Friday, March 5, 2021
Home / Styl życia  / Kuchnia  / Co podarować fanom dobrej herbaty? Prezentownik Coffeedesk

Co podarować fanom dobrej herbaty? Prezentownik Coffeedesk

Kup mu pod choinkę zaparzacz do herbaty. Zimowa herbatka we dwoje – kto tego nie lubi?

herbata-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Herbata dobrej jakości potrafi zachwycić czystym smakiem, niuansami ukrytymi w listkach. Jeśli w te święta trafił Ci się do obdarowania jakiś herbaciarz, to opcji prezentowych jest cała masa. Doradzamy, podpowiadamy, dzielimy się naszymi ulubionymi pomysłami na prezenty dla amatorów herbaty

Herbata – oczywista oczywistość?

Kupienie herbaty dla kogoś, kto gustuje w przeróżnych naparach, wcale nie jest łatwą sprawą. Ogromny wybór, przeróżne firmy, rodzaje mieszanek, zamieszania jest sporo. Jednak mamy kilka faworytek, które sprawdzają się zawsze!

Przede wszystkim polecamy herbaty sypane – smak, jaki rozwija się przy parzeniu całych listków, jest znacznie bardziej złożony, bogaty i zniuansowany w porównaniu z herbatą zaparzoną w torebkach. A jeśli już herbaty w torebkach – to tylko te najwyższej jakości. Mnóstwo różnorodnych herbat i ziół znajdziecie na stronie Coffeedesk.pl.

Klasyka gatunku – Earl Gray Creme w bardzo eleganckiej puszce, doskonała na rozpoczęcie dnia. Zielona herbata pobudza. Jest nie tylko zdrowa, ale wspaniale smakuje, a w puszce od Johan&Nystrom zachwyca nie mniej, niż poprzedniczka.

Rooibos w teorii nie jest herbatą, ale krzewem o wielu dobroczynnych właściwościach. To jednak nie przeszkadza mu w byciu pysznym naparem, który uspokoi i będzie doskonałym towarzyszem na zimowe wieczory.

Kubek, filiżanka, szklanka?!

To, w czym pijemy herbatę, jest nie mniej ważne niż to, jaką herbatę pijemy. Doświadczenie luksusu, jakie daje ulubione naczynie do picia herbaty w grudniowy wieczór, jest niepowtarzalne.

Kubek od Loveramics jest kubkiem perfekcyjnym. Dobrze leży w dłoni, jest ciężki, a grube porcelanowe ścianki długo trzymają ciepło.

Termiczny kubek od Asobu to niezbędny towarzysz każdego herbaciarza-podróżnika, i choćby były to tylko podróże z psem na spacer, to będą lepsze, jeśli pod ręką będzie ciepła herbata.

Picie herbaty ze szklanek było popularne kilkadziesiąt lat temu. Jednak japońskie Hario nadaje piciu herbaty ze szklanki zupełnie inny wymiar. Klasyczne krągłości Hario i podwójna ścianka pozwalają cieszyć się naprawdę niezłym doświadczeniem picia ze szklanki!

Bez zaparzacza ani rusz!

Zaparzacze do herbaty są piękne. Poprawiają jakość naparu oraz są najlepszym prezentem dla kogoś, kto chce zacząć pić herbatę lepszej jakości. To, co oferują nam komercyjne herbaty w torebkach, nijak się ma do herbaty liściastej, zaparzonej zgodnie z prawidłami sztuki parzenia naparów.

Hario Largo wynosi proces parzenia herbaty na zupełnie inny poziom. Kolisty kształt zaparzacza robi ogromne wrażenie i umożliwia obserwacje rozwoju listków.

Czarujący, pękaty dzbanek z zaparzaczem Loveramics długo trzyma ciepło, cieszy oko i doskonale nadaje się na popołudniowe parzenie herbaty.

Co prawda mamy grudzień, ale nie przeszkadza to eksperymentować z herbatą. Zaparzanie jej na zimno, przez wiele godzin, umożliwi butelka do Cold Brew Tea – pozwoli też odkryć zupełnie nowe oblicze herbaty mrożonej.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach