Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Co można wyczytać z warg? Tajemnice kształtu ust

Co można wyczytać z warg? Tajemnice kształtu ust

Twoje usta mówią więcej, niż sądzisz

kształt ust, usta, psychologia, uroda

O czym mówią Twoje usta? / fot. materiały prasowe

Usta nie tylko wpływają na naszą atrakcyjność fizyczną, ale również przekazują pewne informacje niewerbalne. Od lat są przedmiotem badań specjalistów z wielu dziedzin, m.in. psychologii, socjologii, genetyki i medycyny. Nabrały również znaczenia symbolicznego

 

Typy ust a osobowość

Francuski pisarz Charles Bourget powiedział kiedyś:

„istnieją usta tak cienkie, że zamiast całować tną”.

Ma to swoje zakorzenienie w kulturowo utrwalonych poglądach na temat związku osobowości z kształtem ust. Uważa się, że pełne, duże wargi świadczą o silnie rozwiniętym instynkcie opiekuńczym, otwartości i życzliwości wobec innych. Wąskie natomiast są oznaką samotniczego życia, trudnego charakteru i determinacji. Niebagatelne znaczenie ma też układ kącików ust. Uniesione kojarzą się z towarzyskością, ciepłem i dobrocią, zaś opuszczone z negatywnym nastawieniem do życia i zamknięciem w sobie. Próżno szukać naukowych dowodów na te prawidłowości, mimo to niepożądany kształt ust potrafi stać się źródłem poważnych kompleksów. Na szczęście w dobie rozwiniętej medycyny estetycznej nie trzeba się z nimi długo zmagać. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie tylko zwiększa objętość warg, ale również poprawia ich kontur i podnosi kąciki.

 

Usta – kobiecy wabik

To, że mężczyznom podobają się u kobiet szczególnie pełne usta, zostało już potwierdzone badaniami. Michael Cunningham z Uniwersytetu Louisville po przepytaniu grupy amerykańskich respondentów za posiadaczkę najbardziej kształtnych ust uznał Julię Roberts. Z kolei Richard Russel związany z ośrodkiem naukowym w Gettysburgu podkreślił wagę krwistoczerwonej pomadki, która wzmaga wrażenie kobiecości i w bezpośrednim kontakcie zwraca na siebie uwagę jako pierwsza. Pociąg do kobiet o mocno czerwonych ustach jest zdeterminowany biologicznie, ponieważ ich intensywny kolor świadczy o wysokim poziomie żeńskich hormonów płciowych (estrogenów). Co więcej, na podstawie konturu czerwieni wargowej można niemal bezbłędnie rozpoznać płeć. U kobiet dominuje układ liniowy.

 

Jak usta mogą nas zdradzić?

Analizą budowy ust zajmuje się cheiloskopia, która jest… dziedziną kryminalistyki. Odcisk warg można porównać do odcisku linii papilarnych, bo na jego podstawie da się zidentyfikować człowieka. Rysunek czerwieni wargowej nie jest niezmienny, ale ulega przekształceniom bardzo wolno – mniej więcej co 10 lat. Linie przebiegają pionowo albo pod kątem, mają rozmaite kształty i wielkości, występują w różnych ilościach. Odcisk ust można poddać nie tylko badaniom mikroskopowym, ale również ekspertyzie chemicznej, na podstawie której da się stwierdzić, jakim kosmetykiem pokryte zostały wargi, a nawet, resztki jakich potraw, napojów oraz innych substancji znajdowały się na ustach w momencie pozostawienia śladu. Dzięki obecności komórek nabłonkowych odcisk szminki wystarczy do wykonania testów DNA.

Przeczytaj też: 9 najdziwniejszych fetyszy

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 안전바카라 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/co-mozna-wyczytac-z-warg-tajemnice-ksztaltu-ust/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ