Friday, July 12, 2024
Home / Kuchnia  / Tak mi się nie chce! Co jeść, aby zwiększyć swój apetyt na seks?

Tak mi się nie chce! Co jeść, aby zwiększyć swój apetyt na seks?

Co jeść, aby zwiększyć libido u kobiet?

Co jeść, aby zwiększyć libido u kobiet

Co jeść, aby zwiększyć libido u kobiet? / fot. Dainis Graveris

Chcesz, aby twój popęd seksualny był dużo większy? A może potrzebujesz jakiegoś dodatkowego wsparcia, żeby poprawić libido? Czas najwyższy zasięgnąć pomocy ze strony kuchni! Ten artykuł jest też dla ciebie, jeśli zastanawiasz się, co zgotować na kolację swojej ukochanej. Dowiedz się, jak zwiększyć libido u kobiety

 

Co to jest libido?

Zanim przejdę do szczegółów, ważne jest, aby zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak „dobry” lub „zły” popęd seksualny u kobiet.
A przede wszystkim nie ma żadnej reguły określającej, jak często ludzie powinni współżyć.
Popęd seksualny jest całkiem skomplikowany. Wszystko zależy, od cyklu miesiączkowego, a nawet stres w pracy może spowodować niewielką zmianę.

Pamiętaj: Jeżeli nastąpiła u ciebie nagła zmiana w libido, może to być oznaką problemu, który rozwiąże tylko lekarz.

Podnoszenie libido – zioła i inne produkty

Seks jest jednym z najważniejszych elementów udanego związku zaraz obok namiętności, przyjaźni i zaangażowania emocjonalnego.
Psychologowie zauważają, że seks podnosi pewność siebie, pomaga zredukować stres, a nawet wspiera odporność organizmu i obniża ciśnienie krwi, za co serce będzie Ci w przyszłości wdzięczne.
Rynek oferuje Nam niezliczone rodzaje ziół, które zwiększają libido. Większość z nich znajdziemy w każdej aptece.
Warte zapamiętania:
Dawki w suplementach ziołowych różnią się w zależności od produktu, więc pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń producenta.
W związku z tym, dobrym pomysłem jest również skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą na temat interakcji któregokolwiek z tych suplementów z:

● Lekami na receptę
● Lekami bez recepty
● Witaminami
● Inne suplementami

 

 

suplementy na libido

Sprawdź, czy to co zażywasz korzystnie wpływa na twoje libido / fot. Dainis Graveris

 

Co zrobić, gdy nie masz ochoty seks?

Istnieją naturalne afrodyzjaki na pobudzenie libido, które również mają korzyści zdrowotne.
Sprawdźmy więc co może podnieść nasze libido!

Szafran

Był on używany już w czasach starożytnych jako skuteczne lekarstwo na wiele schorzeń. To przyprawa, która stymuluje wydzielanie dopaminy i serotoniny — hormonów szczęścia.
Dzięki temu dobrze relaksuje i rozluźnia. Dzięki zawartym substancjom czynnym doskonale pobudza narządy płciowe kobiet i wzmacnia orgazm.

 

Może cię zainteresuje:

Ciekawostki ze świata roślin. 5 faktów, o których być może słyszałaś

 

Ginkgo

Ginkgo biloba to popularny suplement ziołowy, który można spożywać w wielu formach. Wstępne badania sugerują, że miłorząb może być skuteczny jako naturalny afrodyzjak.
Zawartość bioflawonoidów w nim działa rozluźniająco na naczynia krwionośne. Dzięki czemu zwiększa się przepływ krwi, a nasze narządy płciowe są dużo lepiej ukrwione.
Jednak wyniki badań dotyczących stosowania miłorzębu nie są rozstrzygające, czy rzeczywiście poprawia on funkcje seksualne u kobiet.

Lukrecja

Dzięki zawartości estrogenów działa szczególnie silnie na kobiety. Stymuluje wytwarzanie żeńskich hormonów i reguluje układ hormonalny. W Indiach i Persji do dziś wytwarza się preparaty na potencję właśnie z korzenia z lukrecji.

Żeń-szeń

Szukasz innego, łatwego do znalezienia suplementu? Żeń-szeń ma wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych.
Jest to korzeń, który poprawia popęd seksualny, a także pomaga w zaburzeniach erekcji.

Rozmaryn

Jest to przyprawa, która nie tylko wyśmienicie smakuje, ale również może być afrodyzjakiem. Pobudza krążenie, uspokaja serce, a także dzięki dużej zawartości olejków eterycznych pobudza strefy erogenne. Rozmaryn można używać jako przyprawy, ale także spożywać go w formie naparu.

Maca

Maca może mieć pewien potencjał w leczeniu zaburzeń seksualnych wywołanych lekami przeciwdepresyjnymi u kobiet po menopauzie. Ponadto maca była od dawna używana do zwiększania płodności i pożądania seksualnego.
Chociaż badania są obiecujące, niedawny przegląd zauważa, że niektóre twierdzenia dotyczące maki mogą być nieco przesadzone.

Czerwone wino

Wino czerwone to powszechnie polecany afrodyzjak. Oprócz innych swoich potencjalnych korzyści czerwone wino może także poprawić sprawność seksualną.
Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu może mieć odwrotny wpływ na libido, więc kluczem jest umiar.
Dla zdrowia – 1 lampka wina czerwonego dziennie.

Jabłka

jabłko popęd seksualny

A na deser? szarlotka z lodami! / fot. Dainis Graveris

Jabłka mogą pozytywnie wpływać na popęd płciowy u kobiet. Kobiety, które codziennie spożywają jabłko, zgłaszają lepszą jakość życia seksualnego.
Choć brzmi to obiecująco, badanie sugeruje jedynie korelację między spożyciem jabłek a zdrowiem seksualnym. Nie jest do końca jasne, czy jedzenie jabłek bezpośrednio wpływa na funkcje seksualne. Ponadto nie ma innych dużych badań dotyczących tego, czy jabłka mogą zwiększać libido.

Oraz inne…

Przyprawy korzenne takie jak cynamon czy gałka muszkatołowa działają podobnie jak żeń-szeń. Zawarte w nich olejki eteryczne świetnie pobudzają zmysły i dodają witalności.
Cynamon wspiera układ nerwowy, poprawia krążenie oraz sprawia, że jesteśmy bardziej czuli na dotyk.

Pomoc z innej strony

Szukasz innych sposobów na zwiększenie swojego libido? Istnieje wiele możliwości zwiększenia popędu seksualnego, wykraczających poza stosowanie afrodyzjaków lub interwencji medycznej.

Dobry sen

Sen jest niezwykle ważny dla twojego zdrowia – w tym dla popędu seksualnego. Dłuższy sen jest związany z większym pożądaniem seksualnym następnego dnia wśród kobiet.
Związek między jakością snu a funkcjami seksualnymi jest istotny. Krótki sen oraz bezsenność są związane z obniżonym libido i funkcją seksualną.
Jeśli chodzi o zwiększenie libido, wystarczająca ilość snu to świetny pierwszy krok.

Zmniejsz poziom stresu

Stres może mieć negatywny wpływ na wiele aspektów twojego zdrowia, w tym na popęd seksualny.
Może on negatywnie wpływać na kobiece libido, gdy nasze myśli gdzieś odbiegają i zamartwiamy się, to jasne jest, że nie będziemy mieć ochoty na współżycie.
Podejmowanie aktywnych kroków w celu zmniejszenia poziomu stresu może pomóc zwiększyć popęd seksualny.

Sprawdź swoje leki

Niektóre leki mogą mieć również wpływ na popęd seksualny.
Leki przeciwdepresyjne mogą być powiązane z obniżeniem pożądania seksualnego.
Jeśli zażywasz leki przeciwdepresyjne i masz niskie libido, porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jak możesz sobie poradzić z potencjalnymi skutkami ubocznymi. Możesz nawet dostosować dawkę. Tylko upewnij się, że nie przerywasz ich przyjmowania bez wcześniejszej rozmowy z lekarzem.

Ćwiczenia na zwiększenie libido

Ćwiczenia to fantastyczny sposób na zwiększenie libido. Badania wykazują, że trening oporowy może zwiększać pożądanie seksualne i podniecenie u kobiet z zespołem policystycznych jajników (PCOS).
Ponadto ćwiczenia to świetny sposób na zmniejszenie stresu co pomoże zwiększyć twój popęd seksualny.

Sprawdź koniecznie:

Czemu orgazm trwa tak krótko? 5 sposobów, jak osiągnąć, przedłużyć i ulepszyć Wielkie O

Niskie libido – konsultacja z lekarzem

Chociaż wahania twojego libido są całkowicie normalne, rozważ rozmowę z lekarzem lub terapeutą seksualnym, jeśli stanie się to ciągłym problemem.
Możesz mieć do czynienia z zaburzeniem hipoaktywnego popędu seksualnego, znanym obecnie jako zaburzenie seksualnego zainteresowania / pobudzenia kobiet. Może dotknąć każdego i może być oznaką podstawowej choroby.

Typowe oznaki i objawy HSDD obejmują:

● Małe zainteresowanie aktywnością seksualną
● Rzadko ma myśli lub fantazje seksualne
● Brak zainteresowania aktywnością seksualną
● Brak przyjemności z aktywności seksualnej


Przeczytaj teraz:

Co to jest aseksualizm, jakie są jego przyczyny i objawy

O autorce

Patrycja Daszkiewicz

Patrycja Daszkiewicz / fot. arch. włsn.

Patrycja Daszkiewicz
Moją pasją jest pomaganie innym poprzez dzielenie się zdobytą wiedzą z zakresu odżywiania i dietetyki. Szczególnie lubię pisać na tematy związane ze zdrowym stylem życia i zbilansowanym odżywianiem. Jeżeli chcesz mnie poznać, to możesz mnie znaleźć na portalu doktorfit.edu.pl gdzie jestem redaktorką.

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ