Saturday, May 25, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Co spakować na wyprawę w góry?

Co spakować na wyprawę w góry?

Po pierwsze dobre buty

buty trekkingowe

fot. Pixabay

Aby wyjście na szlak było bezpieczne i jak najbardziej satysfakcjonujące, powinno opierać się na odpowiednim wyposażeniu. Zastanawiasz się, co zabrać na wycieczkę w góry? Nie wiesz, co powinno znaleźć się w Twoim wycieczkowym niezbędniku? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule

 

Lista rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą w góry, nie powinna być długa, lecz kompleksowa. Co wchodzi w must have każdej górskiej wyprawy?

Solidny i lekki plecak

Wybór plecaka na wyprawę w góry będzie zależeć od rodzaju wycieczki i Twoich indywidualnych potrzeb. Dobrze dopasowany plecak pozwoli Ci cieszyć się górskimi widokami bez zbędnego dyskomfortu. Jeśli planujesz jednodniowe wyjście na szlak, wystarczający będzie 30 litrowy plecak trekkingowy, który pomieści prowiant i kurtkę przeciwdeszczową. Kluczowy jest także sposób spakowania plecaka w góry — cięższe przedmioty powinny znajdować się blisko pleców, zaś te najważniejsze zawsze pod ręką.

Energetyczny prowiant i termos z napojami

Ze względu na to, że wielogodzinny trekking podnosi zapotrzebowanie na energię, wyruszając na szlak, warto zabrać ze sobą batony energetyczne, kanapki, suche przekąski takie jak banany, śliwki, daktyle, winogrona, oraz żywność liofilizowaną. Do picia warto wziąć napój izotoniczny lub termos z ciepłą herbatą, jeśli nasza wyprawa odbywa się w chłodny dzień.

Apteczka pierwszej pomocy

Ze względu na to, że na górskiej wyprawie mogą wydarzyć się nieprzewidziane sytuacje, należy się na nie odpowiednio przygotować. Co prawda, żaden podróżnik nie wyrusza w góry, by świadomie narażać się na niebezpieczeństwo, jednak aby móc właściwie działać podczas wypadku, niezbędna jest apteczka pierwszej pomocy. Powinny znaleźć się w niej podstawowe leki, zarówno te, które przyjmujesz na stałe, jak również zapas leków uśmierzających ból i przeciwbiegunkowych. Nie należy zapomnieć także o bandażach, gotowych opatrunkach i wodzie utlenionej.

Odpowiednie obuwie trekkingowe

Obuwie na górskie wyprawy powinno zapewniać bezpieczeństwo i komfort podczas pieszych wędrówek. Dobre buty trekkingowe powinny być lekkie, wygodne, stabilne jak na przykład modele dostępne na https://tatrastore.pl/buty-salomon/damskie. Ponadto ich podeszwa powinna zapewniać dobrą przyczepność i być odporna na ścieranie. Pamiętajmy, że niestabilne ścieżki to nie tylko wynik działania lodu, ale także deszczu lub wiosennych roztopów.

Każda górska wyprawa powinna być dokładnie przemyślana. Samo studiowanie mapy nie pomoże, jeśli nie zaopatrzymy się w niezbędne akcesoria, dzięki którym piesza wędrówka będzie prawdziwą przyjemnością.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ