Friday, June 21, 2024
Home / Moda  / Co kupić na osiemnastkę? Lista najciekawszych prezentów

Co kupić na osiemnastkę? Lista najciekawszych prezentów

Ekstrawagancja czy tradycja?

różowe pudełko na prezent przewiązane wstążką

Czy tylko odpowiednia uroczystość powinna być akcentem wzbogacającym jubileusz? Przecież zwykle liczy się też ciekawy, wartościowy prezent. Oto pięć pomysłów, czym obdarować młodą osobę, wchodzącą w ten ważny etap życia.

Wejście w dorosłość to wspaniały moment, czas cudownej nauki i wyciągania z tego wniosków. To także czas świętowania. Czy jednak tylko odpowiednia uroczystość powinna być akcentem wzbogacającym jubileusz? Przecież zwykle liczy się też ciekawy, wartościowy prezent. Oto pięć pomysłów, czym obdarować młodą osobę, wchodzącą w ten ważny etap życia

 

Prezent – wspomnienie

Skok ze spadochronem? Weekend w SPA? Lot balonem? Wizyta w bardzo ekskluzywnej restauracji? Dlaczego nie? Przecież chodzi o to, by chwilę wkroczenia w dorosłość zapamiętać jak najlepiej. A jeśli obdarujemy kogoś czymś, czego nigdy wcześniej nie doświadczył, osiemnaste urodziny będą wspominane przez długie lata.

 

Prezent nie musi zatem wiązać się z konkretnym przedmiotem. Jeśli solenizant lub solenizantka jest osobą głodną wrażeń, można poszukać w okolicy możliwości lotu w tunelu aerodynamicznym, przejechania się sportowym samochodem, lotem motolotnią lub zabawy w paintball. Dla spokojniejszych osób może sprawdzić się relaksująca seria zabiegów w miłym ośrodku za miastem lub kilkudniowy wyjazd nad morze.

 

Prezent dla tradycjonalistów

Ci z Was, którzy myślą w sposób konwencjonalny, mogą wziąć pod uwagę wartościowy przedmiot, który zostanie z obdarowanym na wiele lat. Prezent – pamiątka, to znakomity pomysł, gdyż jeśli jest trafiony, może zawsze przypominać o tym magicznym czasie, jakim jest wejście w dorosłość.

 

Porządny zegarek? Warto, by był to oryginalny, ciekawy gadżet, pasujący do stylu danej osoby. Nie musimy przeznaczać na niego ogromnych kwot. Już w okolicach 2000-3000 zł możemy zakupić dobry zegarek, który będzie służyć przez wiele lat. Warto zwrócić uwagę, by miał solidny mechanizm, szafirową kopertę i uniwersalny styl.

 

Pamiątkowa biżuteria? Owszem, jeśli jesteśmy pewni, że obdarowana osoba będzie ją nosić. Dodatkowy grawerunek nie jest dziś wielkim wyzwaniem dla jubilera, a okolicznościowa dedykacja na zawsze przypomni o tej ważnej chwili.

Ludzie z kieliszkami na imprezie

Czy tylko odpowiednia uroczystość powinna być akcentem wzbogacającym jubileusz? Przecież zwykle liczy się też ciekawy, wartościowy prezent. Oto pięć pomysłów, czym obdarować młodą osobę, wchodzącą w ten ważny etap życia.

 

Wędka, nie ryba

Kolejnym trafionym pomysłem na prezent z okazji osiemnastych urodzin będzie ciekawe szkolenie lub przydatny kurs. Młoda osoba, rzecz jasna, chętniej przyjęłaby pewnie tzw. „kopertę” z jakąś okrągłą sumą, ale czyż nie jest to krótkowzroczne podejście i pójście na łatwiznę?

 

O wiele lepiej sprawdzi się kurs, który sprawi, że jubilat poszerzy swoje kompetencje zawodowe i będzie mu łatwiej wejść na rynek pracy. Czy z perspektywy czasu nie będzie to mądre i pożyteczne? Czy wspomnienie, że „na osiemnastkę dostałem od rodziców kurs, dzięki któremu dostałem pierwszą pracę” nie brzmi lepiej niż „dostałem kasę?”. Nie musi to być szkolenie zawodowe – może lekcje języka obcego, kurs prawa jazdy czy profesjonalnego robienia sushi?

 

Metamorfoza wyglądu

Prezent wizerunkowy nie jest tak banalny i ekstrawagancki, jak może się z początku wydawać. Młoda osoba potrzebuje czasem profesjonalnego ukierunkowania, podpowiedzi i symbolicznego „kopa”, który wyrwie ją z licealnych pomysłów estetycznych i poprowadzi w kierunku dojrzałości, nie tylko pod względem zachowania, ale i wyglądu.

 

Choć może wydawać się to dziwne, bardzo ciekawym pomysłem może być udanie się do stylisty, który dla osoby w wieku mocno nieświadomym odnajdzie bardziej dorosły styl i sprawi, że wkroczenie w rozwój akademicki będzie korespondowało z odpowiednim pomysłem na siebie.

 

A jeśli dołączymy do tego symboliczną zmianę podstawowej garderoby, zaznaczymy tym samym, że czas dzieciństwa bezwzględnie się skończył i teraz trzeba wyglądać jak dorosła osoba. Oczywiście stylem można bawić się zawsze, a prezent związany z metamorfozą może być połączony z np. uszyciem pierwszego prawdziwego garnituru czy sukienki na miarę.

 

Przyda się nie tylko na studniówce i podczas egzaminów, ale może także w trakcie rozmowy o pierwszą poważną pracę.

Balony ozdabiające mieszkanie

Czy tylko odpowiednia uroczystość powinna być akcentem wzbogacającym jubileusz? Przecież zwykle liczy się też ciekawy, wartościowy prezent. Oto pięć pomysłów, czym obdarować młodą osobę, wchodzącą w ten ważny etap życia.

 

Prezent praktyczny

Może się tak zdarzyć, że nasze dorastające dziecko aktualnie bardzo potrzebuje nowego telefonu, komputera albo samochodu. Owszem, rozstrzał owych prezentów wydaje się nieco szeroki, ale gdy przyjrzymy się temu z bliska, sprawa stanie się prostsza.

 

O ile w przypadku nieco mniejszych kwot nie możemy pozwolić sobie na auto z salonu, o tyle w okolicach osiemnastki i tak zwykle dostaje się lub kupuje swój pierwszy, a zatem zwykle skromny pojazd. Częstokroć służy on do nauki, zdobywania pierwszych doświadczeń za kółkiem, a zatem może być on dość podstawowy.

 

Nie musi mieć niesamowitych osiągów sportowych, co nawet z punktu widzenia bezpieczeństwa, byłoby niewskazane. W okolicach 3000 zł, a więc w cenie dobrego laptopa czy telefonu komórkowego, możemy nabyć auto z rynku wtórnego, które dowiezie młodą osobę z punktu A do punktu B, a także posłuży za bazę edukacyjną w kontekście zdobywania pierwszych doświadczeń w charakterze kierowcy.

 

Bezpieczniejszym pomysłem jest oczywiście wymarzony telefon komórkowy lub laptop. Wszyscy wiemy, że bez tych urządzeń ciężko się dziś obyć. Są one nie tylko bardzo istotnymi narzędziami ułatwiającymi życie, ale także częścią wizerunku młodej osoby. Owszem, z punktu widzenia czasu, nie są to przedmioty na całe życie.

 

Z pewnością posłużą jedynie kilka lat, a później zajdzie potrzeba posiadania nowszego sprzętu. Jednak, wbrew pozorom, mogą być one bardzo pomocne w poszukiwaniu pierwszej pracy, czy budowaniu profesjonalnego wizerunku. Jeśli młoda osoba wykazuje zdolności w kierunku, np. graficznym, sprzęt komputerowy może posłużyć jako warsztat do wykuwania talentu, a także zarabiania pierwszych własnych pieniędzy.

 

Prezent na osiemnaste urodziny – kilka słów o finansach

Może się zdarzyć, że nie pomyśleliśmy o tym wcześniej i nie odłożyliśmy środków na ewentualny prezent dla jubilata. Gdy zastanawiamy się, skąd zatem podjąć konkretną kwotę, możemy rozważyć szybką pożyczkę. Dawniej zdarzało się, iż tego typu pomysły mogły wydawać się nieco ryzykowne. Dziś temat jak wziąć pożyczkę i gdzie konkretnie to zrobić jest bardzo łatwy do zgłębienia.

 

Nawet jeśli mamy zasadę, by nigdy nie brać kredytów, tego typu proces znacznie różni się od tradycyjnych i bardzo trudnych systemów oferowanych przez banki, szczególnie gdy dotąd nie korzystaliśmy z podobnych rozwiązań.

 

Nasza pierwsza pożyczka może odbyć ekspresowo i bardzo łatwo. Istnieją instytucje pożyczkowe, w których bezpiecznie i szybko możemy pozyskać pożądaną kwotę. Gdzie wziąć pożyczkę? Należy przede wszystkim sprawdzić najpopularniejsze, zaufane firmy i porównać oferty.

 

Przykładem jest pożyczka od ZAPLO (RRSO 78,6%) jednego z rozpoznawalnych pożyczkodawców na naszym rynku. Kwota może być spłacana przez wygodne raty, dzięki czemu dużo łatwiej jest uregulować dług. Jak wziąć pożyczkę? Wystarczy wejść na stronę internetową, zaznaczyć deklarowaną kwotę i wysokość raty, a następnie wypełnić formularz online oraz potwierdzić złożenie wniosku.

 

Artykuł sponsorowany przez ZAPLO sp. z o.o.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki: pożyczkodawcą jest Zaplo sp. z o.o.; rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 78,6%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 7 500 zł; zmienna stopa oprocentowania 10%, całkowity koszt pożyczki 8 712 zł (w tym: prowizja 7 500 zł, odsetki 1 212 zł); całkowita kwota do zapłaty 16 212 zł, płatna w 36 miesięcznych ratach (35 rat po 450,33 zł i ostatnia 36 rata: 450,45 zł). Kalkulacja na dzień 03.12.2018 roku. Udzielenie pożyczki oraz przesunięcie terminu spłaty raty zależy od dokonania uprzedniej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Opłata rejestracyjna (zwrotna): 1 gr.

 

Źródło: Materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ