonu kosmetycznego Be Unique w Warszawie, Włada Ostrowska znana na Instagrame jako @waw.brows
Laminacja brwi – na czym polega i ile trwa ten zabieg?
Jeden z największych hitów w branży beauty ostatnich lat to właśnie laminacja brwi. Na czym polega?
– Zabieg laminacji jest procedurą, która składa się z trzech etapów. Podczas pierwszego nakładamy preparat, który otwiera łuskę włosków, zmiękczając włos i robiąc go bardziej elastycznym oraz miękkim. Dzięki temu w przyszłości mamy możliwość układania brwi w dowolnym kierunku.
Drugi etap to nakładanie kolejnego preparatu, który zamyka łuskę i utrwala efekt elastycznego podatnego włoska.
Finałem jest odżywienie i nawilżenie. Trzeci preparat zawiera łatwo przyswajalne olejki naturalnego pochodzenia: olejek makadamia, olejek migdałowy, wyciąg z kwiatu rumianku oraz olejek arganowy
— tłumaczy ekspertka i na pytanie, ile trwa laminacja brwi odpowiada, że od 30 do 60 minut.
Laminacja brwi krok po kroku
Pewnie zastanawiasz się, jak dokładnie przebiega jeden z popularnych zabiegów. Oto laminacja brwi krok po kroku, którą opisuje Włada:
– Pierwszym elementem zabiegu jest oczyszczenie brwi specjalnym szamponem. Robimy to nawet jeśli na brwiach nie ma żadnego makijażu, aby oczyścić brwi od kurzu oraz wszystkich możliwych kosmetyków, które nakładano w trakcie dnia na skórę.
Dalej nakładamy pierwszy preparat laminacji, zostawiamy na odpowiednią ilość czasu (dla każdej klientki indywidualnie dostosowujemy czas trzymania preparatu). Na brwi przyklejamy folię, aby preparat szybciej zadziałał oraz zalaminować nawet bardzo niesforne włoski.
Po zmyciu pierwszego preparatu nakłada się drugi preparat, który również zostawiamy na odpowiednią ilość czasu.
Dalej oczyszczamy brwi, aby się pozbyć resztek preparatów. Zaczynamy stylizacje brwi – farbowanie i regulację.
Przed stylizacją rysujemy kształt brwi kredką, aby klientka mogła zobaczyć, które dokładnie włoski będziemy regulować, jaki będzie kształt brwi oraz, w jaki sposób będziemy farbować brwi.
Po uzgodnianiu z klientką kształtu, zaczynamy regulację. Typ regulacji zawsze dostosowujemy do skóry oraz typu włosa.
Po regulacji zaczynamy farbowanie brwi.
Po farbowaniu nakładamy na brwi ostatni preparat laminacji.
Ile utrzymuje się laminacja brwi?
Z pewnością wiele z was zastanawia, ile utrzymuje się efekt laminacji brwi? Dociekliwym odpowiada stylistka:
– Efektem laminacji zazwyczaj możemy się cieszyć od jednego do półtora miesiąca – wszystko zależy od tego, jak szybko odrasta włos.
Specjalistka zwraca uwagę na to, aby pamiętać o tym, że im mniej robimy cokolwiek z brwiami, tym dłużej rezultat zabiegu będzie widoczny.
Zainspiruj się:
Kształt brwi – jak go dobrać i zmienić?
Laminacja brwi – efekty, korzyści, wady
Warto wiedzieć, że preparaty stosowanie do laminacji brwi zawierają odżywcze składniki. W takim razie co daje działanie jakim jest laminacja brwi? Efekty przedstawia Włada:
– Laminacja brwi pozwala układać włoski w dowolnym kierunku, dzięki czemu możemy wyrównać kształt oraz ewentualną asymetrię. Efekt się trzyma dość długo więc pozwala to oszczędzać czas na makijażu – wystarczy ładnie wyczesać brwi szczoteczką. Dodatkowo henna na brwiach przy laminacji trzyma się dłużej, przez to, że wchłania się we włosek głębiej niż przy zwykłej stylizacji.
Co jeżeli chodzi o wady laminacji brwi?
– Laminacji nie można powtarzać częściej niż raz na półtora miesiąca. Preparaty do jej wykonania lekko wysuszają włoski. Właśnie dlatego należy przestrzegać wszystkich zaleceń stylistki, aby brwi zawsze wyglądały świetnie.
— podkreśla ekspertka.
Laminacja brwi – jakie są przeciwwskazania?
Okazuje się, że zabieg wzbudzający duże zainteresowanie nie jest dla każdego. W jakich przypadkach nie wykonywać laminacji brwi? Podpowiada stylistka:
Laminacja brwi przeciwwskazania:
- alergie
- zapalenia skóry
- przecięte włoski
- mocno wyskubane brwi z dużą ilością dziurek (ale wszystko jest indywidualne, jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości lepiej zapisać się na konsultację)
- mocno kręcące się długie włoski
Przeczytaj także:
Laminacja brwi w ciąży
Na pewno nasuwa się pytanie czy, kobieta spodziewająca się dziecka może wykonać sobie laminację brwi. Co na temat sądzi Włada?
– Oczywiście producenci niemal wszystkich preparatów kosmetycznych piszą, aby nie przeprowadzać zabiegów w czasie ciąży. Podobnie jest z laminacją brwi. Chodzi o to, że ciąża jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów, ponieważ producenci nie mogą ich przetestować na kobietach w ciąży
Specjalistka zaznacza jednak, że w trakcie laminowania preparaty nie wnikają w układ krążenia, działają tylko na powierzchni włosków. Wobec tego nie zabrania się kobiecie wykonania zabiegu w trakcie ciąży.
– Pamiętajmy, że w pierwszym trymestrze hormony czasami bardzo mocno szaleją, co może spowodować to, że laminacja lub henna będą się gorzej trzymać
— podkreśla ekspertka.
Może cię zainteresuje:
Eryka Kawalec