Sunday, June 16, 2024
Home / Uroda  / Chirurgia plastyczna  / Co nas powstrzymuje przed decyzją o zabiegach plastycznych?

Co nas powstrzymuje przed decyzją o zabiegach plastycznych?

Ta dziedzina medycyny jest w odwodzie, gdy potrzeba ingerencji bardziej zdecydowanej, niż oferuje medycyna estetyczna

Chirurgia plastyczna

fot. Canva

Podejmowanie decyzji  o wykonaniu zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej to złożony proces, który może być hamowany przez wiele czynników. Co zatem sprawia, że pacjenci odwlekają tę decyzję?

 

Chirurgia plastyczna ‒ obawy związane z ryzykiem chirurgicznym

dr n. med. Łukasz Warchoł będzie jednym z prelegentów podczas wrześniowego Klubu Miasta Kobiet / fot. arch. własne

Pacjentki często obawiają się ryzyka związanego z samym zabiegiem. Strach przed komplikacjami, bólem pooperacyjnym lub reakcjami alergicznymi to podstawowe źródło obaw, które może znacząco wpłynąć na proces decyzyjny. Dlatego warto przeanalizować plusy i minusy zabiegu chirurgicznego podczas konsultacji ze specjalistą w tej dziedzinie.

 

W krakowskiej Art Clinik zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej wykonują doświadczeni lekarze. Posiadają odpowiednią wiedzę, która pozwala na poprawne i co najważne ‒ bezpieczne przeprowadzenie procedury. Specjaliści Art Clinik z zakresu chirurgii plastycznej to dr n. med. Tomasz Bonczar, lek. med. Marek Ciesiński oraz dr n. med. Łukasz Warchoł. Poza tym, że zaprezentują oni pacjentowi pozytywne strony zabiegu i poinformują o przeciwwskazaniach, przybliżą również proces rekonwalescencji.

 

Współpracują w tej dziedzinie z fizjoterapeutką Samantą Ziołą, która odbyła specjalistycne szkolenie pod okiem dr n. med. Jacka Szwedo w warszawskiej Klinice dr Szczyt i jako jedyna w Krakowie specjalizuje się w fizjoterapii pooperacyjnej.

 

Art Clinik to miejsce, w którym wykfalifikowany zespół medyczny stawia na profesjonalną opiekę  i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zespół ekspertów dba o to, aby każdy pacjent mógł podjąć świadomą i przemyślaną decyzję dotyczącą zabiegów. Wspólnie pokonują bariery psychospołeczne i finansowe, wspierając pacjentów na każdym etapie ich podróży ku większej pewności siebie i zadowolenia ze swojego wyglądu.

 

Inne bariery, utrudniające podjęcie decyzji o zabiegu chirurgii plastycznej

Niepewność co do rezultatów

Obawa przed niezadowalającym efektem końcowym ‒ że operacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów lub może wpłynąć na wygląd pacjentek w sposób niepożądany ‒ jest powszechna.

Podczas konsultacji chirurdzy plastycy w Art Clinik codziennie odpowiadają na wnikliwe pytania pacjentów, przeprowadzają szczegółowy wywiad oraz pytają o to, jakich efektów spodziewają się po zabiegu. Nie zawsze da się spełnić te oczekiwania. Bywa, że są one nierealne i wtedy pacjent uzyskuje informację o niemożliwości wykonania danego zabiegu już w trakcie konsultacji. Czasem chirurg może zaproponować alternatywę, która znacząco wpłynie na jakość życia i satysfakcję osoby zainteresowanej zmianą.

fot. Canva

Chirurgia plastyczna a presja społeczna

Podjęcie decyzji o zabiegach powinno być indywidualnym wyborem każdej osoby, a presja zewnętrzna lub decyzja podejmowana pod wpływem kogokolwiek może w przyszłości prowadzić do niezadowolenia. Warto więc pamiętać, że decyzję podejmujemy sami i w zgodzie ze sobą.

Lęk przed zmianą

Każda operacja plastyczna powinna być poprzedzona głęboką refleksją. Nie należy bać się zmian; często pacjenci chcą się pozbyć widocznych defektów, wyglądać trochę młodziej lub po prostu chcą poczuć się lepiej. To właśnie są akceptowalne powody aby poddać się zabiegom i operacjom. Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego specjalisty a lęk będzie mniejszy jeśli wybierzesz lekarzy ze specjalizacją chirurgii plastycznej. Każdy przypadek jest inny i każdy wymaga indywidualnego podejścia. Pacjenci mają więc możliwość poczuć się w pełni zaopiekowani podczas konsultacji a tym samym pozbyć się obaw.

Chirurgia plastyczna

fot. Canva

Finansowy aspekt zabiegów chirurgii plastycznej

Koszty związane z operacją plastyczną mogą być znaczące, a niektóre procedury nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Obawy finansowe mogą więc stanowić istotny hamulec, powstrzymujący pacjentów przed podjęciem decyzji. Klinika jest przygotowana na taką ewentualność i w uzasadnionych przypadkach oferuje pacjentom płatność ratalną.

Brak informacji

Niepełna lub nieprawidłowa informacja na temat procedury, procesu rekonwalescencji oraz możliwego ryzyka również może wpłynąć na brak pewności pacjenta co do zabiegu. Istotne znaczenie ma dokładna informacja na temat przebiegu zabiegu lub operacji, jej konsekwencji i czasu rekonwalescencji.

Specjaliści z Art Clinik dokładają wszelkich starań, aby realnie ocenić sytuację i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pacjentów pytania.

Jeśli rozważasz zmianę i masz jakiekolwiek pytania lub obawy, zapraszamy do kontaktu z zespołem specjalistów. Art Clinik to wielospecjalistyczne centrum medyczne, w którym znakomity, doświadczony zespół specjalistów łączy wysiłki, gwarantując kompleksową dbałość o Twoje zdrowie i piękno. To miejsce, gdzie medycyna, fizjoterapia, kosmetologia i chirurgia plastyczna współgrają, aby spełnić indywidualne potrzeby.

Chirurgia plastyczna

fot. Canva

Art Clinik to wielospecjalistyczne centrum medyczne, w którym znakomity, doświadczony zespół specjalistów łączy wysiłki, gwarantując  kompleksową dbałość o Twoje zdrowie i piękno. To miejsce, gdzie medycyna, fizjoterapia, kosmetologia i chirurgia plastyczna współgrają, aby spełniać Twoje indywidualne potrzeby. Specjalizacją, która cieszy się w Art Clinik największym zainteresowaniem, jest chirurgia plastyczna.

tekst: Paulina Bielecka
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ