Sunday, April 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Co każda kobieta może zyskać dzięki grze w tenisa?

Co każda kobieta może zyskać dzięki grze w tenisa?

Jak zacząć przygodę z tym sportem?

gra w tenisa

Dlaczego warto zacząć trenować tę dyscyplinę? / fot. materiały prasowe

Tenis jest sportem, który może uprawiać każda kobieta, bez względu na wiek, siłę, kondycję czy sprawność fizyczną. Systematyczna aktywność na korcie pozwala zgubić zbędne kilogramy, odstresować się czy zadbać o własne zdrowie. Rozpoczęcie przygody z tenisem jest prostsze niż mogłoby się wydawać

Sposób na szczupłą i wysportowaną sylwetkę

Podczas godzinnej gry w tenisa ziemnego można spalić od 400 do 600 kalorii. Sport ten sprzyja więc odchudzaniu i długotrwałemu zachowaniu szczupłej sylwetki. Ułatwia spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, a także pozwala wzmocnić i pięknie wyrzeźbić mięśnie. W trakcie potyczki na korcie angażowane są m.in. partie klatki piersiowej, ud, pleców czy ramion.

Niskie ryzyko kontuzji

W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin, tenis nie jest sportem kontaktowym. Ryzyko kontuzji staje się dzięki temu znacznie mniejsze, a ewentualne urazy zwykle nie są poważne.

Broń w walce ze stresem i złym na strojem

Uprawianie tenisa pozwala zredukować poziom stresu, związanego na przykład z pracą, wychowywaniem dzieci czy nauką. Wychodząc na kort można zostawić za sobą wszelkie problemy, zapomnieć o zmartwieniach i obowiązkach. W trakcie gry wydzielają się również endorfiny, znane jako hormony szczęścia. Ciężko o lepszy sposób na sezonową chandrę niż wyjście na kort tenisowy.

Liczne korzyści dla zdrowia

Osoby regularnie trenujące tenis rzadziej chorują. Jest to zasługą wzmocnienia ich układu odpornościowego, poprawy wydolności płuc, usprawnienia pracy serca, a także zmniejszenia stężenia cukru we krwi. W efekcie uprawianie tenisa pozwala zapobiegać takich schorzeniom jak m.in. cukrzyca, choroby serca, osteoporoza, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Wpływa również na zmniejszenie ryzyka infekcji.

Kształtowanie siły charakteru

Potyczki na korcie wymagają przezwyciężania słabości i przekraczania własnych granic. Dlatego kobiety uprawiające tenis są w stanie łatwiej stawiać czoła codziennym problemom. Przestają dla nich istnieć zbyt trudne wyzwania i nie załamują się w przypadku napotkania trudności. Mają również silną motywację ku temu, aby dbać o siebie w codziennym życiu i stawać w obronie własnych interesów czy wartości.

Budowanie żelaznej kondycji i koordynacji ruchowej

Tenis jest sportem wpływającym pozytywnie na wydolność organizmu. W trakcie jednego meczu trzeba się liczyć z pokonaniem wielu kilometrów. Gra w tenisa stanowi również świetny sposób na poprawę elastyczności, gibkości, zwinności czy koordynacji ruchowej.

Pozytywny wpływ na rozwój percepcji

Potyczki tenisowe uczą logicznego i strategicznego myślenia, koncentracji, spostrzegawczości oraz uważności. Pozwalają zarazem doskonalić własny refleks.

Precz nudzie!

Mało który sport jest tak urozmaicony jak tenis ziemny. Przebieg potyczki na korcie cechuje się na tyle dużą nieprzewidywalnością, że trudno o monotonię. W zależności od sytuacji musimy przyjmować różne pozycje, aby prawidłowo odbić piłkę na stronę rywala.

Tenis zbliża do siebie ludzi

Jest świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W trakcie gry możemy swobodnie rozmawiać ze swoim przeciwnikiem i dzielić się z nim na bieżąco swoimi wrażeniami.

Jak zacząć przygodę z tenisem?

Sport ten nie należy do najłatwiejszych, dlatego należy najpierw opanować jego podstawy. Nie warto wymagać od siebie na początku zbyt wiele, ponieważ w ten sposób można szybko się zniechęcić i utracić satysfakcję z gry. Warto rozważyć wykupienie lekcji u trenera, który przekaże wskazówki dotyczące prawidłowej techniki, właściwego chwytu rakiety czy odpowiedniego poruszania się po korcie.

 

W celu rozpoczęcia gry potrzebna jest rakieta, odpowiednie buty oraz strój. Rakieta w przypadku początkujących kobiet powinna być lekka, najlepiej o wadze do 300 gramów. Dzięki temu staje się łatwiejsza w manewrowaniu i w mniejszym stopniu obciąża ramiona. Istotna jest również jej nieduża sztywność, co ułatwia odbijanie piłki. W przypadku obuwia najważniejsza jest przyczepna podeszwa, amortyzacja oraz wentylacja cholewki. Optymalny strój tenisistki nie może być natomiast ani zbyt luźny, ani przesadnie obcisły. Najlepiej sprawdzają się sukienki, szorty lub spódnice.

 

Warto zatem zarazić się pasją do tenisa i jak najszybciej rozpocząć treningi. Najlepiej uczyć się od najlepszych, oglądając poczynania zawodowych tenisistów. Informacje na temat najważniejszych imprez tenisowych można znaleźć m.in. na stronie https://www.polsatsport.pl/tenis/.

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł
3 komentarze
 • UEFA League Live 22 listopada, 2019

  You made some nice points there and Really appreciate you sharing this blog post

 • overnight banner printing 9 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: miastokobiet.pl/co-kazda-kobieta-moze-zyskac-dzieki-grze-w-tenisa/ […]

 • 바카라사이트 14 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] There you will find 25499 additional Information to that Topic: miastokobiet.pl/co-kazda-kobieta-moze-zyskac-dzieki-grze-w-tenisa/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ