Saturday, June 15, 2024
Home / Kultura  / A co w NCK po majówce?

A co w NCK po majówce?

Będzie się działo bardzo dużo i bardzo ciekawie. Na początek trzy propozycje.

Będzie się działo bardzo dużo i bardzo ciekawie. Na początek trzy propozycje. Jeden z najlepszych polskich kabaretów, spektakl Teatru Capitol i koncert poświęcony Wojtkowi Bellonowi.

KMN_HORROR_TXT_L

Kabaret Moralnego Niepokoju – „Jerzyk dzisiaj nie pije”
14 maja (czwartek), godz. 1900, sala teatralna
Najnowszy program popularnego kabaretu, którego skład zasiliła Magdalena Stużyńska znana m.in. z seriali „Złotopolscy” czy „Przyjaciółki”. Spektakl jest typowym dla warszawskiej grupy zbiorem skeczy i piosenek, które tworzą panoramę współczesnej Polski i Polaków. Wśród nich znajdują się niewątpliwe hity takie jak „Palenie” – obierająca nieoczekiwany obrót rozmowa dwóch właścicieli psów , „Odrabianie lekcji” – czyli coś, co przeżył każdy z nas jako dziecko lub rodzic oraz tytułowy „Jerzyk dzisiaj nie pije” – poradnik jak się zachować, gdy na imieninach żona zabrania mężowi napić się z kumplami.
Bilety: 70zł

DiViv i Rose_L

„Di, Viv i Rose” – Teatr Capitol
22 maja (piątek), godz. 1900, sala teatralna
„Kiedyś myślałam, że dorastanie razem to nic więcej niż rośnięcie obok siebie, ale teraz wiem, że to, jak rośniesz, w którą stronę – zależy od ludzi, którzy rosną razem z tobą.” Trzy przyjaciółki na scenie i w życiu prywatnym. Studenckie życie, pierwsze miłości i wariackie decyzje. Jak to wszystko wpłynęło na ich dalsze życie? Ten spektakl to wyjątkowa okazja aby zerknąć „od kuchni” na relacje bratnich dusz, kobiet nieprzeciętnych, zabawnych i ciekawych życia. Codzienność ale bez rutyny. Historie pełne śmiechu i wzruszeń. Poruszająca, zabawna i bogata w emocje historia o towarzyszkach życia na dobre i złe.
Obsada: Joanna Brodzik, Daria Widawska, Małgorzata Lipmann
Bilety: 70zł

„Gitarą i piórem” – wspomnienie o Wojtku Bellonie w 30. rocznicę śmierci
24 maja (niedziela), godz. 1800, sala teatralna
W koncercie wezmą udział: Wolna Grupa Bukowina, Robert Kasprzycki, Paulina Bisztyga
Tomek Wachnowski, Adam Ziemianin, Ryszard Styła
Wojciech Bellon – poeta, pieśniarz, jeden z najbardziej znanych twórców piosenki poetyckiej. Założyciel Wolnej Grupy Bukowiny. Nazywany polskim Bobem Dylanem. Nigdy nie rozstawał się z gitarą, był zapalonym turystą i członkiem PTTK. Przez wiele lat związany ze Studenckim Festiwalem Piosenki w Krakowie.
bilety: 35, 25 zł

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ