Sunday, July 14, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Co powinnaś wiedzieć o atopowym zapaleniu skóry?

Co powinnaś wiedzieć o atopowym zapaleniu skóry?

Dowiedz się, jak rozpoznać pierwsze jej oznaki i jak je zatuszować.

Choć wielu z nas wydaje się, że AZS to dolegliwość wyłącznie niemowląt, w rzeczywistości jest ono chorobą, która rozwija się również u dorosłych, wywołując uciążliwe objawy. Dowiedz się, jak rozpoznać pierwsze jej oznaki i jak je zatuszować.

La Roche Posay

 

Szukając informacji o atopowym zapaleniu skóry, możesz trafić na wiele szokujących opinii. Jedna z nich zakłada, że przyczyna tego schorzenia tkwi w nadmiernej higienie. Nic bardziej mylnego! Za AZS można winić wyłącznie geny oraz warunki środowiska, które mogą znacznie nasilać objawy AZS.

Kolejny mit to uznawanie tej choroby za przejściową, ustępującą przy odpowiednim leczeniu. Faktycznie, jeżeli stwierdzono u nas AZS, to jego skutki będziemy obserwować przez całe życie. Choroby nie da się całkowicie wyeliminować, ale można złagodzić jej objawy, stosując odpowiednie kosmetyki. W takim wypadku najbardziej uciążliwe staje się tuszowanie objawów AZS, na szczęście istnieją serie kosmetyków do walki z atopowym zapaleniem skóry twarzy, np. La Roche-Posay.

Codzienna pielęgnacja

Aby skutecznie osłabiać skutki AZS, musimy pamiętać o tym, by każdego dnia dbać o skórę naznaczoną chorobą. Swędzące, czerwone miejsca i łuszczący się naskórek z pewnością wywołają w nas chęć podrapania się, odrzućmy jednak ten pomysł, jeżeli nie chcemy pogorszyć naszego stanu. Regularne stosowanie kosmetyków przeznaczonych dla osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry to jedyny sposób na poprawę jej kondycji.

Poza sięgnięciem po środki służące ukojeniu zaognionej, bolącej skóry dobrym pomysłem będzie również zmiana codziennych nawyków. Długie kąpiele zastąp kilkuminutowym prysznicem, który nie przesuszy twojej skóry, a podczas mycia zrezygnuj z produktów zawierających mydło. Zamiast nich używaj syndetów, czyli alternatywnych środków o składzie bezpieczniejszym dla osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry.

Wreszcie, nie bez znaczenia będzie również to, jaki rodzaj ubrań nosisz. Wybieraj odzież bawełnianą, która pozwoli twojej skórze oddychać i dodatkowo jej nie podrażni. Nie decyduj się natomiast na ubrania wyprodukowane z wełny lub materiałów syntetycznych, które mogą niekorzystnie wpłynąć na stan zmagającej się z atopowym zapaleniem skóry.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ